© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Üyelik İptali
 4. »
 5. Amazon Üyelik İptali

Amazon Üyelik İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1299 0
Amazon Üyelik İptali

Amazon Üyelik İptali

Amazon üyelik iptali, üyeliğini sonlandırmak isteyen amazon kullanıcıları tarafından oldukça merak edilmektedir. Amazon 1994 yılında Washington merkezli olarak e-ticaret firması olarak kurulmuştur. Amazon ilk başlarda yalnızca kitap satarak atış işlemlerine başlayan bir yerdir. Zamanla kendisini geliştirerek kişilerin ihtiyaçlarını karşılayacağı birçok ürünü satışa sunmaya başlamıştır. Amazon üyeliği ücretlidir. Üye olunduğu takdirde kişiler satış yapmaya kolaylıkla başlayabilmektedir.

Amazon üyeliği ile kişiler hem kendi bütçelerine destek olabiliyor, hem de kişilerin ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabiliyor. Alışveriş çağımızda olmazsa olmaz bir durum haline gelmiştir. Bu yüzden e-ticaret siteleri kişilerin birçok ihtiyacını karşılamasına yardımcı olmaktadır.

Üyelik İptali Yapılabilir mi?

İnternet kişilerin hayatında olmazsa olmaz bir yerdedir. İnternetin her geçen gün yaygınlaşması ve teknolojinin gelişmesi ile internet alışverişleri de artmaya başlamıştır. Alışveriş siteleri içinde en çok bilinenlerden biri olan Amazon ile birçok ihtiyaç giderilebilir.

Amazon Üyelik İptali

Amazon içinde birçok ürün bulunmaktadır. Kişisel bakımdan, elektronik aletlere, kıyafete akla gelebilecek birçok ürünü Amazon’da bulmak mümkündür. Üyelik olarak Prime üyelik kullanan kişiler bir zaman sonra çeşitli sebeplerden dolayı üyeliklerini iptal etmek isteyebilirler. Bu durumda hemen araştırmaya başlamaları gayet normaldir. Çünkü birçok platformda üyelik iptalinin nasıl yapılacağı konusunda kişiler araştırma yapmaktadır. Ancak şunu belirtmekte fayda olacaktır, ücretli üyeliklerde de ücretsiz üyeliklerde de iptal işlemi aynı yapılmaktadır. Bu yüzden kişilerin üyeliği ücretli de olsa ücretsiz de olsa kolaylıkla yapılabilmektedir.

Üyelik İptali Nasıl Yapılır

Amazon üyelik iptali yapmak isteyen kişiler bu işlemi kısa süre içinde kolaylıkla yapması mümkündür. Yapılması gereken yalnızca gerekli adımların takip edilmesidir. Amazon üyelerinin cayma hakkını saklı tutmaktadır. Bu durumda kişiler kolaylıkla Amazon üyelik iptali yapabilmektedir.

Amazon üyelik iptali işlemi Prime üyeleri için hangi yollar ile yapılıyor ise ücretsiz deneme süresinde olan kişiler için de aynı yol izlenerek yapılmaktadır. Farklı yollar denemeye gerek kalmadan kolaylıkla yapılabilmektedir. Amazon üyelik işlemlerinde kolaylık sağladığı gibi üyelik iptali işlemlerinde de kolaylık sağlamaktadır. En kısa süre içinde ve kolay bir yol ile Amazon üyelik iptali yapılması mümkündür.

Amazon üyelik iptali için

 • Amazon Prime hesabınıza girmek için Amazon web sitesine giriş yapınız
 • Amazon uygulaması kullanan kişiler ise uygulamaya girmelidir
 • Ana sayfada giriş yap seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneği kullanarak giriş yapınız
 • Kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak kolay bir şekilde hesabınıza giriş yapmanız mümkün olacaktır
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir
 • Ayarlar kısmında bulunan ‘hesabım’ sekmesine giriş yapınız
 • Karşınıza çıkacak olan sayfada ücretli üyelikler için ‘ üyeliği sonlandır’ seçeneği bulunmaktadır. Bu seçeneğe tıklanması gerekmektedir
 • Ücretsiz üyelikler için ise ‘ücretsiz denemeyi iptal et’ seçeneğine tıklanması gerekmektedir

Tüm bu adımların takibi sonunda Prime kullanıcıları üyeliklerini kolaylıkla iptal edebilirken, deneme süresini kullanan kişilerde deneme süresini iptal edebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir