© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bilet İptali
 4. »
 5. İnstagram Sponsorlu Reklam İptal Etme

İnstagram Sponsorlu Reklam İptal Etme

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1967 1
instagram sponsorlu reklam iptali

İnstagram Sponsorlu Reklam İptal Etme

İnstagram’da haber akışı kısmında çıkanlar sponsorlu reklamlardır. Belli bir ödeme yapılarak hedef kitlelerin karşısına çıkan, markalar tarafından verilen reklamlardır. İnstagram son zamanlarda oldukça revaçta olan bir sosyal medya platformudur. Her geçen gün İnstagram’da iş yapan kişi sayısı artmaktadır. Sahip olduğunuz e-ticaret sitesinin reklamını kolaylıkla İnstagram sponsorlu reklam vererek ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz.

İnstagram sponsorlu reklam vererek yapılan işlerin, sahip olunan sitelerin reklamı kolaylıkla yapılabilmektedir. Bu sayede kişiler de çok geniş bir kitleye ulaşmış olacaktır. Kimi zaman reklamların yeterli olduğunu düşünen kişiler İnstagram sponsorlu reklam iptal etme işlemini talep edebilirler. İnstagram’da sponsorlu reklam verirken kaç kişilik bir kitleye ulaşmak istediğinizi ve ne kadar süre reklamın devam etmesini istediğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Reklam süresini kendiniz belirlediniz fakat süreyi uzun tuttuğunuz için bir süre sonra reklamı sonlandırmaya karar verdiniz, İnstagram sponsorlu reklam iptal etme durumundan faydalanabilirsiniz. İnstagram sponsorlu reklam fiyatları ise farklılık göstermektedir.

İnstagram Sponsorlu Reklam İptal Edilebilmesi Mümkün mü?

İnstagram sponsorlu reklam iptal edilebilir mi sorusu İnstagram’da sponsorlu reklam veren kişilerin sıklıkla sorduğu ve birçoğunun merak ettiği sorulardandır. Gerekli durumlarda elbette İnstagram sponsorlu reklam iptal etme işlemi mümkündür. İptal işleminin oldukça kolay bir yolu vardır. Gerekli işlemleri yaparak İnstagram sponsorlu reklam iptal etme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

instagram sponsorlu reklam iptali

İnstagram Sponsorlu Reklam İptali Nasıl Yapılır?

İnstagram sponsorlu reklam iptal etme işlemi için çok kısa bir aşamayı yerine getirerek sponsorlu reklam iptalini gerçekleştirebilirsiniz. İptal işlemi gerçekleştikten sonra ise reklamsız bir İnstagram profiline sahip olacaksınız. İnstagram sponsorlu reklam iptal etme işlemi için takip edilmesi gereken adımlar ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır:

 • İnstagram uygulamasını açmalısınız.
 • Uygulamadaki ara yüzde bulunan profil sekmesinden kendi profilinize girmelisiniz.
 • Profil bölümünde tanıtımlar bölümü yer alıyor. Burada bulunan ‘Tanıtımlar’ bölümüne girmelisiniz.
 • Karşınıza çıkacak olan sayfada devam eden reklamlarınızı göreceksiniz. Sponsorlu reklamın hemen altında bulunan ‘İstatistikleri Gör’ seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkacak olan sayfada vermiş olduğunuz reklam ile ilgili istatistikler görünecektir. Buradan hangi gün, kaç kişiye, kadın-erkek, yaş aralığı vs. istatistiklerine erişebilirsiniz.
 • İstatistikleri gördüğünüz sayfada en alta kadar inmelisiniz.
 • En altta bulunan ‘Tanıtımı Sil’ seçeneğini seçmelisiniz. Bu seçeneğe tıkladığınız takdirde İnstagram sponsorlu reklam iptal etme işleminizin genel olarak ilk kısmını tamamlamış olacaksınız.
 • Tanıtımı sil seçeneğini seçtikten sonra profilinize geri dönmeniz gerekmektedir.
 • Profilde silinmesi istenen İnstagram sponsorlu reklamı olan gönderi bulunmalıdır.
 • Gönderinin sağ üst tarafında bulunan ‘…’ simgesine dokunulmalıdır.
 • Karşınıza çıkacak olan ekranda göreceğiniz ‘Gönderiyi Sil’ seçeneğini seçmelisiniz.

Tüm bu aşamaları sırasıyla yaptığınız takdirde çok kolay bir şekilde İnstagram sponsorlu reklam iptal etme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün. İnstagram sponsorlu reklam iptal etme işlemini bu şekilde kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar

1 Yorum

 1. ada - -

  Açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkür ederim bilgilendirme için sitenizi hep takip ediyorum. Güzel paylaşımcı yazılar en net bilgileri veriyorsunuz çok teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir