© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Banka
  4. »
  5. Yapı Kredi BES İptali

Yapı Kredi BES İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1351 0
Yapı Kredi BES İptali

Yapıkredi Bes iptal etme

 

Yapı Kredi BES iptali konusu emeklilik sisteminden çıkmak isteyen kişilerin merak ettiği bir konudur. Günümüzde kişiler için en önemli konulardan biri ilerleyen dönemlerde emekli olabilmektir. Bu konuda birçok banka veri çeşitli fırsatlar sunmaktadır. İş hayatına devam eden kişiler Yapı Kredi Bankası’ndan BES sistemine girerek emeklilik zamanı sigorta dışında BES aracılığı ile emekli olabilmektedir.

Yapı Kredi BES’e girmek isteyen kişilerin çalışıyor olmasına gerek yoktur. Ev hanımları ve öğrenciler de bu sistemden yararlanabilir. Kişiler aylık olarak yatırabilecekleri kadar bir meblağ belirleyerek sisteme girebilirler. BES uygulamasının en iyi yanlarından birisi ise devlet destekli olmasıdır. Kişilerin yatırdığı miktarın %30’u kadar bir miktar devlet katkısı olarak hesaba yatmaktadır.

 

BES İptali Ne Zaman Yapılabilir?

 

Yapı Kredi BES iptali yapmak isteyen kişiler bu işlemi ne zaman yapabileceklerini merak etmektedir. Kişiler işe başladıktan sonra maaşlarını almış oldukları banka genellikle kişiler adına BES hesabı açmaktadır. Maaşların eksik aldığımı fark eden kişiler bu durumu araştırarak BES kesintilerinden kaynaklı olduğunu öğrenmektedir. Maaşın tamamlamak isteyen kişiler BES iptali yapmak isteyebiliyor.

Yapı Kredi BES iptal yapmak için beklemenize gerek yoktur. İlk maaşınızı aldıktan sonra Yapı Kredi Bankası ile iletişime geçerek iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde BES sistemine kendiniz girdiyseniz 2 ay içinde herhangi bir gün iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi BES İptali

BES İptali Nasıl Yapılır?

 

Yapı Kredi BES iptali yapmak isteyen kişiler bu işlemin nasıl yapılacağını araştırmaktadır. Yapı Kredi Bankası bireysel emeklilik sisteminden gitmeye karar verdiğinizde karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Dilerseniz kendimize en yakın Yapı Kredi Bankası’na giderek bireysel emeklilik iptali yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Dile getirdiğiniz takdirde işlemleriniz yapılmaya başlanarak en kısa süre içinde sonuçlanacaktır.

Yapı Kredi bireysel emeklilik iptali için bir diğer yol ise müşteri hizmetlerini aramak olacaktır. 0850 222 0 444 telefon numarasını arayarak Yapı Kredi müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bireysel emeklilik iptali yapmak istediğinizi dile getirdiğiniz takdirde işlemleriniz yapılmaya başlanacaktır.

 

BES İptali Sonrası Para Ne Zaman Yatar?

 

Yapı Kredi BES iptali işlemi gerçekleştiren kişiler paralarının ne zaman hesaplarına yatacağını araştırmaktadır. Ne sebeple olursa olsun bireysel emeklilik sisteminden çıkma şansınız bulunmaktadır. Bu yüzden bu işler ne karar verdikten sonra kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yapmamız gereken yalnızca gerekli adımları takip etmek olacaktır. Müşteri temsilcisine talebinizi ilettiğiniz takdirde bir süre içinde isteğiniz gerçekleşecektir.

bes iptali yapı kredi

Yapı Kredi bireysel emeklilik iptali yapan kişilerin paraları 10 gün içinde hesaplarına yatmaktadır. Yapı Kredi bireysel emeklilik sistemden çıkmak istiyor iseniz işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Daha sonra ise 10 gün içinde paranız hesabınıza yatacaktır. Böylelikle kolay bir şekilde Yapı Kredi BES iptali işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Ayrıca çok bir süre geçmeden paranızı çekme şansınız olacaktır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir