© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rezervasyon İptali
  4. »
  5. Enterprise Araç Rezervasyon İptali

Enterprise Araç Rezervasyon İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1212 0
Enterprise Araç kiralama

Enterprise Araç Rezervasyon İptali

 

Enterprise araç rezervasyon iptali gerekli şartlar sağlandığı takdirde yapılabilmektedir. 1957 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan firma günümüze kadar kendisini geliştirerek gelmiştir. 100 ülkede şubesi olan bir firmadır. Bu ülkelerden birisi de Türkiye’dir. Ülkemizde de uzun yıldır hizmet veren Enterprise firması müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.

Enterprise araç kiralama konusunda da kişilere bazı koşullar sunmaktadır. Yaş sınırı, ehliyet yaşı gibi bazı durumlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Araç kiralama işlemlerinde en kısa süre 24 saattir. 24 saatten daha az olacak şekilde araç kiralamak mümkündür elbette. Ancak böyle durumlarda da 1 günlük kiralama bedeli kesilecektir. Visa/Mastercard kredi kartları dışında herhangi bir banka kartı ile ödeme yapılmamaktadır.

Enterprise Araç Rezervasyon İptali

Araç Rezervasyon İptali Koşulları

 

Enterprise firmasından araç rezervasyon iptali yapmak istiyor iseniz bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Rezervasyon yaptırdığınız gün iptal işleminizi gerçekleştirir iseniz yapmış olduğunuz ödeme tamamı ile size geri iade edilecektir. 24 saatten az bir zaman kala iptal edildiği zaman ise 3 günlük kiralama bedeli kesilecektir.

Araç kiralamanız 3 günden az ise iptal yapılması mümkün değildir. Aracı teslim almanıza 24 saatten daha fazla zaman var ise belli bir kesinti yapılarak işleminiz tamamlanacaktır. Firmanın müşterilerine sunmuş olduğu güvence paketinde koşulsuz-şartsız iade şansı bulunmaktadır. Araç kiralama sırasında onaylanan sözleşmelerde tüm koşullar yer almaktadır. Bu yüzden öncelikle sözleşmeyi okumak faydalı olacaktır.

Araç Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

 

Enterprise firmasından kiralamış olduğunuz araç için rezervasyon iptali yapmak istiyor iseniz bu durumda iki seçenek bulunuyor. https://www.enterprise.com.tr/rezervasyon-iptal-formu linki üzerinden iptal formunu doldurarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz 444 4 937 telefon numarası üzerinden çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Rezervasyon iptali sırasında sizden rezervasyon numarası, iptal sebebi ve geçerli bir e-posta adresi isteyecektir. İstenilen bilgileri formda belirtilen alanlara yazdığınız takdirde sorunsuz bir şekilde işlemleriniz tamamlanacaktır. Çağrı merkezini aradığınız takdirde ise siz de aynı şekilde gerekli bilgiler istenecektir. İstenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde vermeniz halinde araç rezervasyon iptali işleminiz kolay bir şekilde gerçekleşecektir.

Enterprise Araç kiralama

Araç Kiralama İptali Ödeme İadesi

Enterprise firmasından araç kiralama iptali yapacak olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de şüphesiz ödeme iadesidir. İptal işleminin koşullarına bağlı olarak bu duruma dikkat etmek gerekmektedir. Yukarıda belirtildiği gibi bazı durumlarda ödeme iadesi yapılmamaktadır. Ancak iade yapılacak ise 1-10 gün içinde yapılmaktadır. Bu durumda resmi tatiller göz önünde bulundurulmalıdır. İade işlemleri bankalar arasındaki durum ile ilgili değişiklik gösterebiliyor.

Enterprise araç rezervasyon iptali işlemi elbette her koşulda gerçekleşiyor. Ancak bazı koşullarda ödeme iadesi alınır iken bazı durumlarda alınması mümkün olmuyor. Bu yüzden araç rezervasyon iptali yapmak isteyen kişilerin bu durumda dikkatli olması faydalı olacaktır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir