© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İptal ve İadeler
 4. »
 5. BİMcell Konuşma Paketi İptali

BİMcell Konuşma Paketi İptali

admin admin - - 7 dk okuma süresi
746 0
BİMcell Konuşma Paketi İptali

Bimcell Nedir

BİMcell Konuşma Paketi İptali, Konumuza başlamadan önce bimcell nedir onu öğrenelim. BİMcell, süpermarketler zinciri BİM’in hayata geçirdiği sanal GSM hizmeti. BİM ve Türk Telekom işbirliğiyle hayata geçirilen bu proje Türkiye’de bir market zincirinin gerçekleştirdiği ilk GSM şebekesidir. 2012 yılı itibarıyla GSM sektöründe BİMcell adı altında hizmet vermeye başlayan BİM, BİMcell faaliyetleriyle GSM sektöründe de BİM’in ilkelerine paralel bir şekilde sade, kolay anlaşılır, avantajlı bir hizmet sunmaktadır. BİMcell kullanıcıları şimdi en uygun fiyata konuşuyor ve sadece konuştuğu kadar ödüyor.

Neden BİMcell’e geçmeliyim?

Neden BİMcell‘e geçmeliyim? Çünkü iletişim kalitenizden ödün vermeden, bugüne kadar ödediğinizden çok daha uygun fiyata konuşacaksınız!

BİMcell Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır?

Tarife değişikliği için Bimcell Müşteri Hizmetleri’ne Bimcell hattınızla “551” i arayabilirsiniz. Sabit hat ya da diğer operatörlerden “444 4 551” arayarak tarife değişikliğinizi yaptırabilirsiniz.

Bimcell Konuşma Paketi İptali

Bimcell konuşma paketi iptali, özellikle yeni pakete geçmek isteyenler tarafından oldukça merak edilen bir konudur. 2012 yılında hizmete geçen bir GSM hizmetidir. Bim süpermarket zinciri tarafından Türk Telekom işbirliğiyle hayata geçen bir hizmettir. Bimcell hizmetlerinden faydalanmak isteyen kişiler numaralarını direkt Bimcell’e taşıyabilmektedir. Bim market zincirleri aynı zamanda Bimcell’in satış noktalarıdır. TL yükleme işlemleri de Bim marketlerde kolaylıkla yapılabilmektedir. Bimcell yeni geçen müşterileri için kampanyalar yapmaktadır. Bunun haricinde kişiler bütçelerine uygun olacak şekilde tarife ve paketlerden faydalanabilmektedir.

Konuşma paketlerini satın almak için:

 • 250DK yazarak 4551’e göndermeniz gerekmektedir.
 • 500DK yazarak 4551’e göndermeniz gerekmektedir.
 • *120#’yi tuşlayarak istediğiniz konuşma paketini söyleyebilirsiniz.

Bimcell Konuşma Paketleri İptal Edilebilir mi?

Bimcell konuşma paketi iptali oldukça kolay bir işlemdir ve yapılması mümkündür. Telefonlar kişilerin hayatında olmazsa olmaz bir yere sahiptir. Kişiler kendilerine uygun olarak bulduğu operatörlerden birini seçerek ihtiyaçları doğrultusunda paketler satın almaktadır. Paket satın alırken SMS-konuşma-internet hepsi bir arada bulunan paketler olduğu gibi SMS-internet, SMS-konuşma, internet-konuşma ya da yalnızca konuşma, SMS, internet şeklinde olabilmektedir. Bu tamamen kişilerin tercihleri ve ihtiyaçları doğrultusunda değişmektedir. Bimcell kullanan müşteriler de ihtiyaçları doğrultusunda Bimcell’e ait olan paket ve tarifelerden faydalanabilmektedir.

En çok dakika kullanan kişiler bazen yalnızca konuşma paketi satın almayı tercih edebilmektedir. Konuşma paketleri tek başına satın alınabileceği gibi karma paketler ile de satın alınabilmektedir. Konuşma paketi satın alan kişiler, kimi zaman paket değişikliği yapmak için ya da farklı kişisel sebeplere bağlı olarak paket iptali yapmak isteyebilir.

BİMcell Konuşma Paketi İptali

Bimcell Konuşma Paketi İptali Nasıl Yapılır?

Bimcell kullanıp konuşma paketi satın alan müşteriler kimi zaman paketlerini iptal etmek isteyebilir ya da farklı bir paket kullanmak isteyebilir. Bunun için Bimcell paket iptali nasıl yapılacağını merak edebilmektedir. Bimcell müşterileri memnuniyetini ön planda tutan bir operatör olduğu için her konuda olduğu gibi konuşma paketi iptali konusunda da müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Paket satın alma işlemi kolay olduğu gibi paket iptali işlemi de oldukça kolay bir işlemdir.

Özellikle kişiler telefon internet destekli değil ise ya da karma paketlerden faydalanmıyorlar ise karma pakete geçmek için konuşma paketlerini iptal etmek isteyebiliyorlar. Bimcell konuşma paketleri, 20.05.2021 tarihli son güncelleme olarak iki şekilde bulunmaktadır:

 • 250 dakika-15 TL
 • 500 dakika-17 TL şeklindedir.

Bimcell konuşma paketi satın alan kişiler paketlerini iptal etmedikleri takdirde her ay düzenli olarak günü geldiğinde konuşma paketler yenilenecektir. O yüzden konuşma paketini satın alan kişiler artık kullanmak istemiyorlar ise bunu iptal etmeleri gerekmektedir. Bimcell konuşma paketi iptali:

 • Her yöne 250 dakika paketi kullanan kişiler: IPTAL250DK yazarak 4551’e kısa mesaj atmaları gerekmektedir.
 • Her yöne 500 dakika paketi kullanan kişiler: IPTAL500DK yazarak 4551’e kısa mesaj atmaları gerekmektedir.

Bu işlemleri yaparak çok kısa bir süre içinde Bimcell konuşma paketinin iptali işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

BİMcell Karma Paketler için İptal İşlemleri

BİMcell karma paket olarak kullanabileceğiniz DOST 2 GB, DOST 5 GB ve DOST 10 GB gibi 3 farklı tarife yer alıyor. Bu paketlerde iptal işlemi gerçekleştirmek için;

Tarife Paketi SMS Kodu Gönder
Dost 2GB IPTAL DOST 2GB 4551
Dost 5GB IPTAL DOST 5GB 4551
Dost 10GB IPTAL DOST 10GB 4551
Dost S IPTAL DOST S 4551
Dost M IPTAL DOST M 4551
Dost L IPTAL DOST L 4551
Dost XL IPTAL DOST XL 4551

 

 

Bimcell İdeal Paket iptali için: “IPTALIDEAL” yazarak “4551”e gönderin. Talebiniz alındığında size SMS ile geri dönülecektir. İptal edilen paket otomatik olarak yenilenmeyecektir.  Bimcell faturalı ve faturasız hatlarda paket iptalinde herhangi bir taahhüt ücreti talep ödemesiniz ve ücret talep edilmemektedir.

bimcell Tl Yükleme

 

Ayrıca Bimcell’in kendi internet sitesinden kolay bir şekilde TL yükleme işlemi yapabilirsiniz.

BİMcell Hat İptal Etme Nasıl Yapılır?

Bimcell hattınızı iptal etmek isterseniz, hattı satın aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde Bim mağazalarından talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca hat sahibi, iptal edilen Bimcell hattının aynı numarasını 1 yıl içinde geri alabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir