© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilet İptali
  4. »
  5. THY Bilet İptali

THY Bilet İptali

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1607 0
THY Bilet İptali

THY Bilet İptali

Uçaklar, özellikle son yıllarda seyahat dendiğinde akla gelen ilk şey olmaktalar. Hızlı ve konforlu bir ulaşım sağlayan uçak seyahatleri, kişilere büyük miktarda zaman tasarrufu sağlamaktadır. Türk Hava Yolları, uçak seyahati sağlayan güvenilir firmalardan biridir. THY tamamen müşteri odaklı çalışmaktadır, uçuşların vaktinde gerçekleşmesi, valiz ve bagajların güvenliği, güçlü ve tecrübeli kadrosuyla uzun yıllardır müşterilerine hizmet vermektedir.

Müşterilerine karşı her konuda kendini kanıtlamış olan Türk Hava Yolları, bilet işlemlerinde de her türlü kolaylığı sağlamaktadır. THY bilet iptali kolaylıkla gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Seyahatiniz iptal olduğunda, ertelendiğinde veya başka sebeplerden dolayı ulaşımdan vazgeçtiğinizde, Türk Hava Yolları bünyesine ait internet sitesinden veya uygulamasından biletlerinizi kolaylıkla değiştirebilir, iptal edebilirsiniz.

THY Bilet İptal Edilebilir mi?

Seyahatlerin iptal olması durumunda biletlerin de iptalinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Böyle durumlarda akla ilk gelen soru THY bilet iptal etme şartları nelerdir olmakta. Türk Hava Yolları bilet iptali konusunda diğer firmalardan nispeten farklıdır. THY üzerinden satın alınan bilet iptal edilebilir fakat alınan her biletin iptal koşulu ücretlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Biletin iptal ve ücret koşullarını görüntüleyebilmek için ana sayfada bulunan ‘uçuşlarım’ butonuna tıklayabilirsiniz.

THY Bilet İptali

THY Bilet İptal Etme Şartları Nelerdir?

  • Türk Hava Yolları İç Hat Ücret Koşulları

EcoFLY ve ExtraFLY türünde alınan biletlerde, biletleme servis ücreti iadesi yapılmamaktadır. Ayrıca, uçuş saatine 1 saatten az bir süre kaldıysa yine iptal ve iade mümkün değildir. Yine uçuş saatine 1-12 saat kala da iptal işlemleri gerçekleştirilememektedir. Uçuşa 12 saatten daha uzun bir süre olması halinde ise bilet ücreti üzerinden 150 TL kesinti yapılmaktadır. Geri kalan tutarlar iade edilir. ExtraFLY biletlerde ise uçuşa 12 saatten daha uzun bir süre olması halinde iptal işlemlerinde 180 TL kesinti yapılmaktadır. Biletleme servis ücreti hariç geri kalan ücretler iade edilir.

PrimeFLY türünde farklı olarak kesinti tutarı 120 TL’dir. Business Esnek paketine dahil olan uçak biletlerinin iptali durumunda ise, uçuşa 12 saat kala herhangi bir sürede iptal işlemi yapıldığında 200 TL kesinti uygulanır. Uçuşa 12 saatten fazla bir süre bulunuyorsa bilet üzerinde yapılacak iptal ve iade işlemlerinde kesinti yapılmaz.

  • Türk Hava Yolları Dış Hat Ücret Koşulları

Economy Promosyon olarak satın alınan biletlerde iptal ve iade işlemleri yapılamamaktadır. İptal durumunda yalnızca vergi bedelleri iade edilebilir. İade fiyatı içerisine biletleme servis ücreti ve akaryakıt harcı dahil olmamaktadır. Economy kısıtlı türde uçuş önce belirli bir kesinti karşılığında iptal işlemi yapılabilmektedir. Economy esnek türünde uçuştan önce iptal durumunda kesinti bedeli olmadan iptal sağlanabilmektedir. Business Promosyon ve Business Kısıtlı türünde alınan biletler için belirli bir miktar kesinti uygulanmaktadır, Business Esnek biletlerinin iptal edilmesi durumunda herhangi bir kesinti bedeli uygulanmamaktadır.

  • AnadoluJet İç Hat Ücret Koşulları

AnadoluJet Standart ve AnadoluJet EkstraJet uçak bileti alan kişiler için uçuşa 12 saatten az kalan süre içerisinde iptal mümkün olmamaktadır. İptal edilmesi durumunda yalnızca tahsil edilmiş havalimanı vergileri iade edilmektedir. Biletleme servis ücreti ve akaryakıt harcı dahil değildir. 12 saatten fazla bir süre olması durumunda ise 100 TL cezalı işlem yapılmaktadır. F, U, V, W, P sınıflarında iptal ve iade işlemleri yapılmaz. Ek olarak, Kuzey Kıbrıs uçuşlarına özel olarak 12 saatten fazla süre olması halinde, B, M, A, H, S sınıfları için 200 TL; O, E, Q, T ve L sınıfları için ise 100 TL cezalı işlem yapılmaktadır.

  • AnadoluJet Dış Hat Ücret Koşulları

Economy Promosyon biletleri için iptal ve iade işlemleri gerçekleştirilememektedir. Sadece vergi bedelleri iade edilmektedir. Economy Kısıtlı türde biletler için uçuştan belirli bir kesinti karşılığında yapılabilmektedir. Güzergah ve bilet sınıfına göre değişiklik gösterebilmektedir. Economy Esnek paket için ise kesinti bedeli olmadan iptal işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir