© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Üyelik İptali
 4. »
 5. sepaş abonelik iptali

sepaş abonelik iptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1201 0
sepaş abonelik iptali

Sepaş Abonelik İptali

Sedaş ( Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş ) tarafından kurulan Sepaş, perakende elektrik satış şirketi olarak kurulmuştur ve bu şekilde hizmet vermektedir. Günümüzde 4 milyon kişiye elektrik hizmeti sağlamaktadır. Bu sayı gün geçtikçe artarak devam etmektedir. Sepaş; Bolu, Sakarya, Düzce ve Kocaeli’nde hizmet vermektedir. Kişiler yeni evlerine taşındıklarında, yeni iş yeri açıldığında akıllara gelen ilk işlemlerden biri şüphesiz elektrik aboneliği açtırmak olmaktadır. Bolu, Sakarya, Düzce ve Kocaeli illerinde elektrik aboneliği açtırmak için ise Sepaş’a başvuru yapmak gerekmektedir. Aboneliği açtırdığınız ev ya da iş yeri için oradan ayrılırken tekrar Sepaş’ta işlem yaptırarak abonelik iptalini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sepaş abonelik iptali işlemi ise oldukça kolay bir işlemdir.

Abonelik Hakkında

Kişilerin taşındığı ya da yeni açtığı iş yerleri için elektrik aboneliği açtırmaları gerekmektedir. Bunun için Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinde Sepaş’a başvuru yapmaları gerekmektedir. Yeni eve taşınma işlemleri devam ederken elektrik açtırma ve elektriği üzerinize alma işlemini yapmanızda yarar olacaktır. Eviniz ve iş yeriniz için kira sözleşmesini imzaladıktan sonra gerekli belgeleri toplayarak Sepaş ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Gerekli belgeler ise ev için:

 • Kira sözleşmesi
 • Zorunlu deprem sigortası olan yerler için deprem poliçesi
 • Kira iseniz, ev sahibi bilgileri
 • Resmi kimlik ve fotokopisi

İş yeri için gerekli evraklar:

 • İş yerine ait yetki belgesi
 • Kira sözleşmesi ya da tapu
 • Zorunlu deprem sigortası gerektiren yerler için deprem poliçesi
 • Kimlik belgesi ve fotokopisi
 • Kiracı iseniz mülk sahibi bilgileri gerekli olacaktır.

Evrakları toparladıktan sonra 46 ilçede bulunan yerlerden en yakın olanına giderek işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Size en yakın Sepaş’ı bulmak için ise resmi internet sitesine bakabilirsiniz ya da çağrı merkezini arayabilirsiniz. Sepaş abonelik açtırmak için ise kira sözleşmesinde ya da tapuda ismi olan kişinin bizzat gidip yapması gerekmektedir.

sepaş abonelik iptali

Abonelik İptali

Yeni taşındığınız zaman Sepaş’a giderek abonelik açtırmanız gerekli olduğu gibi abonelik iptali için de Sepaş ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ayrıca yeni taşınacağınız ev için Sepaş’ta abonelik açtırmanız için daha önceki oturduğunuz evdeki Sepaş aboneliğinizi iptal ettirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde abonelik işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır.

Evden taşınırken Sepaş ile iletişime geçerek abonelik iptali yapmaz iseniz sizden sonra evde yaşayacak olan kişilerin kullandığı elektrikten siz sorumlu olabilirsiniz ve sizden sonra gelen kişiler elektrik aboneliğini kendi üstlerine alma konusunda sorun yaşayabilirler. Sepaş olmayan bir şehre taşınma durumunuz var ise bu işlemi yaptırmanız gerekmektedir. Başvuru yaptığınız zaman 14 günü geçmeyecek şekilde iptalin gerçekleşmesi için istediğiniz tarihi verebilirsiniz. Sepaş abonelik iptali için aynı abonelik açtırmada olduğu gibi size en yakın olan Sepaş merkezine gitmeniz gerekmektedir. Size en yakın Sepaş merkezini resmi sitesinden ya da 444 5 186 telefon numaralı çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir