© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rezervasyon İptali
  4. »
  5. Tatil Sepeti Rezervasyon İptali

Tatil Sepeti Rezervasyon İptali

admin admin - - 7 dk okuma süresi
666 0
Tatil Sepeti Rezervasyon İptali 2021

Tatil Sepeti Rezervasyon İptali

Tatil Sepeti, 19 yıldan bu yana faaliyette olan, ziyaretçi sayısından da anlaşılabileceği üzere, Türkiye’ de tatil kelimesi kullanıldığında akla gelecek ilk firmalardan birisi olarak ününü sürdürmektedir. Firmaya önceden rezervasyon yaptırılması ve herhangi bir plan değişikliği olması durumunda, yaptırılmış olan bu rezervasyonun iptal edilip edilemeyeceği insanların kafasında soru işareti bırakabilmektedir.

Tatil Sepeti Rezervasyonları İptal Edilebilir mi?

Tatil Sepeti Rezervasyon İptali Erken Rezervasyon Güvence Paketi’ne sahip olunması halinde, tesise giriş gününden 72 saat öncesine kadar, rezervasyon iptali gerçekleştirilebilmektedir. Bu paketin satın alınması ve iptal işlemlerinin yapılması halinde, müşterilere para iadesi yapılabilmektedir. Bu paket, müşteriler tarafından, rezervasyon oluşturulurken, “Erken Rezervasyon Güvence Paketi” satın alınarak elde edilebilir. Bu noktada, bu paket 10 TL tutarından başlayan ücretlendirmelerle satın alınabilmektedir. Sonrasında, müşterinin bu pakete sahip olması halinde, rezervasyon 72 saat önceye kadar iptal edilebilmektedir. Eğer bu paket seçilmezse, rezervasyon iptali işlemi yapılamamaktadır. Rezervasyon iptali için 444 44 20 numaralı telefon hattı aranılıp, çağrı merkezi temsilcileriyle iletişim kurulabilmektedir.

Erken rezervasyon yapılması halinde, rezervasyonlarda herhangi bir değişiklik gerçekleştirilmesi ya da rezervasyon iptali gerekmesi durumunda, aşağıda belirtilen sırayla bu talepler gerçekleştirilebilecektir:

  • 444 44 20 numaralı çağrı merkezi aranabilmektedir. Bu telefon hattı, gün ve saatten bağımsız olarak, tam anlamıyla ne zaman gerekirse aranabilecek bir hat olma özelliğine sahiptir.
  • Çağrı merkezi ile iletişim esnasında, müşteri yetkililerinin gerekli kontrolleri sağlayabilmesi amacıyla, kişilerin kimlik bilgileri fiziksel olarak yakınlarında olmalıdır.
  • Rezervasyon iptali durumu söz konusu olması halinde, ücret kesintisi durumu, rezervasyonun süresi ya da durumuna göre farklılaşmaktadır.
  • Rezervasyon işlemi gerçekleştiriliyorken, Erken Rezervasyon Güvencesi Paketi adlı bir paket mevcuttur. Bu paketi yaklaşık 10 TL ücret ödeyerek edinmeniz halinde, iptal durumu olduğunda, maddi veya manevi herhangi bir kesinti olması durumu söz konusu olmayacaktır. Ardından istenilirse yeni bir rezervasyon yaptırılabilmektedir.

Ayrıca, Tatil Sepeti rezervasyon iptali gerekmesi durumunda, her durumda olmayabilmekle beraber, kişinin rezervasyon hakkı mevcut bulunmaktadır. Bu durumda, rezervasyonun iptalinin tarihini günlük yeni koşullar gereği değiştirme ya da direkt olarak iptalini talep ediyor olma hakkı tamamen müşteri tarafından belirlenebilmektedir. Ardından müşteri onayı ile süreç istenilen biçimde şekilleniyor olmaktadır.

Tatil Sepeti Rezervasyon İptali 2021
Rezervasyon İptali İşlem Süreci Ne Kadar Zaman Almaktadır?

Tatil rezervasyonuna ait bilgiler, müşterinin fiziksel olarak erişiminde mevcutsa ki müşteri bu bilgilerine e-postası veya farklı iletişim şekilleri aracılığıyla ulaşabilmektedir, iptal işlemi birkaç dakika kadar bir zaman alacaktır. Tatil danışmanları bu konularda müşteriye her daim destek olacak pozisyonda bulunmaktadırlar.

İptal İşlemi Yapılabilmesi İçin Herhangi Bir Form Bulunmakta mıdır?

İptal işlemi için herhangi bir form mevcut değildir. Tatil Sepeti websitesi adresi olan www.tatilsepeti.com da bulunan çağrı numaraları bu işlemin gerçekleştirilmesinde yeterli olacaktır. Müşteriler, rezervasyon iptallerinin ücretsiz yapılabilmesi adına da, Tatil Sepeti firmasının sağlıyor olduğu olanaklardan faydalanabilmektedirler. Örneğin müşteriler, Erken Rezervasyon Güvence Paketi satın almak isterlerse, 10 TL’ den başlayan fiyatlandırmalarla bu paketleri edinebilmektedirler. Bu Paketi satın almış olan müşteriler, rezervasyon iptal işlemlerini tesise girişlerinden 72 saat öncesine kadar yaptırabilmektelerdir.

Tatil Sepeti Erken Rezervasyon İptal Sigortası Nedir? Nasıl Yaptırılabilir?

Konaklama veya diğer hizmetlerin elde edilmesi için, ödeme aşamasına gelindiğinde, eğer iptal sigortası satın alınırsa, konaklama ve diğer hizmetlerin ücretleri, müşteri tarafından yeterli şartlar sağlanmış olduğu takdirde, müşteri tarafından rezervasyon iptali talebi olması halinde, müşterilerce geri alınabilmektedir. Tatil Sepeti Erken Rezervasyon İptal sigortası için, konaklama noktasına giriş sağlanmadan en az 72 saat önce seyahatin müşteri tarafından iptali gerekmektedir. Bu paket başlangıç aşamasında satın alınmaz ise müşteri tarafına hiçbir geri ödeme yapılmayacaktır. ,

Tatil Sepeti Rezervasyon İptali

Tatil Sepeti Rezervasyon İptali Para İadesi Yapılma Şekli Nedir?

Para iadesi otomatik bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Talep oluşturulan gün içinde para iadesi yapılmaktadır. Sadece iş yoğunluğu durumlarında iade birkaç iş günü içinde gerçekleştirilebilmektedir. Dolayısıyla, ödeme kontrolü için, ödemenin yapılmış olduğu kart veya banka hesap detaylarının incelenmesi gerekebilmektedir.

Tatil Sepeti Otel İptali İşlemi Hangi Durumlarda Kabul Edilmez?

Tatil İptali Sigortası olarak Tatil Sepeti Erken Rezervasyon Güvence Paketi satın alınmamışsa, maalesef iptal sağlanamamaktadır. Burada 72 saatlik süreç göz önünde bulundurulmuş olsa dahi maalesef iptal durumu gerçekleştirilememektedir. Dolayısıyla, satın alınma işlemi gerçekleşmekteyken, işlem detaylarının dikkatlice okunması, müşterinin iptal durumlarının üstesinden en faydalı şekilde gelebilmesini sağlamaktadır.

Bunların yanı sıra, iptal isteklerinin müşteriler tarafından, 72 saat önce iletilmiş olması otellerin ve diğer işletmelerin plan değişikliği konusunda denge sağlayabilmeleri açısından önem arz etmektedir. Yine iptal işlemi için uygunluk taşıyan müşterilerin, taraflarına  operasyon@tatilsepeti.com e-posta adresi tarafından gönderilecek bilgilendirme maillerini takip ettikleri sürece, iptal işleminden faydalı bir biçimde yararlanıyor olmaları söz konusu olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir