© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilet İptali
  4. »
  5. Pegasus Bilet İptali

Pegasus Bilet İptali

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1334 0
pegasus bilet iptali 2021

Bilet iptalini Nasıl Yaparım

Pegasus bilet iptali, bilet değişimi, erteleme ve rezervasyon konularında da müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır. Günümüzde, hem zaman tasarrufu hem de konforlu olması sebebiyle uçak seyahatleri çok fazla tercih edilmektedir. Pegasus ise bu sektörde 20 yıldır hizmet veren bir marka olarak varlığını sürdürmektedir. Deneyimli bir kadroya ve gelişmiş bir teknoloji varlığına sahip olan bu firma, müşteri odaklı çalışan bir firmadır. 

Son anda değişen koşullar sebebiyle zaman zaman seyahatler iptal olabilmektedir. Bu da akıllara bilet iptal edilebilir mi sorusunu getirir. Evet, firma bilet iptalini müşterileri için sağlıyor. Bilet iptal işlemi, alınan biletin özelliklerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Standart uçuş, business sınıfı uçuş ve promosyon uçuş biletlerinde bilet iptali özellikleri de farklılaşmaktadır.

Pegasus Bilet İptali

24 Saat İçerisinde Ücretsiz İptal!

Pegasus, firma olarak müşterilerine inanılmaz bir kolaylık sağlıyor. Bu firma üzerinden uçak bileti satın alınırsa, alındığı andan itibaren 24 saat içerisinde ücretsiz bir şekilde iptal edilebiliyor. Bu hakkı yalnızca Pegasus mobil uygulaması üzerinden ya da resmi internet sitesi üzerinden satın alınan bilet sahipleri kullanabilmektedir. Böylece, bilet sahipleri hiçbir değişiklik ve iade işlem bedeli ödemeden paralarının tamamını geri alabiliyorlar. Pegasus bilet iptal işlemlerinde farklı haklar da mevcut:

  • Biletlemesi yapılmış olan tarifeli uçuşun kalkış saatine 24 saat veya daha az bir süre olan hallerde, yapılması istenen değişiklik ve/ya iptal talebinin biletleme süresinden itibaren 30 dakika içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  • Biletlemesi yapılmış olan tarifeli uçuşun kalkış saatine 24 saat-72 saat gibi bir sürenin bulunması halinde, yapılması istenen değişiklik ve/ya iptal talebinin biletleme süresinden itibaren 60 dakika içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  • Biletlemesi yapılmış olan tarifeli uçuşun kalkış saatine 72 saati gecik bir süre bulunması halinde, yapılması istenen değişiklik ve/ya iptal talebinin biletleme süresinden itibaren 24 saat içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

 Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Biletin iptalini gerçekleştirilebilmek için, Pegasus bilet iptali nereden yapılır bilmek gerekmektedir. Bilet iptal işlemleri yine Pegasus’un kendi uygulaması veya internet sitesi üzerinden kolaylıkla yürütülebilir. İptal işlemini gerçekleştirebilmek için internet sitesinin ana sayfasında yer alan ‘Bilet İşlemleri’ bölümüne tıklamak gerekmektedir. Ardından rezervasyon (PNR) numarası ve soyadı bilgisi girilerek uçuş bilgilerine erişim sağlanabilir.

Burada kişi adına bağlı bulunabilen tüm uçuşlar sıralanmaktadır. Tek bir uçuşu, ya da tüm uçuşları seçerek iptal işlemi gerçekleştirilebilmektedir. İptal işlemleri ile yetkili kişilerin ilgilenmesini isterseniz, 0888 228 12 12 numaralı çağrı merkezine ulaşarak talebinizi bildirebilirsiniz.

pegasus bilet iptali 2021

 Bilet İptal Etme Şartları

İnternet üzerinden satın alınan biletlerde yine dijital ortamlarda iptal işlemi sağlanabilmektedir. Bilet, acenteden alındıysa biletin alındığı satış kanalı üzerinden değişiklik ve iptal işlemleri gerçekleştirilmektedir. Uçuşlara 2 saatten az kaldığı zamanlarda bilet iptal işlemi genel olarak gerçekleştirilememektedir. İç hatlar promosyon uçuşlarında 55 TL, standart uçuşlarda 75 TL işlem bedeli talep edilmektedir.

Dış hatlar promosyon uçuşlarında ise 50 £, standart uçuşlarda ise 65 £ gibi bir ücret talep edilmektedir. Business Flex Sınıf uçuşlarda iptal ve değişiklik için işlem ücreti talep edilmez. İptal işlemlerinde ücret aidesi yalnızca kart sahibine yapılmaktadır. Yine ödemenin gerçekleştirileceği vasıta da kullanıcının bileti satın aldığı karttır.

Pegasus bilet iptal işlemi gerçekleştirmek yerine, bileti açığa alma işlemi de gerçekleştirilebilir. Seyahatlerin iptal olmadığı, yalnızca tarihinin değiştiği zamanlar için ideal bir işlem olmaktadır. Bileti iptal etmeden, ileriki bir tarih için açığa alabilir, günü geldiğinde yalnızca aradaki farkı ödeyerek uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  

Daha ayrıntılı bilgi için pegasus  iletişim numarasından ulaşabilirsiniz. yada bizlere yorum atarak sizlere yardımcı olmaya çalışırız.

Müşteri hizmetleri: 0888 228 1212

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir