© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. Snapchat Hesap İptali

Snapchat Hesap İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1237 0
Snapchat Hesap İptali 2021

Snapchat Hesap İptali

Snapchat, sosyal hesaplı mesajlaşma uygulamasıdır. Bu mesajlaşma uygulaması olan Snapchat ile çekilen resimler ve yüklenen videoların, üzerine yazı yazılarak kısa zamanlı paylaşımına ve hesapta yer alan arkadaşların görmesine izin veren bir uygulama türüdür.

Snapchat hesap iptali yapılabilmesi için, Snapchat hesabına giriş yapılmalıdır. Snapchat hesabına giriş yapmak için elinizdeki bilgisayar ya da telefon kullanılabilir. Snapchat hesabını kapatma işleminin direkt olarak uygulama üzerinden gerçekleştirilmesine izin verilmez.

Bilgisayar ya da telefonla Snapchat sistemine giriş yapılarak, hesap iptali işlemi için hesap işlemleri sayfasına girilerek, yeniden şifre ile oturum açılmalıdır. Hesap numarası üzerinde tanımlı olan telefon numarasına gelen şifre girilmelidir. Hesap ekranına gelen sayfadaki hesap iptali seçeneğine tıklanarak silme işlemi tamamlanmalıdır.

 Hesap İptali Nasıl Yapılır?

Snapchat hesap iptali yapmak için, bilgisayar ya da telefon üzerinden hesaba giriş yapılması gerekir. Hesaba giriş yapıldıktan sonra, hesap işlemlerinin bulunduğu sayfaya geçiş yapılır. “Hesabı iptal et” seçeneğine basılarak uygulamada ekli olan telefon numarası girilir. Telefona gelen kodu, uygulamaya girerek hesap sil seçeneği seçilmesi gerekir. Ayrıca hesap silme işlemi için uygulama üzerindeki hesap silme linkine tıklanarak işlem hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Hesap silme işlemi birkaç dakika içerisinde gerçekleşmektedir ve yapılacak işlem oldukça da basittir. Önemli olan hesap iptali yapmak için, hesap bilgilerinin doğru şekilde girildiğinden emin olunmasıdır.

Snapchat Hesap İptali 2021

 İptal Edilen Üyelik Geri Alınır mı?

Snapchat iptal edilen üyelik geri alınması için, 30 gün içinde iptal edilen Snapchat hesabına yeniden giriş yapılması gerekir. Snapchat hesabına yeniden giriş yapmak, iptal işlemini kaldırmak demektir. 30 günü geçince Snapchat hesaplarına giriş yapılmasına izin verilmez. Çünkü Snapchat, üyelik iptal işlemi gerçekleştiği günden itibaren bir ay sonra hesabı tamamen devre dışı bırakmaktadır. Bu nedenle üyelik iptali işleminden vazgeçilmesi durumunda 30 günü geçirmeden hesaba giriş yapılmalıdır.

Snapchat hesabını kapatma işleminde, sil butonuna basıldığı zaman hesap kapanması için e-posta adresine onay mesajı gelmelidir. Bunun için Snapchat hesabında ekli olan e-posta adresinin girilmesi ve onay mesajının alınması gerekir.

 Hesap İptalini Gerçekleştirmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Snapchat hesap iptali gerçekleştirmeden önce dikkat edilmesi gereken işlemler şu şekildedir. Snapchat hesabında bulunan resim ve videolar, hesap iptal edildiği zaman 30 gün içinde tamamen silinecektir. Snapchat hesabında bulunan değerli anılarınızın kaybolmaması için, hesap hafızasından alınarak telefon hafızasına ya da bilgisayar hafızasına aktarılması gerekir. Snapchat hesabı iptal işlemi başlatıldıktan 30 gün sonra alınmak istenilen resim ve videoları tamamen silineceği için geri dönüşü yoktur. Bunun için iptal işleminden önce aktarma işlemleri yapıldıktan sonra, hesap iptali yapılması tavsiye edilmektedir. Snapchat hesabında kayıtlı olan verilerin  kalıcı olarak silineceğini ve bir daha ulaşılamayacağı unutulmamalıdır.

snapchat hesap silme linki

Hesap Silme linki ;

Snapchat hesabı silme linki: https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir