© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Banka
  4. »
  5. NN Hayat Emeklilik İptali

NN Hayat Emeklilik İptali

admin admin - - 6 dk okuma süresi
771 0
NN Hayat Emeklilik İptali

NN Hayat Emeklilik Nedir

NN Hayat ve Emeklilik, ağırlıklı Avrupa’da olmak üzere 11 ülkede güçlü varlığa ve 175 yılı aşkın köklü bir mirasa sahip sigorta ve yatırım yönetimi şirketi olan NN Group’un bünyesinde faaliyet göstermektedir.

 

NN Hayat Emeklilik İptali

NN Hayat Emeklilik İptali Artık çok kolay sizlere bunu anlatacağım umarım yazımız sizler için bilgilendirici olacaktır. NN Hayat Emeklilik’in işlemi birkaç şekilde gerçekleşmektedir. NN Hayat Emeklilik sistemindeki zorunlu veya gönüllü katılımcılar bu işlemi çeşitli kanallardan iptal edebilirler. NN Hayat Emeklilik’in iptal edilebileceği alanlar şu şekildedir:
-NN Hayat Emeklilik’in iptali telefonla yapılabilir.
-NN Hayat Emeklilik online mağazada iptal edilebilir. NN Hayat Emeklilik iptali SMS
ile yapılabilmektedir.

NN Hayat Emeklilik İptali
NN Hayat Pansiyon telefonla nasıl iptal edilir?

NN Hayat Emeklilik’e iki satırda işlem yapabilirsiniz. Bu hatlar:
-Otomatik Katılım Otobes (BES) Müşteri Hattı
-Bireysel Müşteri Hattı
-Otomatik Katılım Otobes müşteri hattını ararlar. NN Hayat Emeklilik iptal talebinde bulunabilirler.

-NN Hayat Emeklilik sürecine düzenli ya da zorunlu olarak katılanlar bireysel müşteri hattı üzerinden iptal işlemini gerçekleştirmektedir.

 

Online olarak Emeklilik İptali Nasıl Yapılır

İşlemi NN Hayat Emeklilik web sitesi üzerinden iptal edebilirsiniz. NN Hayat Emeklilik web sitesi üzerinden iptal etmek için şu adımları izleyin: NN Hayat Emeklilik web sitesine girin. Sayfanın sağ üst köşesindeki “Online İşlemler” butonuna tıklayın. Açılan sayfada bilgileri girin. Bilgilerinizi girdikten sonra hesabınıza giriş yapmış olursunuz.

Giriş yaptığınızda açılan sayfada menü seçeneğine tıklayın. NN Hayat Emeklilik’i iptal etmek istiyorsanız “İstek Formları”na gidiniz. . sayfadaki sorgulama formunu alın, doldurun ve firmaya fakslayın. Bu adımlardan sonra NN Hayat Emeklik’in iptal süreci başlayacaktır.

NN Hayat Emeklilik nasıl iptal edilir?

NN Hayat Emeklilik iptalini SMS ile yapabilirsiniz. Lütfen SMS işlemleri için kullanılan numaranın kurumlara göre farklılık gösterebileceğini dikkate alınız. Anlaşmalı acentelerin kısa mesaj iptal numaraları kullanılmalıdır. yazdığınız numaraya 2 ay içerisinde yazıp iptal edebilirsiniz. TC kimlik numaranızı “para çekme” bölümünün sağında boşluk bırakarak giriniz.

SMS gönder. kısa mesaj yanıtı ile işlem yapabilirsiniz.

NN Hayat Emeklilik İptal Formu için tıklayın

NN Hayat Emeklilik iptal işleminde iade nasıl alınır? İptal işlemi firmaya ulaştığında iade süreci de başlar. NN Hayat Emeklilik’in iptali için gerekli adımların tamamlanmasından sonra yapılan tüm ödemeler, fonun toplam giderlerinden yapılan indirim hariç on iş günü içinde kesinti yapılmaksızın ödeyen kişiye iade edilir. NN Hayat emekli maaşı iptali iade edilmezse ne yapılır?

NN Hayat Emeklilik İptal etme

NN Hayat Emeklilik iptal işlemi sonrasında kişilere iade edilecektir. İade bekleyen veya iade ile ilgili sorularınız varsa NN Hayat ve Emeklilik çağrı merkezi aracılığıyla sorabilirsiniz. NN BES Kontrolü nerede üretilir? Bireysel emeklilik sistemi olan NN BES’in denetimini ve gelişimini elektronik yönetim üzerinden takip edebilirsiniz. NN Hayat Emeklilik süreç ve işlemlerinizi e-devlet üzerinden yönetmek için yapmanız gerekenler: e-devlet sistemine giriş yapın. Hizmetlerine gidin. numaralı “Devlet ödemeleri ve bireysel emeklilik sistemi sınırlama bilgilerinin kullanım talebi” kaydına tıklayınız. BES sözleşme detaylarına bakın.

 

NN BES Denetleyici nerede üretilir?

Bireysel emeklilik sistemi olan NN BES’in denetimini ve gelişimini elektronik yönetim üzerinden takip edebilirsiniz. NN Hayat Emeklilik süreç ve işlemlerinizi e-devlet üzerinden yönetmek için yapmanız gerekenler:

  • E-Devlet sistemine giriş yapın.
  • Hizmetler bölümüne gelin.
  • “Bireysel Emeklilik Sistemi Devlet Katkısı Kullanım ve Limit Bilgileri Sorgulama”  bölümünü tıklayın.
  • BES sözleşmesi detaylarını görün.

 

BES sözleşme detaylarına bakın. 2 ay sonra iptal işlemi yapılabilir mi?

İptal hakkınız 2 aylık süreyi aştıysa NN Hayat Emeklilik’i iptal edebilirsiniz. Yardım hatlarını arayarak ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. 2 aydan sonra yapılan iptallerde firma size devamsızlık formu gönderecektir. Formu gerekli bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurup firmaya göndermeniz gerekmektedir. Bu adımlardan sonra NN Hayat Emeklilik iptali süreci başlayacaktır.

NN Hayat Emeklilik İletişim

​Telefon:​

​Sigorta ettiren / sigortalı / sigortadan menfaat sağ​layan kişiler Müşteri İletişim Merkezi (MİM)’ni 444 1 666 numaralı telefondan arayarak bilgilendirme/şikayet taleplerini iletilebilir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir