© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Banka
  4. »
  5. Halk Bankası EFT İptali

Halk Bankası EFT İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1250 0
Halk Bankası EFT İptali

Halk Bankası EFT İptali

 

Halk Bankası EFT iptali işlemi kimi zaman kişilerin bilmesi gereken konular arasında yer alabiliyor. Günümüzde birçok kişi bankacılık uygulamalarını kullanmaktadır. Bankaların telefonlara kadar gelmesi bireylerin hayatında oldukça kolaylık sağlamaktadır. Kişiler kendi hesapları arasında para transferi yapabilir iken başkalarının hesaplarına da EFT yolu ile gönderme yapabilmektedir. EFT ile anlık birçok para gönderme işlemi yapılabilir.

Son zamanlarda birçok kişi kira ödemesi, harç yatırma, fatura yatırma ve bireysel ödeme işlemlerini telefon üzerinden mobil bankacılık aracılığı ile yapmaktadır. Kimi zaman bireylerin dalgınlığına gelerek yanlış kişiye gönderebiliyorlar. Böyle durumlarda ise EFT kişiye ulaşmadan önce iptal etmek isteyebiliyorlar. Bunun yanı sıra ileri tarihli EFT işlemi yapan kişiler tarih gelmeden önce göndermekten vazgeçebiliyor. Hal böyle olunca da iptal etmeleri gerekiyor.

EFT İptali Nasıl Yapılır?

 

Halk Bankası EFT iptali yapmanın birkaç yolu bulunmaktadır. Halk Bankası’ndan yine Halk Bankası müşterisi olan bir kişiye para gönderebileceğiniz gibi başka bir banka müşterisine de gönderebilirsiniz. Halk Bankası’nda diğer tüm bankalarda olduğu gibi EFT ücreti kesilmektedir. Bu ücret gönderilen miktara göre değişiklik göstermektedir. Ancak EFT iptali yaptığınız zaman kesilen bu EFT ücreti geri iade edilmemektedir.

Bir yanlışlık yaptığınızı fark ettikten sonra ya da EFT gönderiminden vazgeçtikten sonra iptal işlemi için hemen adım atmaya başlamalısınız. EFT iptali için en çok başvurulan yollardan biri müşteri hizmetleridir. 444 0 400 telefon numarasını arayarak Halk Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Sorununuzu dile getirdiğiniz takdirde yardımcı olunmaya çalışılacaktır.

Halk Bankası EFT İptali

EFT İptali Yolları

 

Halk Bankası EFT iptali için başvurulabilecek yollardan birisi internet bankacılığıdır. Arama motoru üzerinden Halk Bankası’na giriş yapınız ve hesabınıza giriniz. Para transferi>EFT> EFT emirlerim izle> düzenle>iptal şeklinde adımları takip etmelisiniz. Kişinin hesabına henüz geçmedi ise anında EFT iptal işleminiz gerçekleşecektir.

Halk Bankası mobil bankacılık üzerinden yapabileceğiniz işlem ise genellikle ileri tarihli EFT gönderimleri için geçerli olmaktadır. Uygulama üzerinden para transferi sekmesi bölümüne girerek EFT emrinizi kolaylık bir şekilde iptal edebilirsiniz.

Halk Bankası EFT İptali

 

Halk Bankası EFT iptali işlemi kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak kimi zaman ödeme çoktan karşı tarafın hesabına geçmiş olabiliyor. Böyle durumlarda ise öncelikle Halk Bankası müşteri hizmetleri ile görüşme sağlamalısınız. Daha sonra ise karşı tarafın kullanmakta olduğu bankanın müşteri hizmetlerini aramalısınız. İki bankaya da durumu anlattıktan sonra parayı göndermiş olduğunuz kişi ödemeyi geri vermek istemeyebilir.

Karşı taraf uzlaşmaya yanaşmadığı takdirde her iki bankaya da dilekçe yazmanız gerekmektedir. Böyle bir durumda genellikle olumlu bir sonuç alınmaktadır. Ancak bu yöntem işe yaramadığı takdirde adli mercilere başvurmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlar dışında EFT iptali işleminizi yapmanız oldukça kolay olacaktır. Yanlışlık yaptığınızı düşündüğünüz zaman kısa bir süre içinde iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir