© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilet İptali
  4. »
  5. Atlas Jet Bilet İptali

Atlas Jet Bilet İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1374 0
Atlas Jet Bilet İptali

Atlas Jet Bilet İptali

Kişilerin seyahatlerinde sıklıkla tercih ettiği ulaşım araçlarının başında uçaklar gelir. Yapılan seyahat planlarının ardından kişiler seyahatlerini uçakla yapmaya karar verdiklerinde uygun bir bilet bakmaya başlarlar. Atlas Jet bu konuda oldukça tercih edilen firmalar arasında yer alıyor.

2001 yılında havayolu şirketi olarak kurulan Atlas Jet yolcu ve yük taşımacılığı yapmaktadır. Atlas Jet İstanbul merkezli olarak kurulmuştur. Atlas Jet 2015 yılında adını değiştirerek AtlasGlobal yapmıştır. Atlas Jet bilet alma işlemini acentelere giderek ya da Atlas Jet web sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Seyahatten bir süre önce alınan Atlas Jet uçak biletlerinin sefer saatine geçen sürede gelişen bazı durumlardan dolayı iptal edilmesi gerekebilir. Bu durumlarda belirli şartlar sağlandığı takdirde Atlas Jet bilet iptali işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Atlas Jet Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Atlas Jet bilet iptali yapma işleminde biletinizi hangi sınıftan aldığınıza göre koşullar farklılık göstermektedir.

Atlas Jet Bilet İptali

Business (J/C) Sınıfı Bilet İptali

İç hatlarda uçuşa 12 saat ve fazla var ise Atlas Jet bilet iptali işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz ve bunun için herhangi bir ücret talep edilmez. 12-1 saat kalan zaman diliminde iptal işleminiz gerçekleştirilir ancak ödediğiniz tutardan %20 kesinti yapılmaktadır. Dış hatlarda yapacak olduğunuz bilet iptal işlemlerinde herhangi bir ücret kesintisi olmamaktadır, iptal işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Business (D) Sınıfı Bilet İptali

İç hatlarda uçuşa son 12 saat kala yapmak istediğiniz bilet iptal işleminde ödemenizden %20 kesinti yapılmaktadır. Sefere 12-1 saat bir zaman aralığı kaldı ise yapacak olduğunuz Atlas Jet bilet iptali işlemlerinde ödemenizden %40 kesinti uygulanmaktadır. Dış hatlarda bilet iptali işlemi bilet alırken ödediğiniz tutara göre değişiklik göstermektedir.

Business (W) Sınıfı Bilet İptali

Business (W) sınıf biletlerinde iç hatlar ve dış hatlarda hiçbir şekilde bilet iptali işlemi ya da değişim işlemi yapılmamaktadır.

Ekonomi Plus ( Y/B/H) Sınıfı Bilet İptali

İç hatlarda uçuşunuza 12 saat kalana kadar yapacak olduğunuz Atlas Jet bilet iptali işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Uçuşa son 12 saat kala yapılan işlemlerde %20 kesinti yapılmaktadır. Son 1 saat iptal işlemi gerçekleşmemektedir. Dış hatlarda ücret talep edilmeden iptal işlemini yapabilirsiniz.

Ekonomi Plus ( K/L/M) Sınıfı Bilet İptali

İç hatlarda sefere 12 saat kaldığında herhangi bir ödeme yapmadan iptal işlemi gerçekleştirilebilir.12-1 saat kaldığı takdirde ödemeler %30 kesintiye uğramaktadır. Son 1 saat kala iptal işlemi yapılmamaktadır.

Atlas Jet Ekonomi Plus (T/V/X) Sınıfı Bilet İptali

İç hatlarda bilet iptali için 12 saat kala yapılan iptal işlemlerinde ödeme %20 kesintiye uğramaktadır. 12-1 saat kala iptal işleminde %40 kesinti uygulanmaktadır.

Atlas Jet Ekonomi Plus (E/U) Sınıfı Bilet İptali

Bu sınıftan bilet sahibi kişilerin hiçbir şekilde bilet iptali yapması mümkün değildir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir