© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilet İptali
  4. »
  5. Biletix bilet iptali

Biletix bilet iptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1384 0
Biletix Bilet İptali

Biletix Bilet İptali

Biletix 2000 yılında kurularak 21 ülkeye hizmet vermektedir. Türkiye’de bulunan 30’dan fazla şubesi bulunmaktadır. Tiyatro, söyleşi, konser, talk show gibi birçok etkinlik için bilet satışı yapılan  Biletix ile biletinizi temin ederek etkinliklere kolaylıkla katılabilirsiniz. Gidilecek etkinliklere biletler bir süre alındığı için etkinlik zamanı yaklaşana kadar gelişen bazı olaylardan dolayı etkinliğe gitmekten vazgeçmek durumunda kalınabilir ve böyle durumlarda bilet iptali yapılması gerekebilir. Etkinliklere gidemeyecek kişilerin aklına direkt  Biletix bilet iptali yapılabilir mi sorusu geliyor.

Nasıl Bilet Satın Alınabilir

Etkinliklerden haberdar olduktan sonra etkinliğe gitmeye karar verir iseniz hemen bilet satın alma işlemine başlamanız gerekmektedir. Biletix bilet satın alma işlemi oldukça kolaydır ve birkaç yolu vardır. Biletix’in 0 850 755 55 55 numarasını arayarak müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle kolaylıkla gitmek istediğiniz etkinliğe bilet satın alabilirsiniz. Müşteri hizmetleriyle hafta içi ve hafta sonu 10.00-19.00 saatleri arasında görüşmeniz gerekmektedir.

Hangi etkinliğe gitmek istediğinizi söyleyerek bilet satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bir yol ise Biletix’in internet sitesine girerek oradan işleminizi yapabilirsiniz ve kolaylıkla bilet temini işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Siteden bilet alma işlemi yaparken siteye üye olmanıza gerek yoktur. Gün ve saat seçtikten sonra koltuğu seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz Biletix uygulamasını telefonunuza indirerek Biletix bilet satın alma işlemini bu şekilde yapabilirsiniz. Bir diğer yol ise Biletix şubelerine giderek, gidecek olduğunuz etkinliğin biletini oradan satın alabilirsiniz. Böylelikle etkinliğe kolaylıkla gidebilirsiniz.

Biletix Bilet İptali

Bilet İptali Nasıl Yapılır

Biletix’ten biletinizi satın aldıktan sonra gelişen durumlardan dolayı etkinliğe gitmekten vazgeçmek isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda sorulan soru ise  Biletix bilet iptali mümkün mü  olmaktadır. Biletix bilet iptali yapılması mümkün değil. Bu yüzden ödeme iadesi de yapılmamaktadır. Biletix bilet iptali yapılamadığı gibi etkinlik değişikliği de yapılması mümkün değildir. Bilet konusunda yapılabilecek tek uygulama gidecek olduğunuz etkinliğin saatini değiştirmektir. 0 850 755 55 55 numarayı arayarak Biletix’in müşteri hizmetleri ile görüşerek etkinliğe gidecek olduğunuz saati değiştirebilirsiniz.

Etkinlik zamanına az kaldığında müşteri hizmetlerini arayarak ya da bulunduğunuz yerdeki Biletix şubesine giderek diğer etkinliğin doluluk durumuna göre bilet değişikliği yapabilirsiniz. Doluluk durumuna göre bilet değişikliği yapabilmeniz durumu dışında herhangi bir etkinlik değişikliği yapılması söz konusu değildir.

Bunun yanı sıra hiçbir şekilde Biletix bilet iptali mümkün olmamaktadır. Biletlerin iptali söz konusu olmadığı için kişilerden alınan ücretlerin ödemesi iade edilmemektedir. Ancak kişilerin Biletix bilet iptal etme durumu dışında kimi zaman etkinliklerin iptal olma durumu olabiliyor. Etkinliklerin iptal edilme durumunda bu konu farklılık gösterebiliyor. Biletinizi kredi kartı ile satın aldıysanız ödemenizin iadesi 10 iş günü içinde yapılmaktadır. Ödemenizi nakit yaptıysanız, biletinizi Biletix’e götürerek 10 iş günü içinde ödeme iadeniz tarafınıza ulaştırılacaktır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir