© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. Sahibinden İlan Kaldırma Nasıl Yapılır

Sahibinden İlan Kaldırma Nasıl Yapılır

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1242 1
Sahibinden İlan Kaldırma Nasıl Yapılır

Sahibinden İlan Kaldırma Nasıl Yapılır

 

Sahibinden.com sitesi birçok satış yapan kişi tarafından kullanıldığı için sıklıkla sahibinden ilan kaldırma nasıl yapılır sorusu sorulabiliyor. Sahibinden.com sitesi üzerinden ikinci el ve sıfır ürünlerin alım satımı yapılmaktadır. Ödeme konusunda oldukça güvenli olduğu için de birçok kişinin tercih ettiği bir sitedir.

Sahibinden.com sitesinde Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki farklı dil seçeneği bulunmaktadır. Kurulduğu günden beri hem alıcıların hem de satıcıların ihtiyaçlarını karşılamayı başarmıştır. Ev, araba farklı elektronik cihazlar gibi birçok alanda ürün bulmak mümkün oluyor. Herhangi bir şey satın alınacağı zaman da satılacağı zaman da üyelik oluşturulması gerekmektedir. Satış yapan kişiler de yayınladıkları ilanları nasıl kaldıracaklarını merak etmektedir.

Sahibinden.com İlan Kaldırmak

 

Sahibinden.com sitesine üye iseniz ve satış yapıyorsanız bir süre sonra ilanı kaldırmanız gerekebilir. Bu durumda çok kolay bir şekilde ilanınızı yayından kaldırabilirsiniz. Normal şartlarda Sahibinden.com sitesinde ilan vermek isteyen kişilerin ilanları incelenir. 6 saat içinde ilan onaylanır ya da reddedilir. Bu durumda hafta sonlarının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

İlanınızın süresi doldu ise otomatik olarak pasif hale gelecektir. Bunun için sizin ilan kaldırma işlemi yapmanıza gerek olmamaktadır. Ancak pasif duruma düşmüş olan ilanınızı dilerseniz yeniden gerekli adımları izleyerek yayınlayabilirsiniz. İlanınızı kendiniz bazı sebeplerden dolayı kaldırmak isterseniz de oldukça kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İlan Kaldırma İşlemleri

 

Sahibinden.com sitesinde ilan vermenin kolay olduğu kadar ilan kaldırma işlemi de oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Siteye giriş yapınca ilan ver kısmından kolay bir şekilde ilan verilebilmektedir. Ancak ilanı kaldırmak isteyen kişiler özellikle ilk kez bu işlemi yapacak ise nasıl yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak isteyebiliyor.

Kullanıcı bilgileriniz ile hesabınıza giriş yaptıktan sonra bana özel kısmına girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise ilan yönetimi-ilanlar-yayında olan adımlarını takip etmeniz gerekmektedir. Bu kısımda yayından kaldırmak istediğiniz ilan için yayından kaldır seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Diğer bir seçenek ise ilan detay sayfasına girerek ilan işlemleri kısmına girerek yayından kaldır seçeneğine dokunmalısınız. Bu iki işlemden birini tercih ederek kolaylık ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sahibinden İlan Kaldırma Nasıl Yapılır

Sahibinden İlan Kaldırma

 

Sahibinden.com sitesinde bazı kategorilerde ücretsiz ilan verilebilmektedir. Bu yüzden çok daha fazla rağbet gören bir site haline gelmiştir. Site kullanıcı sayısı fazla olduğu için de ilan kaldırma işleminin nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından araştırılabiliyor. İlanınızı kaldırmak yerine dilerseniz düzenleyebilirsiniz. Bu konuda birçok farklı seçenek bulunmaktadır.

Sahibinden ilan kaldırma nasıl yapılır sorusunun cevabı oldukça basittir. Bu işlemi verilen adımları takip ederek kolaylık ile yapabilirsiniz. İlanınızı kaldırırsanız ilana bağlı olan dopingler de kaldırılmaktadır. Daha sonra ilanınızı yeniden yayınlasanız dahi dopingler yeniden yayınlanmamaktadır. Bu yüzden ilanınızı kaldırmadan önce bu durumları göz önünde bulundurmanızda fayda olacaktır.

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Ekrem yur - -

    Satıştan vazgeçtim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir