© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sipariş iptali
  4. »
  5. Mediamarkt Sipariş İptali

Mediamarkt Sipariş İptali

admin admin - - 7 dk okuma süresi
747 0
media markt sipariş takibi

Mediamarkt Sipariş İptali

Mediamarkt sipariş iptali yapılabilir mi, yapılıyorsa nasıl bir yol izlenir gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır. Her firmanın kendisine göre bazı kuralları vardır. Belli bir yol üzerinde ilerlerken bu ilerlemenin olumlu olması için her firma belli bir çerçeve oluşturmaktadır. Bu durum mağaza satışlarında olduğu gibi online satışlarda da geçerlidir.

Mediamarkt online satışa başladığı günden beri bu konuda kendisini geliştirmeye devam etmiş ve emin adımlarla ilerlemiştir. Bu yüzden birçok kişinin güvenerek alışveriş yaptığı bir online platforma sahiptir. Mediamarkt sitesinden alışveriş yapmak isteyen kişilerin öncelikle siteye üye olması gerekmektedir. Ürünleri sepete ekleyerek ödeme yapıp sipariş sürecini tamamlayabilirler. Sipariş iptali yapmak isteyen kişilerin de gerekli adımları bilmesi faydalı olacaktır.

media markt sipariş takibi

Mediamarkt Sipariş İptali Adımları

Mediamarkt firmasına ait olan web site üzerinden alışveriş yaptıysanız ve siparişinizi iptal etmek istiyorsanız bu mümkündür. Ancak her firmada olduğu gibi ürünün henüz kargoya verilmemiş olması gerekmektedir. Ürün kargoya verildikten sonra sipariş iptali yapmak mümkün değildir. Bu durumda iade adımlarını takip etmeniz gerekecektir.

Mediamarkt sitesinden verdiğiniz siparişlerde iptal işlemi yapmak isterseniz site içinden yapabileceğiniz herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Ancak sipariş iptali yapmanız mümkündür. Mediamarkt siparişinizi iptal etmek için müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz gerekmektedir. 0850 222 1 500 telefon numarasını arayarak sipariş iptali yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu işlem kısa süre içinde tamamlanacaktır.

Sipariş İptalinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mediamarkt firmasından online olarak yaptığınız alışverişlerde sipariş iptali yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Firma alışveriş yaparken sağladığı kolaylığı elbette iptal ve iade süreçlerinde de sağlamaktadır. Ancak bazı durumlara dikkat edilmesinde fayda olacaktır. Şartlar sağlandığı takdirde dilediğiniz şekilde sipariş iptali işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sipariş iptali için müşteri hizmetlerini aradığınız zaman ürününüzün kargoya verildiği söylenirse bu durumda yapılacak herhangi bir çözüm yoktur. Kargonuz gelince iade göndermeniz gerekmektedir. Ancak sipariş iptali için görüşme sağlanırken sizden bazı bilgiler istenecektir. Firma bu durumu hem siparişinizi daha rahat bulabilmek için hem de güvenlik açısından yapmak zorundadır. Sipariş iptali için sağladığınız görüşme sırasında sipariş numaranızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

mediamarkt sipariş iptali

Sipariş İptali MediaMarkt

Mediamarkt mağazalarında aradığınız ürünleri kolaylıkla bulmanız elbette mümkündür. Binlerce ürüne online olarak ulaşmak da artık çok kolay bir hale gelmiştir. Dilediğiniz ürünleri istediğiniz gibi inceleyip merak ettiklerinizi sorabiliyorsunuz. Böylelikle aklınıza takılan soruların cevabını bulduktan sonra rahatlıkla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Mediamarkt sipariş iptali adımları sizi çok yormayacak şekildedir. Yapacak olduğunuz görüşme sırasında verdiğiniz bilgiler doğrultusunda iptal işleminiz gerçekleştirilecektir. Verecek olduğunuz bilgilerin doğru olduğundan emin olunuz. Aksi halde işleminizin gerçekleşmesi mümkün olmayacaktır. Sipariş iptali konusuyla ilgili dilerseniz site içinde bulunan iletişim kısmındaki formu doldurabilirsiniz. Burada gerekli bilgileri yazarak sorunuzu sorabilir ve kısa süre içinde cevap bulabilirsiniz.

Ürün İade ne kadar sürer?

Mediamarkt, iade ettiğiniz ürünü, iadenizin onaylanmasından sonra iade edecektir, yani; ürününüz mağazaya ulaştıktan ve muayeneden geçtikten sonra, ödeme şeklinize göre 3 iş günü içerisinde. MediaMarkt bir iade talebi aldığında, gerekli bilgiler size kayıtlı e-posta hesabınız aracılığıyla gönderilecektir.
Diğer bir önemli iade sorunu, iade edilebilir ürünlerdir. Ev aletleri, televizyon gibi taşınması zor ürünleri iade etmek istiyorsanız 0850 222 1 500 MediaMarkt çağrı merkezini aramalı ve yukarıdaki iade sürecini takip ederek randevu almalısınız.

Mediamarkt İade Koşulları

Gördüğünüz gibi mediamarkt.com’dan satın alınan bir ürünü iade etmek çok kolay ancak bunu yapabilmek için yerine getirmeniz gereken bazı koşullar var. İade koşulları, ürünün cinsine, olası son kullanım tarihine, ürünün kullanılıp kullanılmadığına bağlıdır. Bu, bir dizi başka nedenden dolayı üründen ürüne değişir.
Bu nedenle, teslim aldığınız ürünü iade etmeden önce bu kullanım koşullarını mutlaka okumalısınız. Aksi takdirde satıcı, koşulların yerine getirilmemesi nedeniyle malın iadesini kabul etmeme hakkına sahiptir. Bu, iade ettiğinizi düşündüğünüz bir ürünün iadesi ile sonuçlanabilir.
‘ürün iade koşullarına bakacak olursak;
Öncelikle iade edilen ürünün orijinal kutusu, test amaçlı kullanılmış dahi olsa hasar görmemiş, kullanılmamış ve hasar görmemiş olmalıdır.

İade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri, kutusu ve faturası ile birlikte tüm kutusu ve aksesuarları ile birlikte iade etmeniz gerekmektedir.

Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makineleri, gazlı veya elektrikli fırınlar, ocaklar, hava temizleyiciler, ısıtma ve soğutma ürünleri (klima, klima vb.) ve televizyonlar size teslim edilir Sadece yetkili servis personeli tarafından açılabilirler. Ürün paketini yetkili servis personeli önünde açarsanız ürün garantisi sona erebilir.

Yukarıdaki ürünler yetkili serviste açılmışsa, üründe hasar tespit edildiğinde sorunu ayrıntılarıyla anlatan bir durum tespiti raporu veya yetkili servis personelinden servis formu bulunmalıdır. Bir ürünü iade etmek istiyorsanız, bu belgeyi kullanarak mediamarkt.com’daki ürün iade süreci yönergelerini takip ederek ve iade kodu alarak hasarlı bir ürünü iade edebilirsiniz.
Son olarak, piyasa dalgalanmalarına göre fiyatı değişen ve ürünü satanın elinde olmayan ürünlerde cayma ve iade hakkı kullanılamaz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir