© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sipariş iptali
 4. »
 5. İpekyol Sipariş İptali

İpekyol Sipariş İptali

admin admin - - 6 dk okuma süresi
734 0
sipariş iptali ipekyol

İpekyol Sipariş İptali

İpekyol sipariş iptali yapılıp yapılamayacağı, yapılabiliyorsa nasıl bir yol izleneceği birçok kişi tarafından merak edilmektedir. İpekyol markası kurulduğu günden beri kaliteli bir hizmet vermektedir. 1986 yılında kurulan firmanın merkezi Türkiye’dedir. Ürünlerin kalitesiyle ön plana çıkan marka daha çok klasik ürünlerin satışını yapmaktadır. Bu konuda her zaman kendisine has bir hedef kitlesi olmuştur.

İpekyol mağazalarında kazak, gömlek, pantolon ve dış giyim ürünleri bulunabileceği gibi ayakkabı ve kozmetik ürünleri de bulunabilmektedir. Mağazanın ürünleri kadınlara yöneliktir. Birçok kadının aradığı ürünü rahatlıkla bulabildiği bir yer olduğu gibi beyler de sevdiklerine en iyi hediyeleri bulabiliyor. Firma online satışla da hizmet vermektedir. Böylelikle müşteri kapasitesi daha fazla artmaktadır.

Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

İpekyol markasından online olarak alışveriş yapan kişiler çeşitli nedenlerden dolayı siparişlerini iptal etmek isteyebiliyor. Böyle durumlardaysa nasıl bir yol izleyeceklerini bilmeleri oldukça önemlidir. Türkiye’nin neresinde olursanız olun İpekyol web sitesi üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Ancak alışveriş yapmaya başlamadan önce siteye üye olmanız gerekmektedir. İpekyol sipariş iptali adımları:

 • İpekyol web sitesine giriniz.
 • ‘Giriş’ kısmından kullanıcı bilgilerinizi yazarak hesabınızı açınız.
 • Ana sayfada bulunan ‘hesabım’ sekmesine giriniz.
 • Daha sonraysa ‘siparişlerim’ kısmına giriniz.
 • Karşınıza çıkacak olan sayfada verdiğiniz siparişleri görebilirsiniz.
 • İptal etmek istediğiniz ürünün yan kısmında bulunan ‘siparişi iptal et’ butonuna tıklayınız.

Bu adımları izlediğiniz takdirde sipariş iptali işleminizi kolaylıkla tamamlamış olacaksınız.

sipariş iptali ipekyol

Sipariş İptali Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İpekyol firması oldukça uzun bir süredir hizmet vermektedir. Online satışa ilk başlayan markalar arasında yer alıyor. Bu yüzden gerek mağaza satışlarında gerekse online satışlarda belli başlı kuralları bulunuyor. Sipariş verirken, sipariş iptali yaparken ve ürün iadesi yapacağınız durumlarda bu kurallara hâkim olmak işinizi kolaylaştıracaktır.

Firma müşterilerine sipariş iptali yapma şansı sunmaktadır. Ancak sipariş iptali yapmak isteyen kişilerin siparişi verdikten sonra 30 dakika içinde işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Sipariş verdikten 30 dakika sonra siparişle ilgili fatura işlemleri başladığı için iptal işlemi gerçekleştirilemez. 30 dakika geçtikten sonra ‘siparişi iptal et’ seçeneğini görmenizde mümkün olmayacaktır.

ipekyol  Sipariş İptali Sonrası Ödeme İadesi

İpekyol markasından online olarak alışveriş yapan ve 30 dakika içinde siparişini iptal eden kişiler ödemelerini ne zaman alacaklarını merak edebiliyor. Alışveriş online olarak yapıldığı için ödemeler de online banka kartı ya da kredi kartıyla yapılmaktadır. Bu yüzden sipariş verirken ödemeler direkt olarak yapılmaktadır.

İpekyol sipariş iptali yaptıktan sonra hemen e-posta adresinize mail gelmektedir. Ödeme iadenizi talep ettiğiniz takdirde ödemeyi yaptığınız bankaya iadeniz hemen yapılmaktadır. Ancak ödemenizin hesabınıza geçmesi bankanıza bağlı bir durumdur. Genellikle 3 ile 5 iş günü arasında ödemeniz hesabınıza geçmiş olacaktır. Aksi bir durumla karşılaşırsanız bankanız ile kısa süre içinde iletişime geçebilirsiniz.

 

İade koşulları nelerdir?

Kullanılmamış ve tadilat yapılmamış ürünlerinizi, fatura ya da fişiniz ile birlikte fatura tarihinden itibaren en geç 45 gün içerisinde değiştirebilir ya da iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünler ilgili birimlerce incelenir ve iadesi için onay aşamasına geçer. Bu süreç ortalama 2 ila 5 iş günü sürebilir.

İade etmek istediğiniz ürünlerin orijinal ambalajının hasar görmediğinden ve kullanılmamış olduğundan emin olun. Kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ürünlerin iadesi kabul edilir. Satın almış olduğunuz ürünün değişimini mağazalarımızdan yapabilirsiniz.

Küpe ve benzeri kişisel kullanım ürünlerinin, hijyenik sebepler dolayısıyla değişim ve iadesini maalesef kabul edemiyoruz.
Ipekyol Outlet mağazalarından aldığınız eski sezon ürünlerin iade ve değişim işlemlerini sadece Ipekyol Outlet mağazalarından yapabilirsiniz.

ipekyol sipariş iptali

Hediye gönderilmiş bir ürünü nasıl değiştirebilirim?

Hediye ürün değişimlerini, Ipekyol Giyim San. Paz. Ve Ticaret. A.Ş altındaki, ilgili ürünün markasına ait mağazalarımızdan yapabilirsiniz. Hediye Değişim Kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Taksitli ödemelerimin iadesi nasıl yapılır?

Ödemenizi taksitli olarak yaptığınızda, iadeniz her ay kartınıza, taksit tutarları kadar artı bakiye olarak yansıyacaktır. Yapılan iadenin kredi kartınıza her ay taksitli olarak yansıması tamamen bankaların süreç ve uygulamalarıyla ilgilidir. İade işlemini ekstrenizde görebilir, konu hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Aklınıza takılan soruları  yorum atarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. umarım makaleyi beğenip yorum atarsınız. ve kafanızdaki sorular gitmiştir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir