© 2021-2023 İptal.net Tüm hakları saklıdır.

İptal Etmenin En Kolay Yolu | iptal.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Üyelik İptali
  4. »
  5. İSKİ Abonelik İptali

İSKİ Abonelik İptali

admin admin - - 4 dk okuma süresi
1276 0
İSKİ Abonelik İptali

İSKİ Abonelik İptali

İSKİ abonelik iptali özellikle ev taşıyacak kişiler tarafından oldukça merak edilen bir konudur. İSKİ 1981 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulmuştur. İçme suyunu temin etmek, arıtma, uzaklaştırma, atık suları toplama gibi görevleri yerine getirmektedir. İstanbul’da yaşayan kişiler evlerine yeni taşındığında ya da yeni iş yeri açtığında öncelikle açtıracak oldukları aboneliklerin başında İSKİ gelir. Kişilerin yaşayacakları yerlerde şüphesiz temel ihtiyaçlardan biri sudur. İstanbul’da yaşayan kişilerin bu durumda ihtiyaçlarını giderebilmesi için İSKİ’ye giderek yaşayacakları yer için abonelik oluşturarak suyu açtırmaları gerekmektedir.

İSKİ Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

İSKİ abonelik iptali, kişiler evlerinden taşınacakları zaman ya da iş yerlerini kapatacakları zaman daha çok araştırılma gereği duyulan bir konu olmaktadır. İSKİ aboneliğini sonlandırmak için birkaç yol bulunmaktadır; Web sitesi, e-devlet, ALO 185 çağrı merkezi ve bizzat İSKİ şubelerine giderek.

İSKİ Abonelik İptali: E-devlet

Günümüzde birçok iş artık e-devlet üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlerden biri de İSKİ abonelik iptali işlemidir. E-devlet üzerinden İSKİ abonelik iptali işlemi oldukça kolay bir işlemdir. https://www.turkiye.gov.tr/iski-abonelik-iptali-basvurusu linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu linke tıklayarak İSKİ abonelik iptali başvurusu yapabilirsiniz. Abonelik iptali işlemi yapıldığı zaman kişilere teminat bedeli ödenmektedir. Bunun için İSKİ abonelik iptali başvurusunun son adımında kişilerden IBAN istenmektedir. Ödemenizin yatmasını istediğiniz adınıza olan IBAN numaranızı yazarak işleminizi sonlandırabilirsiniz. Teminat en geç 15-30 gün içinde hesabınıza yatmaktadır.

İSKİ Abonelik İptali

İSKİ Abonelik İptali: ALO 185 Çağrı Merkezi

İSKİ abonelik iptali için bir diğer yol ise ALO 185 çağrı merkezini aramaktır. ALO 185 çağrı merkezini aradığınızda müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayacaksınız. Bu görüşmede müşteri temsilcisi sizden kişisel birkaç bilgi isteyecektir. Doğru bilgilerin verildiği teyit edildiği takdirde İSKİ abonelik iptali işleminiz kolaylıkla gerçekleşmiş olacaktır. Teminat bedeli en geç 15-30 gün içinde IBAN numaranıza yatacaktır.

İSKİ Abonelik İptali: Şubelere Giderek

İSKİ abonelik iptali işlemi için İSKİ şubelerine giderek veznelere başvurmanız yeterli olacaktır. Sizden gerekli bilgiler alınıp gerekli evraklar istendikten sonra İSKİ abonelik iptali başvurunuz alınmış olacaktır. Teminat bedeli diğer işlemler yapıldığında olduğu gibi en geç 15-30 gün içinde IBAN numaranıza yatacaktır.

Bu işlemlerden kendinize en uygun olanı seçerek dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. İSKİ abonelik iptali işlemi için gerekli adımları takip ettiğiniz takdirde kısa sürede ve kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

İSKİ Abonelik İptali: Web Sitesi

İSKİ abonelik iptali işlemini web sitesi üzerinden yapacak kişilerin üyelik oluşturması gerekmektedir. Üyelik oluşturulduğu takdirde İSKİ abonelik iptali işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir.

İSKİ Abonelik İptali İçin Gerekli Evraklar

İSKİ abonelik iptali için sizden bazı evraklar istenecektir. Bu evrakları sağlayamadığınız takdirde işleminiz gerçekleştirilemeyecektir. İSKİ abonelik iptali için gerekli evraklar:

Konut İçin: T.C kimlik belgesi-sayaç üzerinde bulunan son metreküp işareti

İş Yeri İçin: T.C kimlik belgesi-sayaç üzerinde bulunan son metreküp işareti-şirketlerde kaşe, imza sirküsü ve yetki belgesi.

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir