© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Üyelik İptali
 4. »
 5. İnstagram Hesap Dondurma

İnstagram Hesap Dondurma

admin admin - - 4 dk okuma süresi
930 0
hesap dondurma instagram

Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesap dondurma işlemi günümüzde en çok araştırılan sosyal medya konuları arasında yer alıyor. Bunun sebebi ise şüphesiz Instagram uygulamasının en çok kullanılan sosyal medya platformu olmasıdır. Uygulama kurulduğu günden bu yana kendisini geliştirmeye devam ederek kullanıcıların daha keyifli bir şekilde vakit geçirmesine olanak sağlamaya çalışmaktadır.

Instagram uygulaması ilk kurulduğu dönemlerde yalnızca fotoğraf paylaşım platformu olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak ilerleyen dönemlerde video, reels, hikaye gibi birçok farklı alanla uygulamayı renklendirmeyi başarmaktadır.

Üstelik keşfeti sayesinden birçok video uygulamasının önüne geçmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman yalnızca vakit geçirmek için değil aynı zamanda iletişim içinde birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Mesajlaşma, görüntülü ve sesli konuşma seçenekleri ile kişilerin beğenisi toplamayı başarmaktadır.

İnstagram Hesap Dondurma

İnstagram Hesabı Geçici Olarak Kapatmak

İnstagram uygulamasını severek kullanıyorsanız ancak sınav yoğunluğundan, iş stresinden ya da farklı birçok nedenden dolayı bir süre uygulamadan uzak durmak istiyorsanız kalıcı olarak kapatmak yerine hesabınızı dondurabilirsiniz. Üstelik hesabınızı dondurduğunuz takdirde ‘şu kadar sürede dönmek zorundasın’ gibi bir ibare bulunmuyor.

Instagram hesabınızı geçici olarak kapatarak daha sonra istediğiniz bir zaman yeniden hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Hesabınızı dondurmak için yapmanız gereken yalnızca gerekli adımları takip etmek olacaktır.   Takip edecek olduğunuz bu adımlar sayesinde oldukça kısa bir süre içinde hesabınızı geçici olarak kapatma işleminiz sorunsuz bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.

Hesap Dondurma Adımları

Instagram hesabınızı dondurmak istiyorsanız takip edecek olduğunuz birkaç kolay adım bulunuyor. Instagram hesap dondurma adımları:

 • Instagram hesabınıza web üzerinden giriş yapınız.
 • Sağ üst kısımda bulunan profil resminize tıklayarak ayarlara giriniz.
 • Ayarlar kısmında birçok farklı seçenek bulunuyor.
 • Bu seçenekler arasından kişisel bilgiler sekmesine tıklayınız.
 • Sayfanın sol alt kısmında ‘hesabı geçici olarak kapat’ seçeneği bulunuyor.
 • Bu seçeneğe tıkladığınız takdirde hesabı neden kapatmak istediğiniz sorulacaktır.
 • Hesabınızı neden kapattığınızı belirtiniz.
 • Daha sonra hesabınıza ait olan şifreyi giriniz.

Bahsedilen adımları takip ettiğiniz takdirde hesabınızı dondurma işlemini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Ancak bu işlemleri yalnızca web üzerinden yapabilirsiniz. Uygulama üzerinden hesap dondurma işlemi yapmanız mümkün olmayacaktır.

hesap dondurma instagram

Hesap Dondurma Bilinmesi Gerekenler

Instagram hesabınızı bir süre kullanmak istemiyorsanız elbette dondurmanız mümkün olacaktır. Üstelik çokta kolay bir şekilde hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Hesabınızı kapattığınız takdirde dilediğiniz zaman yeniden dönebilirsiniz. 1 gün sonra ya da 3 ay sonra gibi bir süre sınırlaması bulunmuyor.

Instagram hesabınıza yeniden giriş yaptıktan sonra hesabınızı yeniden dondurmak isteyebilirsiniz. Ancak maalesef bu hemen mümkün olmuyor. instagram hesap dondurma işleminin yeniden yapılabilmesi için hesabınızı açtıktan sonra en az 7 günlük bir zaman dilimi geçmesi gerekiyor.

Uygulama sizlere geri dönüş ile ilgili süre sınırlaması vermese dahi peş peşe hesap dondurma işlemlerinin güvenlik açısından önüne geçmek adına süre koyuyor. Yeniden hesabınızı kapatmak isteyecek olursanız bu durumu göz önünde bulundurunuz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir