© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sipariş iptali
 4. »
 5. Zara Sipariş İptali

Zara Sipariş İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
985 0
zara sipariş iptali

Zara Sipariş İptali

Zara sipariş iptali nasıl yapılacağı ile ilgili müşteriler tarafından merak edilen konular vardır. İspanya merkezli olarak 1975 yılında kurulan Zara markası kaliteli ürünleriyle birçok kişinin tercihi olmaktadır. Çoğu kişinin aradığı giyim ürününü rahatlıkla bulabileceği bir markadır. Hem mağazalarda hem de online olarak alışveriş yapma fırsatı sunmaktadır.

Online alışverişin yaygınlaşmasıyla birlikte birçok marka internet üzerinden alışverişe erişim sağlamaya başlamıştır. Zara markası da bunlardan birisidir. Farklı alışveriş platformları üzerinden Zara ürünlerine ulaşılabilmektedir. Bunun yanı sıra Zara markasına ait olan uygulama ve resmi web sitesi üzerinden de kişiler kolaylıkla alışveriş yapabilmektedir. Ancak kimi zaman sipariş iptali yapmak gerekebiliyor. Böyle durumlarda ise kişiler nasıl işlem yapacaklarını merak etmektedir.

Zara Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Zara sipariş iptali için birkaç farklı yol bulunmaktadır. Zara sipariş iptali adımları:

 • Zara resmi web sitesine giriş yapınız.
 • Kullanıcı bilgileriniz ile hesabınıza giriniz.
 • Sağ üst kısımda bulunan ‘siparişlerim’ sekmesini açınız.
 • Bu işlemleri yaparken kullanıcı girişi yapmak zorunlu değildir.
 • Karşınıza çıkacak olan sayfadaki kutucuğa sipariş kodunuzu yazınız.
 • Sipariş kodu yazıldıktan sonra vermiş olduğunuz sipariş karşınıza çıkacaktır.
 • Gerekli kontrolleri yapınız.
 • Karşınıza çıkacak olan seçenekler arasında ‘siparişimi iptal et’ bulunuyor.
 • Bu yazıya tıklayınız.

Takip etmiş olduğunuz adımlar sayesinde sipariş iptali işleminizi kısa süre içinde gerçekleştirmiş olacaksınız. Farklı bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

zara sipariş iptal etme

Canlı Destek ile Sipariş İptali

Zara markasından yaptığınız alışverişte verdiğiniz siparişi iptal etmek istiyorsanız bu konuyla ilgili sorularınızın yanıtlarını bulabileceğiniz seçenekler bulunuyor. Bunlardan birisi canlı destektir. Zara web sitesi içinde canlı destek bulunuyor. Canlı destek ile bağlantı kurarak sormak istediğiniz tüm soruları sorabilir ve sipariş iptali yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Zara canlı destek hafta içi sabah 8.30 ile gece 00.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Cumartesi günleriyse sabah 10.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatleri dikkate alarak dilediğiniz zaman canlı destekle iletişime geçebilirsiniz. Genellikle canlı destek bağlantısında sipariş iptaliyle ilgili durumlar yukarıda bahsedilen adımlara yönlendirilmektedir. Ancak merak ettiğiniz soruların cevabını kolaylıkla alabilirsiniz.

 Zara Ödeme İadesi

Yapılan alışverişlerde sipariş iptali yapıldıktan sonra kişiler ödeme iadelerini ne zaman alacaklarını merak etmektedir. Bu durumda birçok araştırma yapılmaktadır. Sipariş iptali yapıldıktan sonra firma tarafından gerekli incelemeler yapılmaktadır. Sipariş iptali durumuna herhangi bir engel yoksa ve sipariş henüz kargoya verilmediyse talep yerine getirilerek iptal işlemi gerçekleştirilmektedir.

zara sipariş iptali

Zara sipariş iptali sonrası ödeme iadesi 1 ile 10 gün arasında yapılmaktadır. Online alışverişlerde ödemeler banka kartı ya da kredi kartıyla yapılmaktadır. Bu yüzden yapılacak olan ödeme iadesi hangi kartla alışveriş yapıldıysa oraya geri aktarılacaktır. Ödeme iadesinin süresi müşterisi olduğunuz bankaya göre de farklılık göstermektedir. Sipariş iptalinizi yaptıktan sonra ödeme iadesi sürecinizi takip edebilirsiniz.

Zara İletişim Hattı

TELEFON

444 59 52 (TELEFON TARİFENİZE GÖRE ÜCRETLENDİRİLİR)

0 800 211 10 02 (SABİT TELEFONLARDAN ÜCRETSİZ ARAMA)

PZT-CUM: 8:30 – 19:30

CMT: 10:00 – 16:00

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir