© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Üyelik İptali
 4. »
 5. Tosla Hesap Silme

Tosla Hesap Silme

admin admin - - 6 dk okuma süresi
732 0
Tosla Kart Hesap Silme

Tosla Nedir

Tosla, Türkiye’de faaliyet gösteren bir dijital cüzdan ve ödeme uygulamasıdır. Kullanıcılar,  uygulamasını indirerek hesap oluşturabilir ve uygulama üzerinden işlem yapabilirler. Tosla kart ise, bu uygulamaya bağlı olarak sunulan bir ön ödemeli sanal karttır. Kullanıcılar, Tosla kartlarını doldurarak online alışveriş yapabilir veya fiziksel mağazalarda kullanabilirler. Ayrıca  kartlar, yurt dışında da kullanılabilen Mastercard logolu kartlardır.

Nerelerde Kullanılır kart

 

Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiş olan ve alışveriş kartı olarak kullanılabilen Tosla hesap silme işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Günümüzde kredi kartı kullanımı oldukça yaygındır. Ancak bazı kişiler kredi kartı kullanmak istemeyebiliyor ve kredi kartı kullanımına sıcak bakmayabiliyor. Böyle durumlarda ile kart yani sanal kart devreye giriyor.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından denetlenen bir karttır. CarrefurSA, ŞOK, Teknosa ve D&R mağazalarından satın alınabilmektedir. Oldukça cüzi bir miktar karşılığında kartı satın almak mümkün oluyor. karta para yükleyerek dilediğiniz şekilde kredi kartı gibi kullanabilirsiniz. Yalnızca yüklediğiniz miktarda harcama yapabileceğiniz bir sistemdir.

Hesap Silme İşlemleri

 

kartınızı artık kullanmıyor iseniz istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. kart oldukça kullanışlı bir karttır. Ancak kimi zaman çeşitli sebeplere bağlı olarak kişiler artık kullanmayabiliyor. Böyle bir durumda ise kart hesap silme işlemi yapılmak istenebiliyor.  kart hesap silme işleminiz için dilerseniz müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz dilerseniz de uygulama üzerinden işleminizi yürütebilirsiniz.

uygulamasına girdikten sonra kart bilgilerim kısmına girerek kartınızı kolaylık bir şekilde iptal edebilirsiniz. Uygulama üzerinden yapmak istemezseniz müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. 0850 477 08 67 telefon numarasını arayarak müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayarak talebinizi iletebilirsiniz. Kısa süre içinde işlemleriniz gerçekleştirilecektir.

Tosla Hesap Silme

Kalıcı Hesap Silme İşlemleri

 

kartınızı alışverişlerde kullanabilirsiniz. Kimi zaman internet alışverişi yapılır iken öncelikle kart aracılığı ile ödeme istenmektedir. Böyle durumlarda da oldukça işe yaramaktadır. Kart ile yapılan işlemler ücretsizdir.  kart yalnızca alışveriş için değil aynı zamanda para çekme ve para gönderme işlemlerinizde de kullanabilirsiniz.

hesabınızı artık kullanmak istemiyor iseniz kolay bir şekilde hesabınızı silmeniz mümkün olmaktadır. Bu işlemler uygulama üzerinden yapılmaktadır.  uygulamasına giriniz. Ayarlar>hesap kapatma işlemleri şekilde adımları takip etmeniz gerekmektedir. Hesabınızı kapatma işleminizi yaptığınız zaman son kararınız mı sorusu ile karşılaşacaksınız. Evet diyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Hesabınız kapandığı için kartı kullanmanız mümkün olmayacaktır.

 Hesap İptali

 

Son zamanlarda sıklıkla kullanılan bir sanal kart olan birçok kişi tarafından takdir toplamaktadır. Kredi kartı kullanmaya gerek kalmadan birçok işlemin yürütülmesine olanak sağlanmaktadır. Bu yüzden birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak kimi zaman kart iptal edilmek istenebiliyor. Böyle bir durumda kartınızın içinde bakiye olup olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kart iptali yaptıktan sonra içindeki bakiyeyi kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Tosla kart hesap silme işleminizi kısa süre içinde kolay bir şekilde tamamlamanız mümkün olacaktır. Uygulama üzerinden tamamlayabileceğiniz gibi müşteri hizmetlerini arayarak da tamamlayabilirsiniz. Ancak kapatma işleminden sonra kullanım sağlayamayacağınızı unutmayınız. Tosla kart yeniden kullanmak ister iseniz yeni bir kart çıkartmanız gerekmektedir.

Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir

hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Tosla uygulamasına giriş yapın ve ana ekranda sağ üst köşedeki profil simgesine dokunun.
 2. Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin.
 3. “Hesap Ayarları” bölümüne tıklayın.
 4. “Hesabı Sil” seçeneğine dokunun.
 5. Açılan sayfada, hesabınızı silmenizi sağlayacak yönergeleri takip edin.

Hesabınızı silmeden önce,  hesabınızdaki tüm bakiyenizi ve banka kartı bilgilerinizi kaldırdığınızdan emin olmanızı öneririm. Ayrıca hesabınızı sildikten sonra geri dönüşü olmadığını unutmayın.

tosla kart

Hesap Silmek Mantıklı Mı

hesabınızı silmek birçok nedenle mantıklı olabilir. Örneğin, hesabınızda artık kullanmadığınız veya ihtiyacınız olmayan bir bakiye varsa, hesabınızı silerek bu bakiyeyi geri alabilirsiniz. Ayrıca, kişisel finans yönetimi uygulamanızı değiştirmek istiyorsanız veya Tosla ile ilgili herhangi bir güvenlik endişeniz varsa hesabınızı silmek mantıklı bir seçenek olabilir.

Ancak, hesabınızı silmeden önce, hesabınızdaki tüm bilgileri yedeklemeniz ve gerektiğinde erişilebilir durumda tutmanız önemlidir. Hesabınızı sildikten sonra geri dönüşü olmadığı için, hesabınızı silmeden önce kararınızı iyi düşünmenizi öneririm.

Tosla avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tosla üzerinden kullanıcılar birbirlerine para gönderebilirler.
 • Tosla sayesinde online alışverişlerde ödeme yapılabilir.
 • Fiziksel olarak kullanılan Tosla kart ile çeşitli bankacılık hizmetleri yapılabilir.
 • Tosla hesabınızdaki bakiye ile mağaza ödemeleri yapabilirsiniz.
 • Tosla uygulaması üzerinden profil bilgileri ile arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir