© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Rezervasyon İptali
  4. »
  5. Budget Araç Rezervasyonu İptali

Budget Araç Rezervasyonu İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1141 0
budget araç kiralama

Budget Araç Rezervasyon İptali

 

Budget araç rezervasyon iptali işlemi oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Araç her zaman kişilerin hayatını kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden araç kiralamak, bir araca sahip olmayan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir yoldur. Firmanın müşterilere sağladığı kolaylıklar sayesinde ise birçok kişinin tercih etmesine sebep oluyor. Her geçen gün kendisini geliştirmeye devam eden Budget firmasından kiralanan araçlar için zaman aman araç rezervasyon iptali yapılmak istenebiliyor.

Seyahat durumlarında araç kiralamak kurtarıcı bir durum olabiliyor. Ancak seyahatin iptali gibi birçok sebepten kaynaklı olarak araç rezervasyon iptali yapılması gerekebiliyor. Firmadan daha önce araç kiralamayan ya da kiralasa dahi iptal işlemi yapmayan kişiler nasıl iptal işleminin yapılacağını merak etmektedir.

Budget Araç Rezervasyonu İptali

Araç Rezervasyon İptali Şartları

 

Rezervasyon iptali konusunda firma müşterilerine zorluk çıkarmamaktadır. Bu yüzden iptal işlemini yapmak isteyen kişiler sorunsuz bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebiliyor. İzmir, İstanbul, Ankara, Adana, Diyarbakır, Malatya, Ordu, Samsun başta olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasından araç kiralama hizmeti verilmektedir. Böylelikle daha fazla kişinin ihtiyacı karşılanabilmektedir.

Aracı teslim almanıza 24 saatten fazla bir zaman var ise rezervasyon iptali yaptığınız takdirde herhangi bir şekilde ücret kesintisi yapılmamaktadır. Ancak 24 saatten az bir zaman kala yapılan rezervasyon iptallerinde farklı kesintiler uygulanmaktadır. Bu kesintiler:

  • 1-3 günlük bir kiralamada 1 günlük kesinti yapılıyor.
  • 4-7 günlük kiralamada 2 günlük kesinti yapılıyor.
  • 8 gün ve daha fazlası için ise %20 kesinti yapılıyor.

Rezervasyon İptali Ödeme İadesi

Budget firmasından araç kiralayan ve daha sonra bu rezervasyonu iptal eden kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi ödeme iadesidir. Bankadan bankaya farklılık göstermesi ile birlikte tamamen bankalar ile alakalı bir konudur. Genel olarak ise 3 ile 5 iş günü arasında ödemeniz iade edilmektedir.

Kiralama işleminizi yabancı bir kredi kartı ile yaptı iseniz bu durum daha uzun sürebilmektedir. Yabancı kredi kartı ile yapılan kiralama işlemlerinde araç rezervasyon iptali sonrası 10 ile 15 iş günü arasında ödeme iadesi yapılmaktadır. İade hak ediş durumunda herhangi bir problem yaşanmadan kısa süre içinde hesabınıza geçmektedir.

budget araç kiralama

Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

 

Firmadan kiraladığınız araçların rezervasyonunu iptal etmeniz gerekiyor ise oldukça kolay bir şekilde bu işlemi tamamlayabilirsiniz. https://www.budget.com.tr/arac-kiralama-rezervasyon-iptal linkine giriş yaparak gerekli bilgileri yazmanız gerekmektedir. Daha sonra ise karşınıza yaptırmış olduğunuz rezervasyon çıkacaktır. Bu kısımdan rezervasyon iptali yapmanız mümkün olacaktır.

Budget araç rezervasyon iptali işlemi için Budget web sitesine giriş yapmanız yeterli olacaktır. İptal sırasında sizden anket doldurmanız istenecektir. Çünkü firma, müşterilerinin neden rezervasyon iptali yaptığını öğrenmek istemektedir. Bu anketi doldurmak mecbur değildir. İsteyen kişiler bunu doldurarak firmaya katkı sağlayabiliyor. Araç rezervasyon iptali yapmak istiyor iseniz koşulları göz önünde bulundurarak gerekli adımları atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir