© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. Spotify Dinleme Geçmişi Silme

Spotify Dinleme Geçmişi Silme

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1265 0
Spotify Dinleme Geçmişi Silme

Spotify Dinleme Geçmişi Silme

 

Spotify dinleme geçmişi silme işlemi çok fazla kişi tarafından araştırılmaktadır. Spotify uygulaması 2006 yılından beri kullanılmaktadır. Birçok kişi tarafından sevilerek kullanılan bir müzik uygulamasıdır. Dilediğiniz müziği aratarak dinleyebilir ve playlist oluşturabilirsiniz. Böylelikle sevdiğiniz şarkıları yolda giderken peş peşe dinleme şansını yakalayabilirsiniz.

Spotify uygulaması hem bilgisayar üzerinden hem de mobil üzerinden kullanılabilmektedir. Bu yüzden çok fazla tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Çok fazla aranma yapıldığı zaman kişiler bazen arama geçmişini temizlemek isteyebiliyor. Bu yüzden bu durum sıklıkla araştırılmaktadır. Çünkü birçok sitede yanlış bilgiler yer alabiliyor. Spotify dinleme geçmişi silme işlemi hakkında doğru bilgiye ulaşmak istiyor iseniz yazının devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bilgisayardan Spotify Dinleme Geçmişi Silme

 

Spotify dinleme geçmişi silme konusunda birçok yerde yanlış bilgiler yer alıyor. Spotify uygulamasının kullanımı hem mobil üzerinden hem de bilgisayar üzerinden sağlanabilmektedir. Bu yüzden her ikisi içinde geçmiş silmenin nasıl yapılacağı hakkına bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır. Bilgisayardan Spotify dinleme geçmişi silme adımları:

  • Öncelikle bilgisayarınıza giriniz.
  • Daha sonra Spotify uygulamasını açarak kendi hesabınızın açık olduğundan emin olunuz.
  • Uygulamaya girdiğiniz zaman son oynatılanlar kısmına giriniz.
  • Bu kısımda bulunan şarkılardan silmek istediklerinizi seçerek silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Dilerseniz bu sekmeyi kaldır tuşu ile tamamen silebilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen adımları takip ederek bilgisayar üzerinden Spotify dinleme geçmişinizi kolay bir şekilde silebilirsiniz.

Spotify Dinleme Geçmişi Silme

Mobil Spotify Dinleme Geçmişi Silme

 

Mobil uygulama üzerinden sevilerek en çok kullanılan uygulama şüphesiz Spotify uygulamasıdır. Zaman zaman kişiler dinleme geçmişini silmek isteyebiliyor. Geçmiş dönemlerde mobil üzerinden kullanım sağlayan kişilerinde dinleme geçmişini silmesi mümkündü. Ancak yapılan güncellemelerin akabinde bu durum ortadan maalesef kalktı.

Mobil üzerinden yapılabilecek tek işlem arama geçmişini silmek olacaktır. Arama kısmında tümünü sil seçeneği ile aramalar silinebiliyor. Ancak dinleme geçmişinin silinmesi mümkün değildir. Dilerseniz dinlediğiniz listeyi gizleyebilirsiniz. Böylelikle kimse dinlediğiniz şarkıyı görmeyecektir. Listenin olduğu sayfaya gelerek üç noktaya tıklayınız. Bu üç noktaya tıkladığınız zaman listeyi gizleme seçeneği ile karşılaşacaksınızdır. Kolayca dinleme geçmişinizi gizleyebilirsiniz.

Dinleme Geçmişi Temizlemek İçin Neler Yapılır?

 

Spotify uygulamasını kullanan kişiler eğer kullanımını bilgisayar üzerinden sürdürüyor ise hem arama geçmişini hem de dinleme geçmişini silebilir. Ancak bu durum uygulamayı mobil üzerinden kullanan kişiler için maalesef geçerli değildir. Mobil üzerinden arama geçmişi oldukça basit şekilde silinebilir iken dinleme geçmişi silinememektedir.

Spotify dinleme geçmişi silme işlemi mobil üzerinden yapılamadığı için dilerseniz dinleme listenizi gizleyerek bir çözüm bulabilirsiniz. Eğer kişilerin dinlediklerinizi görmelerini istemiyorsanız bu durum sizin için çözüm olacaktır. İşleminizi bilgisayar üzerinden yapacaksanız da Spotify dinleme geçmişinizi kolay bir şekilde silmeniz mümkün olacaktır. Bunun için bahsedilen dinleme geçmişi silme adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir