© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Üyelik İptali
 4. »
 5. Signal Hesap Silme Ve İptali

Signal Hesap Silme Ve İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1185 0
Signal Hesap Silme Ve İptali

Signal Hesap Silme ve İptali

 

Signal hesap silme ve iptali işlemi uygulama kullanımı azalmaya başladıkça merak edilen bir konu haline gelmiştir. Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması şüphesiz Whatsapp’tır. Zaman zaman Whatsapp uygulamasının sözleşme yenilemesi ile kişiler farklı platformlara yönelebiliyor. Bunlardan birisi ise Signal uygulamasıdır. Ancak bir süre sonra kişiler Signal hesap iptali yapmak isteyebiliyor.

Signal uygulaması 2014 yılından beri kullanıcılara hizmet vermektedir. Uygulama hem Android cihazlar için hem de IOS cihazlar için uygun üretilmiştir. Sesli mesaj, yazılı mesaj, görsel ve video paylaşım yapılması mümkündür. Birçok kişi tarafından sevilerek kullanılan bir uygulama olmasına karşın bazı kişilerde memnun kalmayarak hesaplarını silmek isteyebiliyor.

Signal Hesap Silme Mümkün mü?

 

Signal açık kaynaklı bir mesajlaşma uygulaması olarak hizmete sunulmuştur. Her geçen gün kendisini yenilemeye devam ederek kişilerin isteklerini karşılayacak hale gelmiştir. Signal uygulaması ABD’de bulunan Signal Vakfı tarafından kurulmuştur. Kurulur iken herhangi bir kar amacı hedeflenmemiştir. Kullanım kolaylığından dolayı belli bir kesimin tercih ettiği bir uygulamadır.

Signal kullanmak her ne kadar kolay olsa da kişiler bazı sebeplere bağlı olarak artık bu uygulamayı kullanmak istemeyebiliyor. Bu yüzden uygulamayı cihazlarından kaldırmadan önce hesap iptali yapmak istiyorlar. Signal mesajlaşma uygulamasını artık siz de kullanmak istemiyor iseniz kolay bir şekilde hesap silme işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Android Cihazlarda Hesap Silme

 

Android cihazınızda Signal uygulamasını kullanıyor iseniz bazı adımları takip etmeniz gerekmektedir. Adroid cihazlarda Signal hesap silme adımları:

 • Cihazınız üzerinden uygulamayı açarak hesabınıza giriş yapınız.
 • Profilinize giriniz.
 • Profil kısmında bulunan gelişmiş ayarlar bölümüne giriniz.
 • Karşınıza çıkan sayfada hesabımı sil seçeneğini göreceksinizdir.
 • Signal uygulamasına kayıtlı olan numarayı girmeniz gerekmektedir.
 • Numaranın girilmesinin ardından ise aynı şekilde yeniden hesabı sil seçeneğine tıklayınız.
 • Onayınızı verdikten sonra hesabınız silinecektir.

İşlemleri sırası ile tamamladıktan sonra kolaylık ile Signal hesabınız silinmiş olacaktır. Sistemdeki bilgileriniz ve iletilerinizde hesabınız silindiği andan itibaren silinmiş olacaktır. Arkadaşlarınızın Signal rehberinde görünmeyeceksiniz. Hesabınızı silmek için yalnızca birkaç dakika ayırmanız yeterli olacaktır.

 

Signal Hesap Silme Ve İptali

IOS Cihazlarda Hesap İptali

 

Google Play mağazası üzerinden indirme işlemi yapıldığı gibi App Store üzerinden de indirme işlemi yapılarak uygulama kullanılabilmektedir. ıPhone cihazınızda Signal uygulaması var ise ve hesabınızı kapatmak istiyor iseniz aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • Cihazınızda bulunan Signal uygulamasını açınız.
 • Hesabınız açık değil ise hesabınıza giriş yapınız.
 • Profilinize giriş yapınız.
 • Profilinizde bulunan ‘gelişmiş’ seçeneğine tıklayınız.
 • Daha sonra karşınıza çıkacak olan ekranda hesabı sil seçeneğine tıklayınız.
 • Son olarak onay vermeniz gerekmektedir.

Yukarıda bahsedilen adımlar ile IOS cihazınızda Signal hesap silme ve iptali işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. Bu adımları takip ederek hesabınızı sildikten sonra ise başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Uygulamayı cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir