© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. Garanti Bankası Kredi Kartı İptali

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1432 0

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali

 

Garanti Bankası kredi kartı iptali, Garanti Bankası müşterilerinin zaman zaman araştırdığı konulardan birisidir. Günümüzde hemen herkesin cüzdanında en az 1 adet kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartları bireylerin en acil zamanlarında işlerini görmesine oldukça fayda sağlamaktadır. Kredi kartları ile alışveriş yapılabilir ve faturalar ödenebilir. Bu yüzden birçok kişi kredi kartı kullanmayı tercih etmektedir.

Kredi kartları kişilerin hayatında kolaylık sağlamaktadır. Ancak kimi zaman borçları ödeyemeyeceğini düşünen kişiler kartlarını iptal ettirmek isteyebiliyor. Kredi kartı olduğu zaman genellikle harcamalar daha fazla olduğu için borç da daha fazla olabiliyor. Artık hayatına kredi kartı olmadan devam etmek isteyen kişiler ise kredi kartlarını kapatmak isteyebiliyor. Her bankanın kredi kartı bulunmaktadır. Kredi kartı konusunda en çok tercih edilen bankalardan birisi ise Garanti Bankası’dır.

 

Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır

 

Garanti Bankası kredi kartı iptali yapmak isteyen kişiler bu konuyu sıklıkla araştırmaktadır. Özellikle daha önce kart iptali yapmayan kişiler bu konuda bilgi sahibi olmak isteyebiliyor. Yalnızca kartlarını kapatacak kişiler değil elbette bu konuyu araştıranlar. Kredi kartını yeni çıkartacak olan bireyler de istedikleri zaman kart iptali yapıp yapamayacaklarını merak edebiliyor.

Garanti Bankası kredi kartı iptali yapmak isteyen kişiler dilerlerse kendilerine en yakın Garanti şubesine giderek işlem talebinde bulunabilirler. Bunun yanı sıra ise 444 0 333- 0850 222 0 333 telefon numaralarından birini tuşlayabilirler. Bu numaralar ile müşteri temsilcisine bağlanılacaktır. Müşteri temsilcisi, kredi kartını kapatmak isteyen kişiden kart ile ilgili gerekli bilgileri aldıktan sonra kart iptal işlemine başlayacaktır.

Garanti Bankası Kredi Kartı İptali

Kredi Kartı Borcu Varken Kart İptali Yapılır mı

 

Garanti Bankası kredi kartı iptali işlemi yapılmadan önce kredi kartında borç olup olmaması önemli bir konudur. Kredi kartında borç olsa dahi iptal işleminin yapılıp yapılamayacağı da merak edilmektedir. Kredi kartında borcu olmayan kişiler kolaylıkla kart iptal işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Kredi kartında borcu olan kişilerin de kart kapatma talebinde bulunma hakları vardır. Ancak kart kapatıldığı zaman borçların silindiği anlamına gelmemektedir. Kredi kartınızı kullanamazsınız. Ancak kartta olan borcu her ay ödemeniz gerekmektedir. Üzerine borç birikmeyeceği için de daha kolay bir şekilde borcunuzu ödeme şansınız olacaktır.

Kredi Kartı Ne Kadar Süre İçinde Kapanır?

 

Garanti Bankası kredi kartı iptali işlemi yaptıktan sonra en geç 7 gün içinde kartınız kapatılacaktır. Kredi kartı iptali yapan kişiler genellikle o an hemen kartlarının kapatıldığını düşünmektedir. Ancak talep alınır ve gerekli işlemler yapılır. Bu süre de yaklaşık 7 günü bulmaktadır.

Kredi kartı iptali yapmaya karar verdikten sonra dilediğiniz zaman size en yakın Garanti Bankası’na giderek müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilirsiniz. Dilerseniz telefon üzerinden müşteri hizmetlerine de bağlanabilirsiniz. Her iki görüşmeyi yaparken de aklınıza takılan bütün soruları sorarak aklınızda soru işareti kalmadan kart iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir