© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. İptal ve İadeler
 4. »
 5. Çağrı Yönlendirme İptal

Çağrı Yönlendirme İptal

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1635 0
arama yönlendirme iptali

Çağrı Yönlendirme İptal Etme

 

Çağrı yönlendirme iptal işlemi oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Son dönemlerde birçok kişi tarafından tercih edilen Arama yönlendirme hizmeti Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinde bulunuyor. Yani Android ve IOS cihaz kullanan herkes bu hizmetten faydalanabilmektedir. Arama yönlendirme sayesinde sizi arayan kişileri farklı bir numaraya yönlendirebilirsiniz. Yönlendirecek olduğunuz numarayı da kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operatörlerinde Arama yönlendirme hizmeti bulunduğu gibi bu işlemin iptali de mümkündür. Hangi operatörü kullanıyor olursanız olun iptal işlemini oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Saatlerce uğraşmanıza gerek kalmadan yalnızca dakikalar içinde işlemleriniz tamamlanacaktır. Hangi operatörü kullanıyorsanız ona uygun çağrı yönlendirme iptali adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır.

arama yönlendirme iptali

Vodafone Çağrı Yönlendirme İptal

 

Vodafone  Arama yönlendirme iptal adımları:

 • Çağrı yönlendirme hizmetinden faydalanmak için aramayı tercih ettiyseniz ##21# tuşlamasını yapmanız gerekiyor.
 • Yalnızca telefonunuz kapalıyken devreye girecek çağrı yönlendirme yaptıysanız ##62# tuşlarına basınız.
 • Siz telefonla konuşurken arama yönlendirme yapmayı tercih ettiyseniz ve bunu iptal etmek istiyorsanız ##67# tuşlarına basmanız gerekmektedir.
 • Telefonun açık ve meşgul değil yalnızca cevap vermediğiniz zaman arama yönlendirme yapıyorsa bunu iptal etmek için ##61# tuşlamasını yapınız.

Telefonun arama ekranından çağrı yönlendirme işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak dilerseniz Vodafone  merkezi ile iletişime geçerek çağrı yönlendirme hizmetinden artık faydalanmak istemediğinizi söyleyerek iptalini talep edebilirsiniz.

çağrı yönlendirme iptali

Turkcell Çağrı Yönlendirme İptali

Turkcell Arama yönlendirme iptali adımları:

 • Çağrı yönlendirme işleminizi her türlü arama için tercih ettiyseniz ‘ Iptal YONLENDIR 5********* TUMU’ yazarak 2222’ye kısa mesaj atınız.
 • Yalnızca telefonunuz meşgulken çağrı yönlendirme tercih ettiyseniz ‘ Iptal YONLENDIR 5********* MESGUL’ yazıp 2222’ye kısa mesaj gönderiniz.
 • Telefonunuz kapalıyken size ulaşamayan kişileri başka bir numaraya yönlendirmeyi tercih ettiyseniz ‘ Iptal YONLENDIR 5********* KAPALI’ yazarak 2222’ye kısa mesaj atınız.
 • Tanıdıklarınız sizi aradığında ve telefonu açmadığınız durumlarda çağrı yönlendirme yapmayı tercih ettiyseniz ‘ Iptal YONLENDIR 5********* CEVAPSIZ’ yazarak kısa mesaj gönderiniz.

Hangi çağrı yönlendirme seçeneğini kullanmayı tercih ediyorsanız uygun olan iptal adımlarını takip ederek birkaç dakika içinde iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Çağrı Yönlendirme İptali

Türk Telekom yönlendirme iptali yapmak için 4 farklı yol bulunuyor. Dilerseniz telefonunuzdan arama ayarları kısmına girerek kolaylıkla çağrı yönlendirme seçeneğini kapatabilirsiniz.  yönlendirme iptali için ikinci seçenek ise Türk Telekom çağrı merkezi ile iletişime geçmektir. Çağrı merkezini arayarak talebinizi iletmeniz yeterli olacaktır.

Türk Telekom mobil uygulamasını kullanıyorsanız uygulamaya giriş yaparak ‘Abonelik ve Hat İşlemleri’ sayfasına giriş yaparak buradan çağrı yönlendirme iptali yapabilirsiniz. Çağrı yönlendirme iptal konusunda son seçenek ise ‘UY IPTAL’ yazıp 9244’ e kısa mesaj atmak olacaktır. Bu adımlardan hangisi sizin için daha kolay geliyorsa dilediğinizi tercih ederek hemen çağrı yönlendirme iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı Yönlendirme İptal

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir