© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Üyelik İptali
 4. »
 5. Vakıfbank BES İptali

Vakıfbank BES İptali

admin admin - - 5 dk okuma süresi
1247 0
Vakıfbank BES İptali

Vakıfbank BES İptali

İnsanların çalışma hayatları boyunca birikim yapabilmeleri açısından 2003 yılında fiilen uygulanmaya başlayan BES (Bireysel Emeklilik Sistemi), pek çok banka tarafından maaş müşterilerine uygulanmaktadır. Sigortalı çalışanlar, maaş hesaplarını aktif hale getirdiklerinde BES de otomatik olarak tanımlanmakta ve birikim işlemi başlamaktadır.

 • Vakıfbank BES iptali için öncelikle bu bankada hesabınız olması gerekmektedir.
 • Çalıştığınız kurumda sigortalı bir çalışan olarak görünmeniz şarttır.
 • Devletin ve bankanın katkısıyla aylık belli bir miktar birikim sağlanmaktadır.
 • BES işlemi hakkında detaylı bilgilere; Vakıfbank Mobil, Vakıfbank İnternet Bankacılığı ve Vakıfbank şubeleri aracılığı ile ulaşabilirsiniz.
 • Vakıfbank BES iptali için müşteri hizmetleri ile veya şubede bulunan yetkililer ile görüşmeniz gerekmektedir.

BES İptali Yöntemleri

Vakıfbank kapsamında sunulan hizmetler arasında yer alan BES, bir çeşit birikim hesabı olarak bilinmektedir. Ancak bu birikim hesabının kapatılması için yapılan başvuru sayısı da oldukça fazladır. Vakıfbank BES iptali yöntemleri sayesinde bu hesabın kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Bahsi geçen bu yöntemler şunlardır:

 • Müşteri hizmetleri aracılığı ile BES iptali
 • SMS yöntemi ile BES iptali
 • İnternet Bankacılığı ile BES iptali
 • Vakıfbank şube ziyareti ile BES iptali

Sıralanan bu yöntemler sayesinde birikim hesabınızı kapatabilirsiniz. Aynı zamanda Vakıfbank şubelerini ziyaret etmeyi tercih ettiğinizde BES hesabı hakkında bilgi de alabilirsiniz. Böylece iptal sürecini daha bilinçli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Vakıfbank BES İptali

BES İptali Nasıl Yapılır?

Düzenli olarak birikim yapamayan kişiler için oldukça ideal bir sistem olan BES, maaş müşterilerinin ücretsiz bir şekilde faydalanması için hayata geçirilmiştir. Ancak bu birikim gerçekleşmesini istemeyen ve sistemin iptal edilmesini talep eden bireylerin sıklıkla Vakıfbank BES iptali nasıl yapılır sorusunu incelediği görülmektedir.

 • Öncelikle BES sistemi hakkında bilgi edinmeniz önerilmektedir.
 • İptal konusunda karar verildiğinde Vakıfbank müşteri hizmetleri hattından yetkili biri ile görüşme sağlanmalıdır.
 • Bir diğer seçenek ise ilgili bankanın şubesini ziyaret etmek olacaktır.
 • Tanımlanan süre içerisinde iptalin gerçekleştirilmesi ile birlikte 1-10 iş günü içerisinde para iadesi yapılmaktadır.
 • Belirtilen sürenin geçmesi halinde ise para iadesi 20 iş gününe kadar sarkabilmektedir.
 • BES iptal edildiğinde size özel tanımlanan birikim hesabı da kapanmış olacaktır.

BES İptali Sonrası Tekrar Birikim Hesabı Açılabilir mi?

Normal şartlarda sigortalı bir işe başlamanız ve maaş kartına sahip olmanız ile birlikte otomatik bir birikim hesabı aktif hale getirilmektedir. Bu birikim hesabı sayesinde kolay emeklilik işlemleri yapılması amaçlanmaktadır. Ancak insanların zaman zaman bu hesaba ihtiyaç duymadıkları veya birikim yapmaktan vazgeçtikleri görülmektedir.

Vakıfbank BES başvuru başlığı ise bu bağlamda merak edilen süreçler arasındadır. Size özel tanımlanan otomatik BES sistemini iptal etmeniz durumunda ilgili bankanın şubelerine giderek tekrar başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Aksi halde ilk etapta iptal ettirdiğiniz birikim hesabı kapatılmış olacak ve birikim işlemleri durdurulacaktır.

 

Bes İptal İletişim

Telefon numarası ile BES iptali yapmak için Vakıfbank üzerinden iki farklı hat çalışmaktadır. Bunlardan birisi 444 9 237 olurken diğer hat ise 0 850 222 9 657 numaralı hattır. Bu iki numaradan herhangi birisini arayarak hızlı bir şekilde iptal işlemleri tamamlanmaktadır.

Müşteri hizmetleri ile iptal süreçlerine ilişkin görüşme sağlanırken, verilen bilgilerin doğruluğunun teyit edilmesi gerekmektedir. Vakıfbank Bireysel Emeklilik iptali sürecinde üç defa yanlış bilgi verilmesi halinde işlemler yalnızca şubeden devam ettirilebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir