© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İptal ve İadeler
  4. »
  5. Hepsiburada Sipariş İptali

Hepsiburada Sipariş İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1251 0
hepsiburada sipariş iptal etme

Hepsiburada Sipariş İptal Etme

 

Hepsiburada sipariş iptali için gerekli adımların takip edilmesi yeterli olacaktır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet üzerinden alışveriş her geçen gün artmaya devam etmektedir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde kişilerin güven ile kullandığı sitelerden birisi şüphesiz Hepsiburada sitesidir. Kişilerde sağladığı güven sayesinde kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Televizyon, telefon gibi elektronik cihazlar kolaylık ile bulunabileceği gibi giyim, kozmetik gibi ürünleri de bulmak oldukça kolaydır. Farklı satıcılar tarafından satışa sunulan ürünlerden kişiler diledikleri gibi tercih yaparak alışverişlerini tamamlayabiliyor. Online ödeme sistemi ile gerekli ödemeler yapılmaktadır. Her kesim tarafından sevilerek kullanılan Hepsiburada sitesi içinde farklı birçok ürünü bulmak mümkün hale gelmiştir.

Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

 

İnternet üzerinden yapılan birçok alışveriş sitesinde sipariş iptal özelliği bulunuyor. Aynı özellik Hepsiburada sitesinde de bulunuyor. Kişiler çeşitli sebeplerden dolayı ya da yanlış sipariş verme durumlarında siparişlerini iptal etmek isteyebiliyorlar. Ancak sipariş verilen ürünler garanti kapsamında ise iptal işleminin gerçekleşmesi maalesef mümkün değildir.

Hepsiburada sipariş iptalinin yapılması için aktif üyeliğinizin olması gerekmektedir. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra siparişlerim kısmına girmelisiniz. Daha sonra ise sipariş detayı sekmesine tıklayarak siparişi iptal et seçeneğine tıklamalısınız. Böyle durumlarda siparişiniz kargoya verilmeden iptal edilmiş olacaktır.

Ürününüz kargoya verilmiş ise kargo firması ile gerekli bilgileri vererek iletişime geçmeniz gerekmektedir. Ürününüz firmaya geri ulaştığı zaman ise sizinle iletişime geçilecektir.

hepsiburada sipariş iptal etme

Sipariş İadesi

 

Hepsiburada siparişlerinde kimi zaman iptal yerine iade işlemi yapılmak istenebiliyor. Sipariş iptali işleminin kolaylığı kadar aynı şekilde sipariş iade işlemi de kolaylık ile yapılabilmektedir. Kargonuz elinize ulaştıktan sonra kısa bir zaman içinde sipariş iadesi işleminizi yapmanız gerekmektedir. Böyle durumlarda kişilere tanınan süre 1 haftadır. 1 hafta içinde sipariş iadesi işleminizi yapmanız gerekmektedir.

Hepsiburada sitesinden satın almış olduğunuz ürünü iade etmek istiyor iseniz ürün elinize ulaştıktan sonra 1 hafta içinde iade etmelisiniz. Bu süreç geçtiği takdirde ne yazık ki sipariş iadesi işleminin gerçekleşmesi mümkün olmayacaktır.

 

Sipariş İptali Cayma Bedeli

 

Hepsiburada sipariş iptali yapan kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise cayma bedelidir. Site üzerinden yapmış olduğunuz alışverişte iptal ya da iade işlemi yaptı iseniz herhangi bir cayma bedeli ödemenize gerek yoktur. Site ve firmalar sizden böyle bir şey talep etmemektedir. İptal ettiğiniz siparişin ödemesini geri talep ederseniz kısa süre içinde ödeme hesabınıza geçecektir.

hepsiburada sipariş iptali

Hepsiburada sipariş iptali işleminizi kolaylık ile tamamlayarak yeniden alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Sipariş iptali işlemleri konusunda site, kullanıcılarına alışveriş yaparken sağladığı gibi kolaylıklar sağlamaktadır. Bu yüzden kişiler herhangi bir problem yaşamadan sipariş iptali ve sipariş iadesi işlemlerini kolaylık ile tamamlayabilmektedir. Siz de gerekli adımları takip ederek siparişinizi iptal edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir