© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Randevu İptali
  4. »
  5. TÜVTÜRK Randevu İptali

TÜVTÜRK Randevu İptali

admin admin - - 9 dk okuma süresi
807 0
tuvturk ranvdeu iptali

Tüvtürk Nedir

TÜVTÜRK, Türkiye’de araç muayene hizmeti veren bir kuruluştur. Kuruluşun tam adı “Türk Üstün Vasıta ve İş Makinaları Muayene İstasyonları Birliği”dir. TÜVTÜRK, araçların trafik güvenliği, çevre koruma ve insan sağlığı açısından uygunluğunu kontrol etmektedir.

TÜVTÜRK, 2010 yılında Türkiye’de araç muayenesi hizmetlerini tek elden yürütmek amacıyla kurulmuştur. Kuruluş, araç muayenesi hizmetlerinde dünya standartlarını yakalamayı hedeflemekte ve bu doğrultuda teknolojik yeniliklerle sürekli kendisini güncellemektedir.

TÜVTÜRK, Türkiye’nin birçok ilinde bulunan istasyonlarda hizmet vermektedir. Araç sahipleri, randevu alarak TÜVTÜRK istasyonlarına giderek araçlarını muayene ettirebilirler. Ayrıca, TÜVTÜRK’ün resmi web sitesi üzerinden randevu alma işlemi de yapılabilmektedir.

TÜVTÜRK Randevu Alma

TÜVTÜRK, Türkiye’de periyodik araç muayenesinden yola elverişlilik muayenesine kadar pek çok işlemi yapaktadır.  Tadilat sonrası muayene ya da zorunlu muayene yaptırmak isterseniz yine burayı tercih edebilirsiniz. Egzoz gazı emisyon ölçümü ve tespit yaparak trafik ve araç güvenliğini sağlayan uluslar arası standartlarda gerçekleştiren tek kurumdur. Ayrıca ulusalar arası denetimli elemanların denetiminde kalifiye eleman yetiştirmektedir.

tuvturk ranvdeu iptali

Motorlu ya da motorsuz aracınızı trafikte güvenli şekilde kullanmanız için periyodik bakımlarının yapılması gerekmektedir. Karayolu Trafik Kanunu’nun kabul ettiği tek muayene TÜVTÜRK tarafından yapılmaktadır. Aracınızı muayene ettirmek için aşağıdaki adımları takip ederek öncelikle randevu almanız gerekmektedir.

Nasıl Randevu Alınır?

TÜVTÜRK web sitemize aracınızın plaka numarasını, ruhsat seri numarasını ve bulunduğunuz şehri yazarak size en uygun olan gün ve saatte randevunuzu alabilirsiniz. İkinci aşamada yaptırmak istediğiniz işlemi seçiyorsunuz. Bu adımı tamamladığınızda randevunuz için uygun olduğunuz tarih ve istasyonu seçmeniz gerekiyor. Uygun olduğunuz saatte bize vermiş olduğunuz iletişim bilgileriyle randevunuzu oluşturuyoruz.

TÜVTÜRK Randevu İptali

İnternet sitesinden randevu almak istemeyenler ise pazar günü hariç istediği gün 08.00-20.00 aralığında  randevu alabilir. Bunun için telefonumuz olan 08502228888 numaramızla bizden uygun güne randevu oluşturabilirsiniz.

TÜVTÜRK taşıtlarınız için tek bir ücret almaktadır. Bu ücret nakit şekilde alınıp kredi kartı kabul edilmemektedir.

Randevuya gelmeden önce ruhsatınızın bulunması, hizmet alacak taşıtınızın hiçbir borcunun bulunmaması eğer borcu varsa muayeneden önce ödenmesi gerekmektedir. Aynı şekilde aracınızın trafik sigortası geçerli olmalı ve yanınızda poliçe örneğini bulundurmanız gerekmektedir. Egzoz gazı ölçüm belgenizi de getirmeyi unutmayın. Eğer bu belgeniz yoksa TÜVTÜRK’ün herhangi bir şubesinde randevu almadan yaptırabilirsiniz. Randevuya gelirken yanınızda kimlik ya da kimlik yerine geçebilecek ehliyet, pasaport bulundurmanız gerekmektedir.

Egzoz emisyonu yaptıracaksanız öncesinde egzoz sistemi üzerinde çatlak ve delikleri olup olmadığını kontrol ediniz; sorun varsa onarınız. Bağlantı noktalarının sağlamlığından emin olun. Aracınız katolitik konvertörlüyse sağlamlığını kontrol ediniz.

Ölçüm aşamasında aracınızın kaç yaşında oluğuna, kullandığınız yakıt cinsine ve tipine göre egzoz gazı değerlerine bakılır. Aracın egzoz emisyon değerleri, benzinli araçlarda rölentide ve yüksek devirde çalışırken ölçülür. Dizel arabalarda ise tam gazda ölçülür. Bu ölçümlerin normal değerlerde olup olmadığı tespit edilir.

Normal değerde ise egzoz muayenesinden geçmiş olursunuz. Araç istenilen aralıkta olmazsa sorun giderilerek muayeneye tekrar girmesi gerekir. 30 gün içerisinde 2 kere ücretsiz faydalanılabilir. Geçerli egzoz emisyon ölçümü olmayan taşıtlar trafikte para cezası ile karşılaşabilirler.

Muayene sırasında traktör, motosiklet motorlu bisiklet haricindekilerde ilk yardım çantası (ilk yardım çantasında; 3 adet sargı bezi, 1 adet flaster (2cm*5m), 10 adet çengelli iğne, 1adet paslanmaz makas, 10 adet yara bandı,2 adet cerrahi eldiven, 1 adet alüminyum yanık örtüsü, 1 adet otomatik turnike(50 cm örgülü), 2 adet büyük sargı bezi (10cm* 3,5m), 1 kutu gaz kompresi (10cm*10cm 50’lik kutu), 1 adet esmark bandaj (3cm) ,1 adet antiseptik solusyon ( 50ml), 1 adet el feneri),  üçgen reflektör, yangın söndürme tüpü, stepne bulunmalı ve kullanılabilir olmalıdır.

TÜVTÜRK Randevu İptal etme

Yada  şu seçeneklerden randevu alabilirsiniz kolayca  tüvtürk’e ait sitesinden  ;

https://reservation.tuvturk.com.tr/web.ui/Index.aspx

kendi resmi sitesine girerek işlem yapabilirsiniz yada diğer e devlete girerek alabilirsiniz ;

https://www.turkiye.gov.tr/muayene-randevu-kayit

yukarıdaki linkten  muayene randevu kayıt yapabilirsiniz.

Randevu İptali Nasıl Yapılır

Randevu aldıktan sonra randevuya gelmeyecekseniz randevunuzu iptal etmeniz çok önemlidir. Çünkü üç kere randevu alınıp bu randevuların iptal edilmeden 3 kere gelinmemesi durumunda randevu alma hakkınız kayboluyor. Bu yüzden iki tarafında mağduriyet yaşamaması için gelinemeyecek olunan randevular iptal edilmelidir.

Randevu iptali için yine web sitemiz üzerinden araç bilgileriniz ile giriş yapıyorsunuz. Karşınıza aracınıza ait ceza veya borç bulunmadığına dair çıkan sayfayı onaylayıp işleme soyadınızla devam edeceksiniz. Karşınıza çıkan sayfada aldığınız randevunun bilgilerinin olduğu bölümün alt kısımda ‘güncelle’ ‘iptal et’ seçeneği bunmaktadır. Randevunuzun tarihini değiştirmek istiyorsanız güncelle seçeneğinizden yeni randevu oluşturabilirsiniz. Randevuyu iptal etmek için ise iptal et diyebilirsiniz.

tüvtürk randevu alma

Araç muayenelerinin düzenli yapılması hem sizin hem de diğer sürücü ve yayaların güvenliğini sağlar. Düzenli araç bakımı yaptırmanız sayesinde araçların kusurlu bölgelerinin erken fark edecek ve onarımını sağlanacaksınız. Aynı zamanda araç alım satımlarında aracınızın referansı olacak karşı tarafa güvenli alım fırsatı sağlayacaktır.

 

Düzenli yapılan araç muayenesi sayesinde araçlar trafiğe uygun olacak ve olası kazaların önüne geçilecektir. Oluşabilecek maddi ve manevi hasarlar minimuma inecektir. Bu yüzden gerek yasal zorunluluktan ceza almamak gerek güvenli sürüş için zamanı geldiğinizde araç muayeneleri yapılmalıdır. Siz de aracınızın muayenesi için TÜVTÜRK ile iletişime geçip biran önce randevunuzu alın.

Tüvtürk Randevu Değişikliği Nasıl Yapılır

  1.  Müşteri Hizmetleri: Randevunuzda değişiklik yapmak için  müşteri hizmetlerini arayarak işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarası 444 88 88’dir.
  2.  Resmi Web Sitesi: TÜVTÜRK’ün resmi web sitesine giriş yaparak “Randevu Sorgulama” bölümünden randevunuzu bulun ve “Randevu Değiştir” seçeneğini seçin. Ardından, yeni bir tarih ve saat belirleyerek randevunuzu değiştirebilirsiniz.
  3.  İstasyonu: Randevunuzu değiştirmek için TÜVTÜRK istasyonuna giderek görevlilere başvurabilirsiniz. Ancak, bu yöntemde randevu saatinize kadar beklemeniz gerekebilir.

Randevu değişikliği yaparken, eski randevunuzun iptal edildiğinden emin olun. Ayrıca, yeni randevunuzu onaylamadan önce, tarih ve saat uygunluğunu kontrol etmek için teyit edin.

iletişim  Hattı

Aşağıda listelenen istasyonlar için Minibüs randevusu almak isteyen müşterilerimiz TÜVTÜRK Çağrı Merkezini arayarak randevularını oluşturabilirler. Bilgi ve randevu almak için bize 0850 222 88 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir