© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. Avis Araç Rezervasyon İptali

Avis Araç Rezervasyon İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1388 0
avis araç rezervasyon iptali

Avis Araç Rezervasyon İptal Etme

 

Avis araç rezervasyon iptali konusunda bazı kişiler sorun yaşasa dahi aslında gerekli işlemler yapıldığı takdirde kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Araç kiralama konusunda oldukça öne çıkan bir firma olan Avis firması araç kiralama konusunda müşterilerine nasıl kolaylık sağlıyor ise rezervasyon iptali konusunda da gerekli şartların karşılanması halinde kolaylık sağlamaktadır.

Firma dönem dönem yaptığı kampanyalar ile de oldukça öne çıkmaktadır. Firmadan araç kiralar iken dileyen kişiler şoförlü araç kiralayabiliyor. Bu da firmanın daha fazla tercih edilmesin sebep oluyor. Firma içinde bulunan birçok farklı araç seçeneği bulunuyor. Böylelikle birçok kişi dilediği aracı bularak kiralama şansını yakalayabiliyor. Rezervasyonu iptal etmek istemeniz durumunda ise gerekli adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Araç Rezervasyon İptali Şartları

 

Avis firmasından araç kiralayan kişiler kimi zaman değişiklik yapmak isteyebiliyor. Ancak ön ödemeli bir rezervasyon yaptırıldı ise maalesef herhangi bir güncelleme ya da değişiklik yapılması mümkün değildir. Avis firmasından yalnızca araba değil aynı zamanda motor kiralamak da mümkündür. Ön ödemeli rezervasyonlarda teslim almanıza 24 saatten daha fazla bir zaman var ise rezervasyonu iptal ederek ödemenizi geri alabilirsiniz.

Teslim alma süresine 24 saatten az bir zaman kala iptal edilen rezervasyonlarda farkı kesintiler uygulanmaktadır. Yapılan kesintiler:

  • 1 ve 3 gün arasındaki kullanımlar için 1 günlük kesinti yapılır.
  • 4 ile 7 günlük kullanımlar için 2 günlük kesinti yapılır.
  • 8 gün ve daha fazlası için kiralanan araçlarda ise iptal durumunda %20 kesinti yapılır.

Avis Araç Rezervasyon İptali

Araç Rezervasyon İptali Ödeme İadesi

 

Avis firmasından kiraladığınız aracın rezervasyonunu iptal etti iseniz kısa süre içinde ödemeniz geri yatacaktır. İptal koşulları karşılandığı takdirde sorun yaşamadan işlemleriniz gerçekleşecektir. Genellikle 3-5 iş günü içinde ödemelerin iadesi yapılmaktadır. Yabancı kredi kartlarında ise bu süreç 10-15 iş gününü bulabiliyor. Bu durum genellikle bankalar ile ilgilidir.

Bankanın iç iletişimine bağlı olarak ödeme iade süresi kısalabilir ya da uzayabilir. Ancak belirtmek gerekir ki uzun bir zaman geçmeden ödeme iade işlemi gerçekleşmektedir. Beklediğiniz günlerin iş günü olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Avis Araç Rezervasyon İptali Nasıl Yapılır?

 

Zaman zaman çeşitli sebeplerden dolayı müşteriler ön ödemeli olarak kiraladıkları araçlarda rezervasyon iptali yapmak isteyebiliyor. Çünkü genellikle rezervasyonlar uzun bir süre önceden yapılmaktadır. Hal böyle olunca ise ilerleyen süreçlerde seyahatin iptal olması söz konusu olabiliyor.

http://www.avis.com.tr/arac-kiralama-rezervasyon-iptal linki üzerinden Avis araç rezervasyon iptali işlemi gerçekleştirebilmektedir. Linke tıkladığınız takdirde sizden T.C. kimlik numaranız ve rezervasyon numaranız istenerek işlemler yapılacaktır. Site içindeki yönlendirmeleri takip ederek oldukça kolay bir şekilde iptal işleminin gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Üstelik bu işlemlerin yapılması için bilgisayara ihtiyaç duyulmaz. Mobil cihazlar üzerinden de kolaylıkla Avis araç rezervasyon iptali yapılabilmektedir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir