© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. ArayanıBil Servis İptali

ArayanıBil Servis İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1203 0
ArayanıBil Servis İptali

ArayanıBil Servis İptali

 

Günümüzde telefon olmazsa olmaz bir cihaz olarak bireylerin hayatında yer almaktadır. Ancak ücretli bir hizmet olduğu için kimi zaman kişiler ArayanıBil Servis İptali yapmak isteyebiliyor. Farklı operatörlerin farklı hizmetlerinden faydalanarak birçok kişinin ihtiyacı karşılanmaktadır.  En çok tercih edilen operatörlerden biri ise Türk Telekom operatörüdür. Türk Telekom arayanı bil servisi ile kullanıcıların da memnuniyetini kazanmıştır.

Türk Telekom kurulduğu günden beri kendini geliştirmeye devam etmektedir. Ayrıca her zaman müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışmaktadır. Kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği hizmetlerden birisi arayanı bil servisidir. Telefonunuz kapalı durumda iken sizi kaç kişinin ne zaman aradığını kısa mesaj yolu ile öğrenme şansınız bulunmaktadır. Üstelik sesli mesajları da 888’i arayarak dinleyebilirsiniz.

Servis İptali Nasıl Yapılır?

 

Arayanı bil servisinden iki şekilde yararlanılabilmektedir. Sadece telefonunuz kapalı iken bu servisi tercih edebilirsiniz. Servisten bu şekilde yararlanıyor iseniz iptal işlemi yaparken yalnızca ulaşılamayan durumlar için olan servis iptali adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Yalnızca ulaşılamayan durumlardaki servisi kullanırsanız telefonunuz açık olduğu zaman arayan kişiler ile ilgili bilgilendirme mesajı almanız mümkün olmayacaktır.

Her durum için arayanı bil servisinden faydalanıyor iseniz iptal işleminizi bu duruma göre yapmanız gerekmektedir. Her durum için arayanı bil servisinden sadece telefonunuz kapalıyken değil açıkken de faydalanabilirsiniz. Telefonunuz açık olsa bile rahatsız edilmek istemiyor iseniz sizi arayan kişilere telefonunuzun kapalı olduğu sesli mesajı dinletilir. Böyle durumlarda da bildirim alma şansınız bulunmaktadır.

ArayanıBil Servis İptali

Ulaşılamayan Durumlar İçin İptal

 

Arayanı bil servisini yalnızca ulaşılamayan durumlar için kullanıyor iseniz yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Kısa mesaj yolu ile servis iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek yeni bir mesaj oluşturunuz. ‘ARAYANIBIL IPTAL’ yazarak 5555’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Arayanı bil servisi oldukça işe yarayan bir servistir. Ancak kişiler kimi zaman bu servise artık ihtiyaç duymayabiliyor. Ücret ödememek için de iptal etmek isteyebiliyorlar. Bu durumda bahsedilen işlemi yapmanız halinde iptal işleminiz gerçekleşecektir. Yalnızca birkaç dakika içinde işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Her Durum İçin İptal İşlemi

 

Arayanı bil servisini her durum için kullanıyor iseniz yine oldukça kolay bir işlem ile iptalinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Her durum için kullanılan serviste telefonunuz ister açık olsun ister kapalı olsun sizi arayıp ulaşamayan kişiler ile ilgili bilgilendirici kısa mesaj alırsınız. Telefonunuz açık olduğu zaman karşı tarafta kapalı şeklinde çalmaktadır. Böylelikle size mesaj iletilmektedir.

Her durum için arayanıbil servis iptali yapmak istiyor iseniz telefonunuzun kısa mesaj kısmına giriniz. Alıcı kısmına 5555’i yazınız. Daha sonra mesaj bölümüne gelerek ‘ARAYANIBIL IPTAL’ yazarak gönderiniz. Dilerseniz yaptığınız işlemi Türk Telekom mobil uygulamasına giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. İptal işlemini gerçekleştirmek için yalnızca kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir