© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Üyelik İptali
 4. »
 5. Amazon Prime Üyelik İptali

Amazon Prime Üyelik İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1326 0
Amazon Prime Üyelik İptali

Amazon Prime Üyelik İptali

 

Amazon Prime üyelik iptali ile de dilediğiniz zaman hesabınızı kapatabilirsiniz.  Amazon, Amerika Birleşik Devletleri Seattle merkezli olarak kurulan e-ticaret firmasıdır. İhtiyacınız olan birçok ürünü Amazon üzerinden bularak sipariş verebileceğiniz gibi gerekli şartlar sağlandığı takdirde satış da yapabilirsiniz.Amazon üzerinden alışveriş yapmak için üyelik oluşturulması gerekmektedir. Ayrıcalıklı avantajlardan faydalanmak istediğiniz zaman ise Prime üyelik oluşturmanız gerekmektedir.

Prime özellik ile Amazon’un video bölümüne de dâhil olabilirsiniz. Amazon tarafından kısa bir deneme süresi verilmektedir. Dilerseniz memnun kaldığınız takdirde üyeliğinizi devam ettirebilirsiniz. Ancak kullanmak istemiyor iseniz mutlaka Amazon Prime üyeliğinizi iptal etmeniz gerekmektedir. Çünkü deneme süresi için dahi olsa üye olurken sizden gerekli bilgiler alınmaktadır.

Üyeliği İptal Etmek

 

Amazon üyeliğinizi gerçekleştirdiğiniz andan itibaren firma bütün bilgilerinizi saklı olarak tutmaktadır. Dilediğiniz zaman kolay bir şekilde üyelik iptali yapma şansı sunulmaktadır. Ücretli üyeliklerde de ücretsiz üyeliklerde de iptal işlemi aynı şekilde ilerlemektedir. Bu yüzden herhangi bir sorun yaşamadan dakikalar içinde üyelik iptali işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Prime üyelik iptali işleminizi gerçekleştirdikten sonra firmanın Prime kullanıcıları için sağladığı avantajlardan yararlanma fırsatınız bulunmayacaktır. Yeniden aynı şekilde kullanım sağlayabilmek için Prime üyeliğinizi yeniden oluşturmanız gerekmektedir. Amazon Prime ile alışverişten teslimata birçok ayrıcalık tanınmaktadır. Ancak dilediğiniz zaman kısa bir süre içinde kolaylık şekilde Prime üyelik iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelik İptali Adımları

 

Amazon üyeliğinizi iptal etmek için gerekli adımları takip etmelisiniz. Üyelik iptali:

 • Amazon Prime sayfasına giriş yapmalısınız
 • Giriş sayfasına tıklayınız
 • Giriş sayfasında sizden kullanıcı adınız ve şifreniz istenecektir. Bu bilgileri girmelisiniz
 • Hesabınızı açtıktan sonra ise sağ üst kısımda bulunan hesabım sekmesine giriniz
 • Bu sayfada ise ayarlar kısmına giriniz
 • Ayarlar bölümünde yeniden hesabım sekmesine tıklayınız
 • Karşınıza çıkacak olan sayfada ücretli üyelikler için ‘üyeliği sonlandır’ seçeneği çıkacaktır
 • Deneme süresinde iseniz ücretsiz denemeyi iptal et seçeneğine tıklamasınız.

Amazon Prime Üyelik İptali

Bu adımları takip ettiğiniz takdirde kısa bir süre içinde üyeliğinizin iptal işlemi gerçekleşecektir. Üyeliğinizi iptal etmek istiyor iseniz yalnızca birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. amazon hesabınızı kalıcı olarak kapatabilirsiniz.

Amazon Prime Üyelik İptali

 

Prime üyelik iptali işleminizi gerçekleştirdikten sonra artık kredi kartınız üzerinden herhangi bir kesinti alınmayacaktır. Üyeliğiniz son bulmuş olacaktır. Prime üyelerin ayrıcalıkları arasında:

 • Ücretsiz ve ertesi gün teslimat
 • Akşama teslimat ( bu şartlar için adresin ve ürünün uygun olması gerekmektedir.)
 • Yeni ürünlere 30 dakika daha önce erişim sağlama şansınız olacaktır
 • Prime üyelere özel fırsatlar sunulmaktadır
 • Prime video avantajı
 • Prime oyun

Birçok benzer ayrıcalıktan faydalanmak için birkaç dakika içinde Prime üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu üyelik için aylık düzenli olarak ödeme alınmaktadır.Prime üyelik iptali işleminizi gerçekleştirmek için yapmanız gereken yalnızca belirtilen adımları takip etmek olacaktır. Yalnızca birkaç dakika içinde işlemleriniz tamamlanacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir