© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Banka
 4. »
 5. İş bankası hesap kapatma ( iptali)

İş bankası hesap kapatma ( iptali)

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1416 0
hesap kapatma isbankası

İş Bankası Hesap İptali

 

İş Bankası hesap kapatma (iptali) işleminin farklı yolları bulunmaktadır. İş Bankası özel bir bankadır. Ancak uzun yıllardır hizmet vermektedir. Bu geçen süre içinde kişilerin ve kurumların oldukça güvenini kazanmıştır. Birçok kişi bireysel hesap açmaktadır. Bunun yanı sıra birçok kurum da İş Bankası ile anlaşma yapmaktadır.

Kişiler kimi zaman hesaplarını kullanmadıkları için kapatmak isteyebiliyor. Bu durumda ise birkaç farklı yol izleyebilirler. Çağrı merkezi ile iletişime geçerek, internet üzerinden ya da İş Bankası şubesine giderek hesap kapatma işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında yazının ilerleyen bölümlerinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Hesap kapatma işlemi düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir. Bu yüzden kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

hesap kapatma isbankası

İş Bankası Şubesine Giderek Hesap Kapatma

 

İş Bankası hesapları çok çeşitli olarak kullanılabiliyor. Maaş hesabı olarak açılan hesabınızda dilediğiniz şekilde gerekli işlemleri yaparak altın, fon ve hisse senedi gibi durumlardan faydalanmanız mümkün oluyor. Ancak eğer artık İş Bankası hesabınızı kullanmıyor ve kapatmak istiyorsanız çeşitli yollar araştırıyor olabilirsiniz.

İş Bankası hesap kapatma yolları arasında en klasik yöntem şüphesiz şubeye gitmektir. Hem hiç eskimeyen bir yöntem hem de kişileri hiç uğraştırmayan bir yöntem olduğu için birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Size en yakın İş Bankası şubesine giderek hesabınızı kapatmak istediğinize dair bir dilekçe vermeniz gerekmektedir. Kısa süre içinde işlemleriniz tamamlanacak ve hesabınız da kapanacaktır.

İş Bankası Çağrı Merkezi İle Hesap Kapatma

 

İş Bankası hesabını kapatmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir diğer yol ise çağrı merkezidir. Özellikle bankaya gitmek istemeyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir yoldur. Çağrı merkezi üzerinden İş Bankası hesabı kapatmak da oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

İş Bankası çağrı merkezi ile iletişime geçerek hesabınızı kapatmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Sizden güvenlik gerekçesi ile bazı bilgiler istenebilir. Bu bilgileri verdiğiniz takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşmadan hesabınız kısa süre içinde kapatılacaktır. İş Bankası çağrı merkezi için 0850 724 0 724 telefon numarasını aramanız gerekmektedir.

is bankası hesap kapatma

İnternet Üzerinden İş Bankası Hesabı Kapatma

 

İş bankası hesap kapatma ( iptali)  , Günümüzde internet üzerinden birçok işlemi yapmak mümkündür. Bu yüzden İş Bankası kullanıcıları da hesap kapatma işleminin internet üzerinden yapılıp yapılamayacağını merak etmektedir. Ek hesaplar ve döviz hesapları ile ilgili işlemler internet bankacılığı ve mobil uygulama üzerinden yapılabilmektedir. Ancak maalesef ana hesap kapatma işlemi mobil ya da internet bankacılığı üzerinden yapılamamaktadır.

İş Bankası hesap kapatma (iptali) işlemi yapmak isteyen kişilerin en yakın İş Bankası şubesine gitmesi ya da çağrı merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bu iki yol ile kolayca işlemler gerçekleşebilmektedir. Hesap kapatma işlemlerinde herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bu yüzden kullanıcıların böyle bir sorun ile karşılaşması söz konusu değildir.

 

İş Bankası Taksitli Ek Hesap Nedir? (12 Ay Vade)

 • Taksitli ek hesaplar, standart ek hesaplardan daha uzun vadeli olarak kullanılabilmektedir.
 • Taksitli ek hesap limitinizdeki krediyi 2 ile 12 aya kadar vadeli olarak kullanabilirsiniz.
 • Başvuru işlemini İşCep uygulaması üzerinden anında yapabilirsiniz.
 • Taksitli ek hesaba ait aylık güncel faiz oranı %1,80‘dir.
 • İhtiyaç kredilerinde ödenen dosya masrafı, tahsis ücreti veya komisyon gibi ekstra masraflar ödemeden kullanabilirsiniz.
 • Taksitli ek hesap başvurusu İşCep › Menü › Başvurular › Ek Hesap › Taksitli Ek Hesap adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Taksitli ek hesap kullanabilmeniz için standart bir ek hesabınızın olması gerekiyor.
 • Taksitli ek hesaplar ve standart ek hesaplar 500 TL ile 10.000 TL arasında açılabilmektedir.
 • İnternet bankacılığı kullanmadan başvuru için İş Bankası Bankamatik › Diğer İşlemler › Başvurular › Hesap Aç › Taksitli Ek Hesap adımlarını takip ederek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir