© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. Yapı Kredi Hesap Kapatma

Yapı Kredi Hesap Kapatma

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1359 0
Yapı Kredi Hesap Kapatma

Yapı Kredi Hesap Kapatma

 

Yapı kredi hesap kapatma işlemi için kişiler çok fazla araştırma yapmaktadır. Yapı Kredi bankası ülkemizde en çok tercih edilen bankalar arasında yer alıyor. Uzun süredir hizmet vermesi ile kullanıcılara oldukça güven veren bir bankadır. Gerek şahsi işlemler için gerek ise maaş için çok sık tercih edilmektedir.

Bankanın zaman zaman yaptığı avantajlı kampanyaları sayesinde daha fazla tercih edilmektedir. 1944 yılından günümüze kadar hizmetini en iyi şekilde sürdüren bir bankadır. Yapı Kredi bankasının bir diğer özelliği ise Türkiye’nin ilk özel bankası olmasıdır. 17 bin civarında çalışanı bulunan bankanın 900 civarında da şubesi bulunmaktadır. Birçok il ve ilçede şubesi bulunduğu için de kişiler işlemlerini kolaylık ile tamamlayabilmektedir.

Yapı Kredi Hesap İptali

 

Yapı Kredi hesap iptali için hesap kapatmanın yanı sıra belirli bir süre bulunmaktadır. Hesap açtırma bildiriminizden sonra 15 gün içinde dilerseniz hesabınızın açılmasını iptal edebilirsiniz. 15 gün içinde yapılacak olan hesap kapatma işlemlerinde komisyon ve ücret değişikliği kabul edilmemiş olur.

Yapı kredi hesabınızı açtıktan 15 gün sonra kullanmaya devam eder iseniz komisyon ve ücret değişikliklerini kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. 15 gün sonra hesabınızı kullanmaya devam eder iseniz elbette yine de hesabınızı kapatma şansınız bulunuyor. Bunun için ise gerekli işlemlerin yapılması gerekmektedir. Yazı içinde sizler için paylaşılacak adımları takip ederek kısa süre içinde işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Hesap Kapatma

Yapı Kredi Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

 

Yapı Kredi hesabınızı kapatmak için hesabınızı açmış olduğunuz şubeye başvuru yapabilirsiniz. Hesabınızı şu an bulunduğunuz şehirden başka bir yerde açtırdı iseniz bulunduğunuz yerde size en yakın olan Yapı Kredi şubesine gidebilirsiniz. Bankaya giderek hesabınızı kapatmak istediğinizi söylemeniz gerekmektedir.

Hesabınızın kapatılması için sizden form doldurmanız talep edilecektir. Ücret ve komisyon değişikliği yürürlüğe girdi ise ekstra bir ücret talep edilememektedir. Bu yüzden kolay bir şekilde işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bankaya gittiğiniz zaman müşteri temsilcisi ile görüşme sağladığınız esnada sizler için gerekli yönlendirmeler ve bilgilendirme yapılacaktır. Bu esnada siz de aklınıza takılan soruları kolaylık ile sorma şansı yakalayabilirsiniz.

Web Üzerinden Yapı Kredi Hesap Kapatma

Bankaya gitmeden hesap kapatma işleminin yapılıp yapılamadığı da kişilerin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Yapı Kredi bankası müşterilerine web üzerinden hesap kapatma kolaylığı sağlıyor. Web üzerinden Yapı Kredi bankasının internet bankacılığına girilmesi gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifreniz ile kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Siteye bilgisayar üzerinden giriş yapacak iseniz onay için telefonunuzun yanınızda olduğundan emin olunuz.

Yapı Kredi hesap kapatma işlemi mobil bankacılık üzerinden de yapılabilmektedir. Gerek internet bankacılığı gerek ise mobil bankacılık üzerinden yapacak olduğunuz işlemler için hesabınıza giriş yaptığınızda hesap kapatma bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu kısımdan hesap kapatma işleminizi kısa süre içinde tamamlayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir