© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. Spotify Premium Üyelik İptali

Spotify Premium Üyelik İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
4105 0
Spotify Premium Üyelik İptali

Spotify Premium Üyelik İptali

Gelişen teknoloji ile birlikte her geçen gün dijital mecralar içerisinde bulunma zamanımız artmaktadır. Dijital mecralarda yer alan uygulamalar arasında en çok dikkat çeken ve yoğun bir kullanıcı kitlesi bulunan mecralardan bir tanesi elbette Spotify olmaktadır. Spotify uygulaması telefona ya da bilgisayara yüklendiği andan itibaren tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilmektedir.

Müzik ve sanat üzerine geliştirilen bu uygulamada güncel olarak yayınlanan tüm parçalara da erişilebilmektedir. Ayrıca son özelliklerinden biri tanesi olan podcastler de kullanıcılar tarafından oldukça beğenilerek kullanılmakta ve dinlenmektedir.

Spotify, uygulaması yükledikten sonra kullanıcılara ‘premium’ olmaları için özel teklifler sunulmaktadır. Spotify Premium ile kullanıcılar şarkı dinlemekte tamamen özgürlerdir. Eğer kullanıcıların standart Spotify hesabı bulunuyor ise saatte yalnızca 6 şarkı atlama hakları bulunmaktadır. Ayrıca premium olmayan hesaplarda şarkılar arasında sıklıkla reklam bulunmaktadır. Kullanıcıların aylık olarak belirlenen ücretleri ödedikleri takdirde ve iptal etmedikleri sürece Spotify premium hesaplarını kullanabilmektedirler. Fakat Spotify premium üyelik iptali için işlem yapmak isteyen uygulama kullanıcıları da bulunacağından yazımızın devamında üyelik iptalinin nasıl yapılacağı hakkında aşamalara yer vereceğiz.

Spotify Premium Üyelik İptali

Spotify Üyelik İptali İşlemi İçin İlgili Aşamalar

Spotify üyelik iptali için hangi aşamaların izlenmesi gerektiği şu şekilde açıklanabilir:

  • İlk önce com/accounthesabına giriş yapılması gerekmektedir. Burada belirtilmesi gereken iki durum bulunmaktadır. Bunlardan ilki, kullanıcıların diledikleri zaman premium hesaplarını iptal edebiliyor olmalarıdır. İkinci belirtilmesi gereken durum ise premium üyelik iptal edildiği takdirde, Spotify hesabının tamamen kapanmıyor olmasıdır. İptal edilen yalnızca premium özelliği olduğundan, hesap ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.
  • Yukarıdaki link üzerinden Spotify hesabına giriş yapıldığında ‘plan’ yazan ilgili bir sekme görülecektir. Bu sekmeye tıklandığında, orada ‘plan değiştir’ ibaresi yer almaktadır. Plan değiştir seçeneği üzerinden, ‘Spotify free’ seçeneği tercih edilmeli ve tıklanılmalıdır.
  • Daha sonrasında ise ‘premium’u iptal et’ seçeneği tercih edilmeli ve tıklanılmalıdır. Yaklaşık 5 dakika süren bu işlem sonrasında aylık olarak ödeme yapılan premium planı artık son bulacaktır.

Spotify Premium Üyelik İptali 2021

Spotify Premium Üyeliği İptal Edildikten Sonra Ne Olur?

Spotify premium üyeliğinin iptal edilmesi durumunda, aydan aya ödenen ücretin hesap kesim tarihine kadar premium plan kullanmaya devam edilebilmektedir. Buradaki amaç ise alınan aylık ücretin kullanıcılar için gününün dolmasını sağlamak olmaktadır. Spotify üyelik iptali yapıldığında halen oturum açma işlemi yapılabilmektedir.

Fakat standart hesaba geçileceğinden ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanılamamaktadır. Premium planına sahipken hazırlanmış olan çalma listelerinde ise herhangi bir sorun yaşanmayacak olup, çalma listeleri olduğu gibi kullanılabilecektir. Yalnızca istenildiği kadar atlama hakkı, reklamsız dinleme ve çevrimdışı dinleme olanaklarından yararlanılamayacaktır. Spotify premium üyelik iptali için yapılması gereken aşamalar ve bilgilendirmeler bu şekilde olmakta olup, uygulamalı olarak denemek isteyen kişilerin https://support.spotify.com/tr/article/cancel-premium/  bağlantısı üzerinden yönlendirme almalarında fayda olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir