© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İptal ve İadeler
  4. »
  5. Hertz Araç Rezervasyon İptali

Hertz Araç Rezervasyon İptali

admin admin - - 7 dk okuma süresi
1315 0
Hertz Araç Rezervasyon İptali

Hertz Araç Rezervasyon İptali

 

Hertz araç rezervasyon iptali için gerekli koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Günümüzde araçlar kişilerin hayatında önemli bir yere sahiptir. Hertz firması prosedürler üzerinden hareket etmektedir. Bütün işlemlerini gerekli kurallar çerçevesinde yerine getirmektedir. Bu yüzden herhangi bir esneklik olması söz konusu değildir. Araç kiralamak isteyen kişilerin hepsi için aynı kurallar geçerlidir.

Bilindiği üzere araç kiralama konusunda kişinin öncelikle 23 yaşından büyük olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ise ehliyeti olmalı ve ehliyetinin 3 yıldır bulunuyor olması gerekmektedir. 23 yaş sınırı orta segment araçlar için geçerlidir. Lüks segment araçlar için ise kişinin en az 25 yaşında olması gerekmektedir. Aksi halde kiralama işleminin gerçekleşmesi mümkün olmayacaktır.

Hertz Araç Kiralama

Araç Rezervasyon İptali Koşulları

 

Her işlemde olduğu gibi Hertz araç rezervasyon iptali için de bazı koşulların olması gerekmektedir. Hertz firması araç kiralama işlemlerinde öncelikle sağlığı ve güvenliği göz önünde bulundurmaktadır. Tüm koşullarını da bu duruma göre belirlemektedir. Hertz araç rezervasyon iptali işlemi yapmak elbette mümkündür. Ancak bu işlemin yapılması için aracı teslim alacağınız tarihe 7 günden daha fazla bir süre olması gerekmektedir.

Rezervasyon iptali için onay durumuna ve müsaitlik durumuna bakılmaktadır. Şartlar sağlandığı takdirde rezervasyon iptali yapmanız konusunda herhangi bir problem ile karşılaşılmayacaktır. İstenilen durumlarda rezervasyon iptal etmek yerine değişiklikler yapılabilir. Ancak bu değişiklikler fiyat konusunda farka neden olabilir. Bu tamamen yapılacak olan işlem ile ilgilidir.

Hertz Araç Rezervasyon İptali

Araç Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

 

Hertz araç rezervasyon iptali işlemi için gerekli koşullar sağlandığı takdirde iptal işlemlerinde herhangi bir problem çıkmamaktadır. Rezervasyon iptali işlemi yapılması için firmanın çağrı merkezi ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. 444 0 227 numaralı telefon numarasını arayarak çağrı merkezi ile iletişime geçmeniz mümkün olacaktır.

Çağrı merkezini aradığınız zaman rezervasyon iptali yapmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır. Sizden gerekli bilgiler istenecek ve gerekli onaylar alınacaktır. Daha sonra ise kısa süre içinde Hertz araç kiralamada yapmış olduğunuz rezervasyon iptali işleminiz gerçekleşecektir. Numarayı arayarak kısa süre içinde iletişime geçmeniz mümkün olacaktır.

 

Araç Kiralama Ödeme İadesi

 

Hertz araç rezervasyon iptali sonrasındaki bir diğer önemli konu ise ödemenin iadesidir. Bu durumda bazı koşullar bulunuyor. Aracı teslim almanıza 7 günden fazla bir zaman dilimi var ise bu durumda yapmış olduğunuz ödemenin tamamını geri alabilirsiniz. Ancak iptal işlemi yapılır iken teslim tarihine 3-7 gün arası var ise kesintiler uygulanmaktadır.

Hertz araç rezervasyon iptali yaptığınız zaman teslim tarihine 3 ile 7 gün arasında bir zaman dilimi bulunuyor ise yapmış olduğunuz ödemenin %50’si kesintiye uğramaktadır. Teslim zamanına 3 günden daha az bir vakit kaldı ise yapmış olduğunuz ödemenin tamamı kesilecektir. Bu yüzden 7 günden daha uzun bir süre kaldığında iptal edilmesi daha uygun olacaktır.

ve ayrıca bir kaç bilgiye de eklemek istiyorum Araç Kiralama Koşullarında yazan önemli bir kaç hususu sizlere paylaşıyorum  Araç kiralayanlar için ufak bilgiler ;

Rezervasyon İptal veya Değişikliği:

Rezervasyonunuzda müsaitlik ve onay dahilinde değişiklik yapabilir, ek ürün ekletebilir veya çıkartabilirsiniz. Bu değişiklikler fiyat farkına sebep olabilir. Değişikliği onaylayarak fiyat farkını kabul etmiş olursunuz.

Ön ödemeli rezervasyonun kiralama tarihine 24 saatten az bir süre kala iptal edilmesi halinde, iptal edilmeksizin aracın alış saatinden itibaren 3 saat içerisinde alınmaması halinde  (No Show) kira ücreti iade edilmez.

Ek Sürücü:

Araçların 3. şahıslarca kullanımı, Hertz yetkilisinin onayını takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözleşmesine işletilmesi halinde mümkündür. Sözleşmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamına dahil edilmesi ek ücrete tabi olup fiyat bilgisi için rezervasyon merkezimizi arayabilirsiniz.

Trafik Cezaları:

Kiralama esnasında oluşabilecek her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri kiralamanın bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilir. Müşteri yerine Hertz tarafından ödenen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek müşteriden tahsil edilir.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanım Koşulları:

Tüm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonlandığında, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür.
HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yapmanız durumunda; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumlarına Hertz tarafından ödenir ve kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.
Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprüsünden yapılan geçişlerde HGS kullanılamamaktadır, gişede nakit ödeme yapılması gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir