© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sipariş iptali
 4. »
 5. Karaca Sipariş İptali

Karaca Sipariş İptali

admin admin - - 6 dk okuma süresi
792 0
karaca sipariş iptali

Karaca Sipariş İptali

Karaca sipariş iptali yapılıp yapılamayacağı sıklıkla araştırılan bir konudur. Karaca 1973 yılında kurulmuştur. Firmanın merkezi İstanbul’dur. Karaca mağazalarında eviniz ile ilgili birçok ürünü bulmanız mümkündür. Yemek takımı, çatal-kaşık takımı, sürahi takımı ve küçük ev elektroniklerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Evinin eşyalarını yenilemek isteyenlerin ya da çeyiz alışverişi yapan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir markadır.

Karaca firması kurulduğu günden beri ilgi görmektedir. Online alışveriş imkanının başlamasıyla hedef kitlesi daha fazla genişlemiştir. Çünkü artık alışveriş yapmak isteyen kişiler bulundukları her yerden sipariş vererek diledikleri adresten siparişi teslim alabilmektedir.

karaca sipariş iptali

Sipariş İptali Adımları

Karaca firmasına ait web sitesi üzerinden ya da mobil cihazlara kolay bir şekilde indirilen uygulama üzerinden alışveriş yapmak mümkündür. Online olarak yapılan alışverişlerde sipariş iptali ya da ürün iadesi sıklıkla tercih edilen işlemler arasında yer alıyor. Bu yüzden kendisi için ya da sevdiği birisine hediye almak için Karaca markasını tercih eden kişiler sipariş iptalinde nasıl bir yol izleyeceklerini merak edebiliyor. Karaca sipariş iptali adımları:

 • Karaca web sitesi ya da uygulamasına giriniz.
 • Hesabınız açık değilse öncelikle hesabınıza giriş yapınız.
 • Sonraki adımda ‘siparişlerim’ kısmına giriniz.
 • Ardından ‘sipariş detayı’ kısmına tıklayınız.
 • Son olaraksa ‘sipariş iptali’ butonuna tıklayınız.

Bu adımları takip ettiğiniz takdirde sipariş iptali adımlarınızı kısa süre içinde tamamlamış olursunuz. Ancak sipariş iptali yapmak istiyorsanız ürünün henüz faturalandırılmamış olması gerekmektedir. Aksi halde sipariş iptali yapmanız mümkün olmayacaktır.

Karaca Sipariş İptali Ödeme İadesi

Karaca web sitesinden ya da uygulamasından alışveriş yapıp daha sonra sipariş iptali yapan kişiler ödemelerini nasıl geri alacağını da merak ediyor. Karaca firması online alışverişlerde müşterilere kapıda ödeme şansı sunmamaktadır. Ödemeler banka kartı ya da kredi kartıyla online olarak yapılmaktadır. Bu yüzden ödeme iadesinin ne zaman olacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.

Sipariş iptalinizi gerçekleştirdikten sonra 3 iş günü içinde ödemeniz iade edilmektedir. Ancak ödemeler bankaya iade edildikten sonra hesabınıza kaç günde geçeceği bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Ödemenizin hesabınıza geçmesinin uzun sürdüğünü düşünüyorsanız önce firma ile daha sonra bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

Sipariş İptali Karaca

Bu firmadan alıveriş yaptığınızda ürün elinize ulaştıysa dilerseniz size en yakın Karaca mağazasından ürün değişimi yapabilirsiniz. Dilerseniz kargo aracılığıyla ürünü iadeye gönderebilirsiniz. Ürünü iade edecekseniz kargoya verirken içinde faturasının da olması gerekmektedir. Aksi halde yapacak olduğunuz iade işlemi gerçekleşmeyecektir.

Karaca sipariş iptali işlemi için de ürünün faturası çıkmadıysa iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sipariş iptalinizi gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra ödeme iadesi gerçekleşecektir. Ödemenizin iadesi en geç 8 gün içinde gerçekleşmezse firmayla ya da ödemeyi gerçekleştirdiğiniz bankayla iletişime geçiniz. Sipariş iptali işlemi genellikle sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Sorun yaşadığınız takdirde firmayla iletişime geçebilirsiniz.

karaca sipariş iptal etme

 

Teslim Alma ve Kontrol Aşamaları

Anlaşmalı kargo şirketleri ile adresinize kadar gönderilen ürünleri kontrol etmeden teslim almayınız. Taşıma esnasında kırılma ihtimali olan bir ürün sipariş ettiyseniz mutlaka koli içeriğini kontrol ediniz. Gelen ürün adetlerini ve fatura üzerinde yazan rakamları da kontrol ederek teslimat evrakını imzalayınız.

Teslimat için belirttiğiniz adreste bulunmamanız durumunda anlaşmalı kargo şirketinin teslimat yetkilisi, sipariş konusu ürünlerinizi kargo şirketinin dağıtım şubesine götürecektir. 3 İş günü içerisinde şubeye giderek ürünü teslim almamanız durumunda paketiniz kargo şirketi tarafından bize iade edilir.
Teslim aldığınız üründe hasar, eksiklik veya yanlışlık olması durumunda Kargo personelinden hasar tutanağı hazırlamasını isteyiniz. Bu ürünleri teslim almayınız ve bize geri iade ediniz.

Teslimat Bölgeleri ve Teslimat Zamanı

Anlaşmalı kargo şirketleri tarafından tüm Türkiye genelinde teslimat yapılmaktadır. Ürünlerin depomuzdan çıkış anından itibaren ne kadar sürede teslim edileceği bulunduğunuz ilin depolarımıza olan uzaklığın, teslimat türü, kargo şirketinin iş süreçleri, mücbir veya zorlayıcı sebeplerin varlığı gibi nedenlere bağlı olarak  değişiklik gösterebilir.

 

Karaca İletişim Hattı

 

 

 • AdresCumhuriyet Mahallesi Yeni Yol 1 Sk. Now Bomonti Apt. No: 2/12 Şişli/İstanbul

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir