© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilet İptali
  4. »
  5. Onur Air Uçak Bilet İptali

Onur Air Uçak Bilet İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1447 0
Onur Air Uçak Bilet İptali

Onur Air Uçak Bilet İptali

1992 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı merkezli kurulan Onur Air kurulduğu günden bugüne kendini geliştirerek hizmete devam etmektedir. Onur Air iç hatlarda yolcu taşımacılığına başlayan ilk özel havayolu firmasıdır. Kişiler seyahat yapmaya karar verdiklerinde eğer seyahatlerini uçakla yapmaya karar verdiler ise uçak biletlerini bir süre önceden satın almak isteyebilirler.

Bu duruma kimi zaman fiyatların daha uygun olması da etki edebiliyor. Ancak bazı durumlardan dolayı biletlerin iptal edilmesi gerekebiliyor. Onur Air bilet iptali işlemini kolaylıkla yapmanız mümkün. Uçak ile yolculuk yapmaya karar verildiği zaman uygun fiyatlı uçak firmaları araştırılır. Tabi uygun fiyatlı olmasının yanı sıra konfor da oldukça dikkat edilen konulardan biridir. Onur Air ile hem uygun fiyatlı bir bilet bulabilirsiniz hem de konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.

onurair biletSeyahatlerde çokça tercih edilen ulaşım araçlarının vazgeçilmezi arasında uçaklar bulunuyor. Kişiler yapacakları yolculuğun konforlu geçmesi konusunda oldukça dikkatli seçimler yapmaktadır. Onur Air bu konuyu dikkate alarak müşterilerin memnuniyeti konusuna oldukça önem göstermektedir. Bu yüzden bir süre önce alınan biletlerde iptal imkânı bulunması gerekiyor. Onur Air uçak bilet iptali işlemi yapmak içinde gerekli bazı şartlar olması gerekiyor.

 

Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Onur Air bilet iptali işlemini yapmak için Onur Air web sitesine girmeniz gerekmektedir. Bir farklı yol ise 0850 210 66 87 numarasını arayarak müşteri temsilcileri ile görüşmektir. Böylelikle Onur Air bilet iptal işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Promosyon ve Süper Promosyon Sınıflarında Bilet İptali

İç hatlarda promosyon sınıflarında uçuşa son 2 saat kala yapılan iptal işlemlerinde tarafınıza herhangi bir ödeme iadesi yapılmayacaktır. Dış hatlarda uçuşunuza 3 saatten fazla zaman kaldığında Onur Air bilet iptali işleminde iade yapılmamaktadır.

Esnek Sınıflarda Bilet İptali

İç hatlarda esnek sınıflarda bilet iptali için son 24 saat kala işlem yaptırmak isterseniz bilet ödemesinin %30’u kesintiye uğramaktadır. Uçuşa 12 saat kala bilet iptali yaptırmak isterseniz ödeme %40 kesintiye uğramaktadır. Uçuşa 2 saat kala bilet iptali işlemi yapılmamaktadır. Dış hatlar için 72 saat kalana kadar yaptığınız bilet iptali işlemlerinde %30 kesinti uygulanmaktadır. Uçuşa 3-12 saat arası bir süre kaldıysa iptal işlemi gerçekleştirilmemektedir.

Onur Air Uçak Bilet İptali

Ekstra Esnek Sınıflarda Bilet İptali

İç hatlarda 24 saat kala bilet iptali işlemi yaparsanız ödemede %20’lik bir kesinti uygulanmaktadır. Son 12 saat kala yapmak istediğiniz iptal işlemlerinde ise %30 kesinti uygulanmaktadır. Uçuşa 2-12 saat bir zaman kaldı ise iptal işlemine sistem izin vermemektedir.

Dış hatlarda son 72 saat kaldığında iptal işlemi için %20’lik bir kesinti uygulanmaktadır. 12-72 saatleri arasında yapılan iptal işlemlerinde %30’luk kesinti uygulanmaktadır. Uçuşa 3-12 saatlik bir zaman kaldığında ise bilet iptali işleminde herhangi bir ödeme iadesi yapılmamaktadır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir