© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. Netflix Üyelik İptali

Netflix Üyelik İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1231 0
Neftlix Üyelik İptali

Netflix Üyelik İptali

Son yılların en popüler platformlarından birisi olan netflix milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan bir platformdur. netflix platformunu kullanabilmek için kişilerin üye olmaları gerekmektedir. Ancak kişiler bazı durumlardan ötürü netflix üyeliklerini iptal etmek isteyebilirler. Netflix üyelik iptali süreci oldukça kolaydır. Sistem üzerinden yapacağınız birkaç adımla üyeliğinizi tamamen iptal edebilirsiniz.

Üyelik iptali için ilk yapılması gereken işlem yayın planları sekmesine girerek, hesap sayfası bölümüne giriş yapmak olmalıdır.  Bu sayfada üyeliğimi iptal et butonuna tıkladığınız zaman üyelik işlemlerinizin iptal süreci başlamış olacaktır. Ayrıca ABD üzerinden netflix kullanan kişiler de DVD planları bölmesinden üyeliklerini kolayca iptal edebilmektedir. netflix üyelik iptali sadece yukarıda sayılan yöntemlerle olmaktadır.

Hesaba giriş çıkış yaparak Netflix üyelik iptali olmamaktadır. Eğer ki hesap sayfanızda üyelik iptali butonu bulunmuyorsa daha farklı bir yol izlemeniz gerekmektedir. Faturalama firmasını arayarak hesap iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz. netflix hesabınızı iptal ettikten sonra herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Netflix hesabı iptali oldukça hızlı olarak gerçekleşmektedir. Gerekli adımlar atıldığı andan itibaren üyeliğinizin iptali gerçekleşecektir.

Neftlix Üyelik İptali

 İptal Edilen Üyelik Tekrar Geri Alınır mı?

Kişilerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de iptal edilen üyeliğin tekrar aktif edilip, edilmeyeceği sorusudur. Netflix hesabınızı iptal ettikten sonra tekrardan hesabınızı aktif edebilirsiniz. netflix, üyeliğinizi kalıcı olarak silmemektedir. Üyelik bilgileriniz platformda belli bir süre saklanmaktadır. Üyeliğinizi tekrar başlatmak için hesap sekmesine giriş yaparak Netflix hesabını yeniden başlat butonuna tıklamanız yeterlidir. Böylece üyeliğiniz tekrar aktif edilmiş duruma gelecektir.

Ayrıca hesap üyeliğinizi tekrar aktif ettikten sonra izleme geçmişinize de erişim sağlayabilirsiniz. netflix platformu üyelik iptallerinden sonra hesaplarınızı 10 ay süreyle saklamaktadır. Bu süre içerisinde hesabın aktif edilmesi durumunda tekrardan bütün netflix geçmişinize erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda netflix hediye kartınız bulunuyorsa hediye kartınız da iptal olmadan platformda saklanmaktadır. Hesabınızın tekrar üyelik aktifini yaptıktan sonra hediye kartlarınızı da kullanabilirsiniz.

Üyelik İptali Ücretli midir?

netflix platformu üyelik iptallerinde kişilere hiçbir şekilde ek ücret tahsil etmemektedir. Üyelik iptali tamamen ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Ayrıca üyeliğinizi iptal ettikten sonra da kalan günlerinizin sayısı kadar platformu isterseniz kullanma hakkınız bulunmaktadır. netflix hesabınızı tekrardan başlatmadığınız zaman boyunca Netflix hesabınıza hiçbir şekilde ücret ödemezsiniz. netflix hesabınız üyelik sonlandırma işlemini başlattığınızdda otomatik olarak bir süre sonra kapanacaktır.

 Erken İptal Edilirse Ne Olur?

netflix üyeliğinizi erken iptal etmeniz durumunda hesabınızdan bir dahaki faturalama sürecine kadar otomatik olarak netflix izlemeye devam edebilirsiniz. Mevcut faturalama dönemi geldikten sonra herhangi bir ücret ödemediğiniz takdirde hesabınız tamamen otomatik olarak kapatılır. Netflix hesabınızın hangi zaman aralığında kapanacağını öğrenmek için fatura ayrıntıları bölmesine giriş yaparak kolayca öğrenebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir