© 2021-2024 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Üyelik İptali
 4. »
 5. Zoom Hesap Silme

Zoom Hesap Silme

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1067 0
zoom hesap iptali

Zoom Hesap Silme

Zoom hesap silme işlemi sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sosyal medya platformları gelişmeye devam ediyor. 2011 yılında ABD’de kurulan Zoom ise kişilerin görüntülü konuşmasına olanak sağlamaktadır. Son dönemlerde birçok şirket uzaktan toplantı yapmaları gerektiği zaman Zoom uygulamasını kullanmaktadır. Uygulamayı kullanmak için ise üye olmak yeterlidir.

Zoom uygulamasının kullanımı genel olarak ücretsiz olsa da birçok uygulamada olduğu gibi ücretli kullanımı da bulunmaktadır. Zoom uygulamasını kullanmak için açmış olduğunuz üyeliği bir süre sonra kapatmak isteyebilirsiniz. Bunun için birkaç yol izlemeniz gerekmektedir. Uygulamayı ücretsiz kullanıyorsanız farklı ücretli kullanıyorsanız farklı bir yol izlemeniz gerekecektir. Size uygun olan hesap silme adımlarıyla işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

zoom hesap iptali

Ücretsiz Zoom Üyelik İptali

Ücretsiz olarak kullanılan Zoom aynı zamanda temel Zoom olarak geçmektedir. Ücretsiz olarak kullandığınız Zoom uygulaması daha yüzeyseldir ancak birçok ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz şekildedir. Bu yüzden birçok kişi ücretsiz olarak kullanmayı tercih etmektedir. Siz de Zoom uygulamasını ücretsiz kullanıyorsanız gerekli adımları takip ederek üyeliğinizi sonlandırabilirsiniz. Ücretsiz Zoom üyelik iptali:

 • Zoom web sitesine giriniz.
 • Kullanıcı bilgilerinizi girerek hesabınızı açınız.
 • Daha sonra ise https://us04web.zoom.us/account linkine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkacak olan sayfada ‘ Terminate my account ’ seçeneğine tıklayınız.
 • Önünüze çıkacak olan ekranda ise ‘yes’ seçeneğine dokununuz.

Takip ettiğiniz adımlar sayesinde ücretsiz üyeliğiniz kısa süre içinde sonlanmış olacaktır.

Ücretli Zoom Üyelik İptali

Zoom uygulamasını ücretli olarak kullanıyorsanız, ücretsiz üyelik iptalinden biraz daha farklı bir yol izlemeniz gerekecektir. Ancak aynı şekilde sorunsuz ve kısa sürede üyelik iptalinizi gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Ücretli Zoom, temel Zoom’a göre daha kapsamlıdır. Uygulamayı ücretli olarak kullanmayı tercih eden kişi sayısı da bir hayli fazladır. Ücretli Zoom üyelik iptali:

 • Zoom web sitesine giriş yapınız.
 • Kullanıcı bilgileriniz ile sisteme giriniz.
 • https://us04web.zoom.us/billing bağlantısına tıklayınız.
 • Current Plans sekmesine giriniz.
 • Cancel Subscription seçeneğine tıklayarak onaylayınız.
 • Bu seçenek aboneliğinizin yenilenmemesi içindir.
 • Daha sonra ise aboneliğinizi neden yenilemek istemediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.
 • Submit seçeneğine tıklayınız.

Bahsedilen adımları sırasıyla takip ettiğiniz takdirde kısa süre içinde ücretli Zoom üyeliğinizi sonlandırmış olacaksınız.

zoom hesap silme

Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Zoom hesabınızı kapatmak istiyorsanız web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise yukarıda belirtilen adımları takip etmelisiniz. Hesabınızı ücretli kullanıyorsanız ücretli Zoom adımlarını; temel Zoom kullanıyorsanız ücretsiz hesap silme adımlarını takip etmeniz gerekmektedir. Sorunsuz bir şekilde hesabınızı kapatmanız mümkün olacaktır.

Zoom hesap silme işlemi yaparsanız hesabınız geçici olarak tamamen kapanacaktır. Bu yüzden daha sonra yeniden Zoom kullanmak isterseniz baştan üyelik oluşturmanız gerekecektir. Ücretli Zoom kullanıyorsanız hesabınızı kapattıktan sonra ödemeniz iade edilmeyecektir. Ancak bir sonraki ödeme dönemine kadar Zoom kullanmaya devam etme şansınız olacaktır. Daha sonra ise üyeliğiniz otomatik olarak yenilenmeyecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir