© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Üyelik İptali
 4. »
 5. Mepaş Abonelik İptal Etme

Mepaş Abonelik İptal Etme

admin admin - - 6 dk okuma süresi
1236 0
mepaş abonelik iptal etme

Mepaş Abonelik İptali

Mepaş abonelik iptali işleminin nasıl yapılacağı özellikle birkaç şehirde yaşayan kişilerin merak ettiği bir konudur. Elektrik insan hayatının olmazsa olmaz bir parçasıdır. Teknolojik bütün cihazların çalışabilmesi için elektriğe ihtiyaç duyulmaktadır. Her şehirde bulunan farklı elektrik şirketleri vardır. Bu şirketlerden birisi ise Mepaş’tır. Elektrik aboneliği için kişilerin bulundukları şehirdeki Mepaş birimlerine gitmesi gerekmektedir.

Mepaş; Karaman, Niğde, Kırşehir, Konya, Aksaray illerinde hizmet vermektedir. Bu illerin ilçeleri dâhil olmak üzere yaklaşık olarak 1,9 milyon kişiye elektrik hizmeti sunar. Adı geçen şehirlerde yaşayan kişiler Mepaş birimlerine giderek aboneliklerini oluşturabiliyor. Ancak kimi zaman bu aboneliklerin iptal edilmesi gerekmektedir. Böyle bir durumda ise gerekli adımların izlenmesi gerekiyor.

Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Evden taşınacak olan kişiler ya da iş yerini boşaltacak olan kişiler öncelikle abonelikleri iptal etmek ile işe başlamayı tercih etmektedir. Çünkü abonelikleri iptal edilmeden kişilerin başka bir yerde kendi adına abonelik oluşturmaları mümkün değildir. Aynı şekilde abonelik alınmaz ise adrese yeni gelen kişilerin üzerlerine abonelik alması da mümkün olmamaktadır.

Mepaş abonelik birimlerine giderek abonelik iptali yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Böylelikle kısa süre içinde işlemleriniz tamamlanacaktır. Abonelik iptali yaparken elektriğin kapanma talimatını 14 gün sonraya kadar vermeniz mümkün oluyor. Örneğin kuruma ayın 10’unda giderseniz kapatma talimatını 24’ü olarak ya da aradaki tarihler için verebilirsiniz.

Abonelik İptali İçin Gerekli Evraklar

Mepaş abonelik iptali yapmak için bazı evraklar gerekmektedir. Mepaş ev abonelik iptali için gerekli evraklar:

 • C kimlik ve fotokopisi
 • IBAN ( Güvence bedelini geri alabilmek için gereklidir. )
 • Son ay gelen elektrik faturası

Mepaş iş yeri abonelik iptali için gerekli evraklar:

 • Son ay gelen elektrik faturası
 • IBAN ( Güvence bedelini almak için gereklidir. )
 • İş yerine ait yetki belgesi
 • İşlemi iş yeri sahibi yapamayacak ise vekâletname ve imza sirküleri
 • Yetkili kişinin kimliği ve fotokopisi

Abonelik iptali işlemi neresi için yapılacak ise uygun belgelerin toplanması ve evraklar ile birlikte Mepaş birimine gidilmesi gerekmektedir.

Abonelik İptali Güvence Bedeli İadesi

 

Mepaş aboneliği iptal edildikten sonra güvence bedelinin ne zaman iade edileceği kişilerin merak ettiği bir diğer sorudur. Abonelik iptali sırasında sizden güvence bedelinin yatırılması için IBAN istenecektir. Elektriğinizin kapanma talimatını hangi tarihe verdiğiniz ödemenin yapılması konusunda önemlidir. Elektriğinizin kapandığı tarihten itibaren 7 gün içinde ödemeniz hesabınıza yatırılacaktır.

Mepaş abonelik iptal etme işlemi yapıldıktan sonra görevliler sayacı okuyarak tüketim bedelini hesaplar. Bu tüketim ücreti güvence bedelinden düşülmektedir. Kalan miktar ise abonelik iptali yapan kişinin vermiş olduğu IBAN’a yatırılmaktadır. Banka hesabınız bulunmuyor ise bunu görevlilere söyleyerek Mepaş’a ait olan veznelerden direkt olarak almanız mümkün olacaktır. Dilerseniz abonelik iptali yaparken aynı anda yeni taşınacak olduğunuz yer için abonelik işlemi yapabilirsiniz.

 

Abonelik başvurusu belgeleri

Başvuru öncesinde belgelerinizi eksiksiz tamamlamak abonelik sürecini hızlandıracaktır. İlk olarak bilmeniz gereken: taşınacağınız yerdeki tesisat ya da sayaç numaranız. Bu numara sayesinde, Meram Elektrik hızlı bir şekilde oturduğunuz yeri tespit edebilir. Sayaç numarası, eğer elinizde varsa, daha önceki bir faturadan bulabilceğiniz gibi sayacın üzerinden okuyarak da not edebilirsiniz. Aşağıda gerekli olacak belgeleri sıralayalım.

 

e devlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz  LİNK

 

Elektrik Abonelik Bedelleri 2018
Bedelin Adı Ücret
Güvence Bedeli Mesken için ortalama 142,20 TL *
Kesme-Bağlama Bedeli İşlem başına 26,80 TL
Damga Vergisi Güvence bedelinin binde 9,48’i
Dosya Bedeli Güvence bedeline göre belirlenir

 

Elektriğim ne zaman açılır ve benim üzerime geçer?

Meram Elektrik ile sözleşmenizi imzalayıp, gerekli bedelleri ödedikten sonra elektriğiniz en geç 3 gün içinde açılacaktır. (eğer eviniz belediye sınırları dışındaysa 5 günü bulabilir.) Meram Elektrik, bir çok hanenin elektriğini 3 günlük süre tamamlanmadan, aynı gün tamamlamaktadır..

 

Başvurumu ne zaman yapmam gerekir?

Yeni evinize taşınmayı beklemeden elektrik abonelik işlemlerine hemen başlamanızı tavsiye ederiz. Kira sözleşmenizi imzaladıktan ya da tapunuzu üzerine aldıktan sonra, gerekli belgeleri toplayıp Meram Elektrik ile hemen iletişime geçmenizde fayda vardır. Sözleşmenizi imzalayıp, gerekli bedelleri ödedikten sonra elektriğiniz en geç 3 gün içinde açılacaktır. (eğer eviniz belediye sınırları dışındaysa 5 günü bulabilir)

 

Abonelik işlemlerini kimler yapabilir?

Abonelik işlemlerini kira sözleşmesinde ya da tapuda adı bulunan kişi bizzat yapmalıdır. Başvuru başka bir kişi adına yapılıyorsa, noterden taskdikli vekaletname alınmalı ve başvuru sırasında yanınızda bulunmalıdır. Evlilik cüzdanınız bile olsa eşinizin adına vekaletname olmadan başvuru yapmanız mümkün değildir.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir