© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. İptal ve İadeler
  4. »
  5. Mail Abonelik İptali

Mail Abonelik İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
957 0
Mail Abonelik İptali

Mail Aboneliğinden Çıkma

Mail  abonelik iptali nasıl yapılır sorularını araştırmaya başlayan kişiler genel olarak sıkça mail alan kişiler olarak karşımıza çıkar. İnternette birçok sosyal medya hesabının yaygınlaşması ile kişilerin haberleşmesi kolay bir hale gelmiştir.

Yıllardır gerek haberleşme olsun gerek iş hayatından anında bilgi alma adına olsun mail oldukça fazla kullanılan bir platformdur. Kişiler birçok yer ile mail sayesinde kolayca iletişime geçebiliyorlar. İnternet üzerinden ya da bireysel olarak başvurulan birçok yerden mail üzerinden geri dönüş yapılmaktadır. Bunun yanı sıra kişiler sürekli takip ettikleri yerlere abone olarak mail ile bilgi alabilme avantajına sahiptir.

Mail Abonelik İptali

Mail Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mail abonelik iptali işleminin nasıl yapılacağını anlatmadan önce mail ile ilgili bilgi vermek gerekir. Mail, 1971 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Zamanla yaygınlaşmaya başlayarak günümüze kadar gelmiştir. Şu an herkesin en az bir tane mail adresi bulunuyor.

Çünkü kişiler tanıdıkları ya da tanımadıkları birçok kişiyle ya da kurumla mail sayesinde iletişime geçebiliyor. Sadece iş olarak değil; bir dergi, gazete ya da mağazalar abone olunarak haber alınabilecek yer arasından yalnızca birkaçıdır. Mail sayesinde aynı ülkede yaşamadığınız kişilerle bile kolaylıkla iletişime geçmeniz mümkün.

Kişiler ilgi alanlarını oluşturan birçok siteye abone olabiliyorlar. Bunun yanı sıra ilgi duydukları mağazalara abone olabiliyor ve kampanyalardan SMS dışında mail ile de haberdar olabiliyor. Böylelikle istenilen birçok durumdan geri kalmadan bilgi sahibi olunabiliyor.

İstenilen yerlere abone olarak bilgi alınması ne kadar hoş bir durum olsa da farkında olmadan bazı yerlere abone olunabiliyor. Böyle yerlerden gelen mailler ise bir zaman sonra can sıkıcı bir durum oluşturmaya başlayabiliyor. Bu yüzden kişiler mail aboneliğinden çıkma-mail abonelik iptali yapmak isteyebiliyor. Mail abonelik iptali işlemi oldukça kolay bir işlemdir.

Mail Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

  • Hotmail Abonelik İptali

Mail adresinize girdikten sonra ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Ayarlar kısmında bulunan ‘diğer e-posta ayarları’ daha sonra ise engellenenlere girmeniz gerekmektedir. Burada mail aldığınız adresi yazarak engellilere ekleyebilirsiniz. Bu işlemi mailin orada bulanan @ işaretine tıklayarak kolayca yapabilirsiniz. Engellenenlere eklenen mailler artık e-postanıza düşmeyecektir.

  • Gmail Abonelik İptali

Mail olarak en çok kullanılan platformların başında Gmail gelmektedir. Bu yüzden gmail abonelik iptali oldukça merak edilen bir konudur. Mail aboneliğinden çıkma-mail abonelik iptali işlemi oldukça kolay bir işlemdir ve kısa sürede tamamlanabilir.

gmail abonelik çıkma

Maillerin geldiği dosyada iken sağ üst kısımda bulunan ‘abonelikten çık’ seçeneğine tıklanarak işlem tamamlanabilir ancak bazı durumlarda bu tamamen abone olunan site ile ilgili bir durumdur, siteden abonelik iptali yapılması gerekebilir.

Mail abonelik iptali işlemi için uygulanabilecek bir diğer yöntem ise mailinize girdiğiniz zaman sağ üstte çıkan ‘E-posta adresinden çık’ ifadesine tıklamaktır. Bu işlemden sonra onay maili gelecektir. Onay verildiği takdirde işlem kolaylıkla tamamlanacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir