© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Randevu İptali
 4. »
 5. Araç Vize Randevu İptali

Araç Vize Randevu İptali

admin admin - - 7 dk okuma süresi
416 0
Araç Vize Randevu Nasıl Alınır

Araç Vize Randevu Nasıl Alınır?

Araç sahiplerinin genelde araç muayenelerini yaptırmak için tüm günlerini ayırmaları yoğun bir tempoya girmelerine sebep olmaktadır. Araçlarınızın muayenesine zaman ayıramayacak müşterilerimiz için online Araç Vize randevu alma hizmeti vermekteyiz. Araç randevusu almak için sistemde bulunan kısımları doldurmaları gerekir. Bu kısımlar plaka no, ruhsat seri ve no ile şehir bilgisi istenir.

Bilgilerini doğru bir şekilde eksiksiz giren araç sahipleri istediği gün ve saatlerde randevu alabilecektir. Araç muayene zamanı gelen araç sahipleri Araç Vize tarafından kolayca muayene randevusu alabilir. Araç bakımlarını ve randevularını değiştirmek isteyen araç sahipleri sitede bulunan ilgili kısımdan randevularını değiştirip güncelleyebilir. Araç Vize Randevu alınırken izlenecek adımlar:

 • Plaka ve randevu almak istediğiniz il bilgilerini giriniz.
 • Araç türü seçiniz.
 • Aracınız için hangi konuda hizmet almak istediğinizi ilgili kısma yazınız.
 • Randevu gününüzü seçiniz.
 • Aracınızın son muayene geçerlilik tarihini ilgili kısma giriniz.
 • Aracınızı muayene ettirmek istediğiniz araç istasyonunu seçiniz.
 • Muayene saatinizi seçiniz.
 • Araç muayenesi için kendinize ait gerekli olan iletişim bilgilerinizi giriniz.

Araç Vize Randevu Nasıl Alınır

Araç Vize Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Randevunuzu iptal etmek istiyorsanız, Araç Vize randevu iptal etme sistemi üzerinden ilgili bilgilerinizi girerek iptal edebilir ya da güncelleyebilirsiniz. Randevu tarihinize, bilgilerinize ulaşabilir; aynı zamanda istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz.

 

Yarış Yorgunluğu Randevu Angie Durumlarda İptal Edilebilir mi?

 • Muayene randevunuzu alacağınız sırada birtakım evraklara ihtiyaçlarınız vardır. Bu evrakların tam ve eksiksiz olması önem arz etmektedir. Araç sahiplerinin randevu gününde hiç hesapta olmayan bir işi çıkabilir. Bu ve benzeri durumlar söz konusu olunca araç sahibi randevusunu iptal edebilir ya da ileri bir tarihe güncelleyebilir. Araç Vize firmasının sitesine girerek yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere Araç Vize randevu iptal etme ve güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Araç muayene iptaline gelmeden önce belgelerinizi kontrol etmelisiniz.
 • Muayeneye gelmeden önce mutlaka araç ruhsatınızı yanınızda bulundurunuz. Aksi takdirde muayeneye giremezsiniz.
 • T.C. kimlik numaranızın üzerinde bulunduğu ehliyet, nüfus cüzdanı ya da pasaportunuzu yanınızda bulundurmalısınız. Aksi takdirde sorunlar yaşayabilirsiniz.
 • Muayene ettireceğiniz aracın sahibi eğer ki siz değilseniz mutlaka vekalet ettiğinize dair durumu belgeleyen evrakların yanınızda olması gerekir. Sorunlar yaşamamanız için önemlidir.
 • Trafik sigortanızın tarihine bakmadan aracınızı muayeneye getiremezsiniz. Çünkü trafik sigortası geçmiş olan araçlar, sigortası yapıldıktan sonra muayeneye alınmaktadır.
 • Egzoz gazı emisyon ölçümlerinizi tüm araç muayene istasyonlarında yaptırabilirsiniz.

Bu durumlar mutlaka kontrol edilmelidir. Aksi takdirde araç muayenesi randevunuz iptal edilir.

Ek hususlar:

*Araç muayenesi için gerekli belgelerin tam olması,

*Yakıt veya gaz kaçağı olması

*Araç yüksekliğinin AİTM yönetmeliğine uygun ölçülerde olması,

* Çalışmayan bir araç olması,

* Tehlikeli madde taşıyan bir araç olması,

*Muayeneye uygun olmayan araçlar olması durumlarında randevular iptal edilir ve araçlarınız muayeneye alınmaz.

* Otobüs, minibüs ve dolmuş gibi araç sahibi iseniz, araçlarınızda acil durumlar için çıkış levhalarının ve gereken sayıda acil durum çıkış çekicinizin bulunup bulunmadığını kontrol etmelisiniz.

*Araçlarınızdaki arka ve ön cam yıkama sistemlerinizin çalışır durumda olup olmadığı kontrol edilmeli, aynalar ise eksiksiz olmalıdır.

*Emniyet kemerlerinizin, ilgili trafik yönetmeliklerinde belirtildiği özellikte olması ve çalışır durumda olması önem arz etmektedir.

Araç Vize Randevu iptali 2021

Araç Vize Hangi Durumlarda İptal Edilemez?

Yukarıda belirttiğimiz tüm hususlara dikkat edildiği süre zarfı içerisinde herhangi bir randevu iptali yapılmamaktadır. Elbette ki aracınızda herhangi bir eksiklik olmadığı konusunda emin olmalısınız. Eksiklik var ise giderilmelidir. Aksi takdirde muayeneden geçemeyebilirsiniz. Araç Vize firmasından araç muayene randevusu alarak ilgili alanları doldurup hizmetimizden en etkin ve verimli şekilde yararlanabilirsiniz.

Bizi tercih etmeniz bizim için bir memnuniyettir.  Randevu iptallerine sebebiyet olmaması için  araçlarınızın basit sorunlarını giderip muayenede başarısızlığını önleyebilirsiniz. Fakat aracınızda bahsedilen birtakım sorunların bulunmaması, araçlarınızın muayenesini olumlu sonuçlanabileceğine işaret etmez.

Aracınız muayene sürecinden sadece uzman teknisyenlerin tespit edeceği kusurlardan dolayı mevcut durumlarda muayeneden geçemeyebilir. Şimdi siz de araç bilgilerinizi girerek dilediğiniz istasyonda muayenizi yaptırıp konforlu sürüşlerinizin tadına varabilirsiniz. Araç Vize randevu alarak araç muayenelerinizi sorunsuz ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Araç Vize Randevu İptali için aşağıdaki iletişim numarasından arayarak işlemleriniz kolayca halledebilirsiniz.

Bilgi ve randevu almak için bize 0850 222 88 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Araç Muayene Ücreti

 • Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römork: 342,20​ TL
 • Traktör (römorklu, römorksuz), motosiklet ve motorlu bisiklet: 174,64 TL
 • Otobüs, kamyon, çekici ve tanker: 462,56 TL

Araç randevusu almak hiç bu kadar kolay olmamıştı yazımızı okuyarak kolayca randevu alabilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. aklınıza takılan soruları yorum olarak atabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir