© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. Enerya Abonelik İptali Nasıl Yapılır

Enerya Abonelik İptali Nasıl Yapılır

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1377 0
Enerya Abonelik İptali Nasıl Yapılır

Enerya Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

2003 yılında Ahlatçı Holding bünyesinde kurulan Enerya bugün ülkemizin pek çok kentinde doğalgaz üzerine faaliyet gösteren alanında son derece kurumsal bir biçimde hizmet veren bir firmadır. Özellikle İç Anadolu bölgesinde doğalgaz aboneliği firmaya aittir. Toplamda 10 kentte faaliyet gösteren firma hafta içi mesai saatleri içinde hizmet verir. Hafta sonu da kimi kentlerde öğlene kadar özel günler ve resmi tatiller dışında faaliyet gösteriyor.

Son sistem teknoloji ile çalışan Enerya firmasında hem abonelik iptali, hem de abonelik için farklı seçenekler vardır. Hepsi de son derece kolay ve zaman almadan yapılabilecek olan işlemlerdir. Kişiler kendileri için en uygun olan yöntemi seçerek diledikleri gibi Enerya abonelik iptali işlemini gerçekleştirebilirler.

Aynı şekilde yine diledikleri ve kendileri için en uygun yöntemi belirleyerek Enerya abonelik işlemini yapabilirler.

Enerya Abonelik İptali Nasıl Yapılır

Enerya Abonelik Nasıl İptal Edilir?

Yukarıda Enerya abonelik işlemi hakkında bilgi verdikten sonra şimdi artık bu yazının ana başlığı olan Enerya abonelik iptali hakkında da bilgi vermek gerekir ise şu bilgiler verilebilir. Burada da yine farklı seçenekler vardır. Abonelik işleminden bir fazla olarak dört farklı yöntem ile Enerya abonelik işlemi gerçekleştirilebilir. Yani abonelik iptali son derece kolay ve basittir. Bunlardan ilki kişinin yine tıpkı abonelik işleminde olduğu gibi bizzat Enerya abone  merkezine giderek iptal için başvuruda bulunması biçimindedir.

Bir diğer yöntem üstte verilen 444 8 429 telefon numarasının aranması biçimindedir. Bu numara arandıktan sonra ilgili bölüme bağlanılır ve sonrasında hangi kentten arandığı TC kimlik numarası veya abonelik numarası karşınıza çıkan kişiye verildikten sonra süreç başlamış olur.

Kişiler tıpkı abonelik için kurumun internet sitesini kullanabildiği gibi abonelik iptali için de benzer adımları atabilir. Burada da yapılması gereken şey Enerya internet sitesine girdikten sonra yine Online İşlemler bölümüne girildikten sonra bu sefer Fesih İşlemleri butonuna tıklanması ve yönergelerin izlenmesi biçimindedir.

Son olarak bir diğer yöntem de e-devlet üzerinden Enerya abonelik başvurusunun yapılmasıdır. Hangi yöntem ile abonelik iptali için başvuru yapılırsa yapılsın Enerya firmasına bu başvuru yapıldığı zaman öncelikli olarak sizin adresinize gelerek doğalgaz sayacı içinde olan rakam okunur ve aboneliğiniz kesilir. Sonrasında abone olur iken ödediğiniz ücretin o gün ki değeri üzerinden hesaplaması yapılır. Sayaç içinde olan rakamın ücreti düşüldükten sonra kalan rakam  abone olur iken belirttiğiniz hesap numarasına aktarılır. O yüzden abone olur iken hesap numaranızı eksiksiz ve tam olarak vermeniz gerekir.

Enerya İptal Edilen Abonelik Geri Açılır mı? 

Kişiler Enerya iptal edilen aboneliklerini geri alamazlar. İptal edilen aboneliklerin geri alınması gibi bir durum mevcut değildir. Böylesi bir durumda kişilerin veya kurumların yeniden abonelik için sil baştan başvuru yapması gerekir. Başka bir yöntem yoktur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir