© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Bilet İptali
 4. »
 5. Etstur Bilet İptali

Etstur Bilet İptali

admin admin - - 6 dk okuma süresi
665 0
Etstur Bilet İptali

Etstur Bilet İptali

Etstur 1991 yılında kurulmuştur. Öncelikli hedeflerinden biri her zaman müşteri memnuniyeti olmaktadır. Bilet alım ve iptali konusunda da her zaman yardımcı olmaya çalışılmaktadır. Etstur ile hem yurtiçi hem yurtdışı tatil planları yapabilirsiniz. Yaptığınız planda herhangi bir değişiklik olduğu durumda iptal etmeniz gerekmektedir.

Etstur bilet iptali imkânı bulunuyor, kolaylıkla yapabilirsiniz. Etstur ile yurtiçinde ve yurtdışında otel rezervasyonlarını kapsayan planlar yapabilirsiniz. Etstur’a ait yüzlerce tatil paketi bulunmaktadır. Bu tatil paketlerinden kendinize en uygun olanı seçerek rezervasyon yaptırabilirsiniz. Etstur ile erken rezervasyon şansınız vardır. Erken yaptırdığınız zamanlarda, daha sonradan bir aksilik çıkması durumunda eğer gidemeyecek iseniz iptal edebilirsiniz.

etstur rezervasyon iptali 2021

Etstur Bilet İptali Mümkün mü?

Etstur bilet iptal edilebilir mi? Akıllara gelen en sık sorulardan biri budur. Şartlar sağlandığı takdirde bilet iptali yapılması mümkün. Peki, bilet iptal etme şartları nelerdir? Rezervasyon iptal sigortası sayesinde kolaylıkla iptal yapmak mümkündür. Rezervasyon sigortası sayesinde tatilinize 72 saat kalaya kadar iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Rezervasyon iptal sigortasının da belli şartları bulunuyor. Bu şartlar:

 • Otel rezervasyonunda ödeme 1000 TL ve altında ise sigorta tutarı 10 TL’dir. 1000 TL ve üzerindeki otel rezervasyonları için ise tutarın %1 i kadar sigorta tutarı ödenir.
 • İptal durumunda kalacağınız yerin ödemesi aynen yapılır ancak sigorta tutarı iade edilmez.
 • Sigorta, uçak biletlerini kapsamamaktadır. Uçak biletleri son 24 saat kalıncaya kadar iptal edilebilir.
 • Otobüs bileti ile yapılan rezervasyonlar ise son iki gün kalana kadar iptal edilebilir.
 • Rezervasyona daha sonradan sigorta eklenebilir. Ancak tatile çıkılmasına en az 7 gün kalması gerekmektedir.
 • Etstur sigortası 1 Nisan ve 30 Kasım arasında geçerlidir.

Yapılan kolaylıklar sayesinde Etstur ile kolaylıkla bilet iptali yapabilirsiniz. Aylar öncesinden yapılan harika tatil planları anlık gelişen olaylardan dolayı iptal edilmesi gerekebiliyor. Böyle zamanlarda eğer tatiliniz 1 Nisan ve 30 Kasım arasındaki tarihlere denk geliyor ise sigorta avantajından faydalanabilirsiniz. Bu durum dışında da Etstur bilet iptali mümkün.

 

Etstur Bilet İptali

Bilet İptali Nasıl Yapılır?

Bilet iptali nasıl yapılır? Bilet iptali nereden yapılır? Bu sorular bilet iptali yapmak isteyenlerin akıllarına en çok gelen sorulardan sadece iki tanesidir. Rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra akıllara gelmeyen sebeplerden dolayı iptal etmeniz gerekebilir. Aylar önce yapılan rezervasyonlarda bu durumun ön görülmesi pek mümkün olmuyor ve bu duruma rastlanabiliyor. Bilet iptal etme şartları nelerdir?

 • Rezervasyon yaptırırken iadesi olmayan rezervasyonu seçer iseniz iptal etmeniz mümkün olmuyor. İade edebilirsiniz yazan rezervasyon türünü seçmeniz gerekmektedir.
 • Otele girmenize 15 gün kalıncaya kadar rezervasyonunuzda değişiklik yapabilir ya da iptal edebilirsiniz. Ödeme durumunuza göre verdiğiniz ücret iade edilecektir.
 • Tatile gitmenize 15 günden az kaldı ise yine iptal işlemi yapabilirsiniz. Ancak ödemenizin %35 i kadar bir kesinti yapılır ve kalanı iade edilir.
 • Ölüm, kaza, hastalık gibi önemli durumlarda kişi kendisi ya da birinci dereceden akrabası, durumunu resmi bir rapor ile belgelendirerek rezervasyonu iptal edebilir ve bu durumlarda ödemede hiçbir kesinti uygulanmaz.
 • İptal işleminin gerçekleşmesi için imzalı ve yazılı belge olması gerekmektedir.

 

Etstur İptal İşlemi Nereden Yapılır?

Acentelerden iptal işlemi: Rezervasyona 15 gün kalaya kadar acentelere giderek iptal işlemi yapabilirsiniz. Kartla ödeme yaptıysanız karta iade yapılır, nakit yaptıysanız ödemeniz hemen geri verilir.

Müşteri hizmetlerinden iptal işlemi: Aradığınız zaman güvenli için sorulan birkaç sorudan sonra kolaylıkla iptal işleminiz gerçekleştirilir.

Web sitesinden iptal işlemi: Kişinin kolaylıkla tek başına yapabileceği bir işlemdir. Siteye girdikten sonra rezervasyonların olduğu yere girerek üzerine tıkladığında iptal et butonu çıkacak ve böylelikle iptal işlemi gerçekleşecektir.

 

ETS tur bilet iptal etmeyi anlattık umarım açıklayıcı bir makale olmakla birlikte sizlere yardımcı olabilmişizdir. Kafanıza takılan soruları yorum olarak atabilir bizlere sorabilirsiniz. iptal.net olarak sizlere en kolay basit şekilde bilet iptalini sağlayacak bilgileri sizlere sunmaya devam edeceğiz.   yukarıda yazılan makalede  anlatılan Etstur bilet iptali ile aldığınız biletleri kolay bir şekilde biletlerinizi iptal veya iade alabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir